مقامات نظامی آمریکا برای بررسی منطقه امن در سوریه وارد شانلی اورفا شدند

20/06/1398 03:44 ب.ظ

مقامات نظامی آمریکا و هیئت همراه برای بازدید از مرز سوریه به استان شانلی اورفا ترکیه سفر کردند. 11.09.

11.09.

2019 شانلی‌اورفا/ خبرگزاری آناتولی استفان تویتی، معاون فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا و توماس برگسون، معاون فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا به منظور بازدید از مرز سوریه با استقبال هیئتی از اعضای نیروهای مسلح ترکیه وارد فرودگاه گاپ شانلی‌اورفا شدند.

تویتی و برگسون و هیئت‌ آمریکایی همراه آنها که به منظور انجام برخی دیدارهای رسمی در آنکارا به سرمی‌برند، به شانلی‌اورفا سفر کرده و در کاروانی متشکل از 10 خودروی نظامی عازم شهرستان آکچاقلعه شدند. هنگام عبور این کاروان نظامی تدابیر شدید امنیتی اتخاذ شده و انتظار می‌رود تویتی و برگسون در مرکز عملیات مشترک در شهرستان آکچاقلعه با هیئت نیروهای مسلح ترکیه دیدار و گفت‌وگو کنند.

گفتنی است، وزارت دفاع ملی ترکیه روز یکشنبه 8 سپتامبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طبق توافق (آنکارا-واشنگتن) برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، گشت‌زنی‌های زمینی و هوایی مشترک نیروهای دو کشور در این منطقه طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

هشدار مقامات هنگ کنک به معترضان: از آمریکا کمک نخواهیددیروز فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ مقابل کنسول‌گری آمریکا در هنگ‌ کنگ تجمع کردند و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواستند تا از آنها حمایت کند. معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته بود 'رئیس جمهور ترامپ، لطفاً هنگ کنگ را نجات دهید'. رئیس اجرایی هنگ کنگ به فعالان سیاسی هشدار داد که از آمریکا کمک نخواهند.

وزارت دفاع ترکیه: رایزنی‌ها با هیئت نظامی آمریکا فردا ادامه خواهد داشتوزارت دفاع ترکیه: رایزنی‌ها با هیئت نظامی آمریکا فردا ادامه خواهد داشت

خرسندی مقامات دولت ایران از برکناری جان بولتوندر پی برکناری جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید از سوی ترامپ مقامات دولت ایران به این موضوع واکنش نشان داده و ابراز خرسندی کردند. - خبرگزاری آناتولی

استقبال مقامات ارشد دولت روحانی از برکناری بولتون | DW | 11.09.2019خبرگزاری دولتی ایرنا و شماری از شخصیت‌های ارشد دولت برکناری بولتون را نشانه شکست سیاست جنگ‌طلبی ارزیابی کرده‌اند. سخنگوی دولت بولتون را 'بزرگترین حامی جنگ' و رئیس دفتر روحانی او را 'دشمن دیپلماسی' خوانده‌اند.

یک وب‌سایت ردیابی نفتکش‌ها ادعای مقامات ایران درباره تخلیه محموله «آدریان دریا۱» را رد کردیک وب‌سایت ردیابی نفتکش‌ها ادعای مقامات ایران درباره تخلیه محموله «آدریان دریا۱» را رد کرد این وب‌ سایت اعلام کرده که بررسی سنجش زاویه و اندازه سایه این ابرنفتکش نشان می‌‌دهد که این نفتکش همچنان پر از نفت است.

دستگیری یک نظامی سابق ارتش ترکیه به ظن همکاری با گروه ترور اردوغان

مقامات نظامی آمریکا و هیئت همراه برای بازدید از مرز سوریه به استان شانلی اورفا ترکیه سفر کردند.

11.09.2019

شانلی‌اورفا/ خبرگزاری آناتولی

استفان تویتی، معاون فرمانده نیروهای آمریکایی در اروپا و توماس برگسون، معاون فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا به منظور بازدید از مرز سوریه با استقبال هیئتی از اعضای نیروهای مسلح ترکیه وارد فرودگاه گاپ شانلی‌اورفا شدند.

تویتی و برگسون و هیئت‌ آمریکایی همراه آنها که به منظور انجام برخی دیدارهای رسمی در آنکارا به سرمی‌برند، به شانلی‌اورفا سفر کرده و در کاروانی متشکل از 10 خودروی نظامی عازم شهرستان آکچاقلعه شدند.

هنگام عبور این کاروان نظامی تدابیر شدید امنیتی اتخاذ شده و انتظار می‌رود تویتی و برگسون در مرکز عملیات مشترک در شهرستان آکچاقلعه با هیئت نیروهای مسلح ترکیه دیدار و گفت‌وگو کنند.

گفتنی است، وزارت دفاع ملی ترکیه روز یکشنبه 8 سپتامبر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طبق توافق (آنکارا-واشنگتن) برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، گشت‌زنی‌های زمینی و هوایی مشترک نیروهای دو کشور در این منطقه طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در این اطلاعیه تاکید شد:"فعالیت‌های مشترک با ایالات متحده آمریکا در شرق فرات به منظور عقب‌نشینی تروریست‌ها و بازگشت سوری‌ها به وطنشان بدون وقفه‌ ادامه دارد. فعالیت مرکز عملیات مشترک ما با آمریکا برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه در 12 اوت آغاز شد. در همین راستا، در 14 اوت پروازهای شناسایی با استفاده از پهپادها آغاز شد. در 21 اوت فعالیت نخستین مرحله منطقه امن در 24-29 اوت و 5 سپتامبر نیز پروازهای هوایی برای شناسایی منطقه توسط فرماندهان آمریکا و ترکیه صورت گرفت."