مقامات کُرد شمال سوریه ۳۲۴ شهروند سوری را از اردوگاه الهول آزاد کردند

27/06/1400 05:46:00 ب.ظ

مقامات کرد در شمال شرقی سوریه ۳۲۴ نفر از شهروندان سوری را از یک اردوگاه پناهندگان که هزاران نفر، از جمله خانواده‌های جنگجویان داعش را در خود جای داده است، آزاد کردند.

مقامات کرد در شمال شرقی سوریه ۳۲۴ نفر از شهروندان سوری را از یک اردوگاه پناهندگان که هزاران نفر، از جمله خانواده‌های جنگجویان داعش را در خود جای داده است، آزاد کردند. بخش انگلیسی صدای آمریکا، مقامات محلی گفتند این افراد که بیشتر آنها زن و کودک بودند، روز چهارشنبه اردوگاه الهول را ترک کردند.

منیر محمد، یکی از مقامات اردوگاه الهول، گفت: «تصمیم برای آزاد کردن این افراد که ۹۲ خانواده را تشکیل می‌دهند، پس از تایید اسناد و هویت آنها گرفته شد.»

آقای محمد روز چهارشنبه ۲۴ شهریور به صدای آمریکا گفت، این هجدهمین گروه تشکیل یافته از اتباع سوری است که از آغاز کارزار تحت رهبری آمریکا که «خلافت» داعش را در مارس ۲۰۱۹ نابود کرد، اردوگاه را ترک کرده‌اند.

ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه به رهبری کردها که در نبرد با داعش مورد حمایت آمریکا بوده است، هنگامی که آخرین پایگاه گروه تروریستی در سوریه را در سال ۲۰۱۹ به تصرف خود در آورد، هزاران جنگجوی داعش و خانواده‌های آنها را بازداشت کرد. headtopics.com

سازمان بهداشت جهانی: سرمازدگی باعث مرگ کودکان در یک کمپ آوارگان در سوریه شده است به گفته مقامات این اردوگاه، هنوز حدود ۶۲ هزار نفر از جمله ۲۲ هزار تبعه سوری در کمپ الهول زندگی می‌کنند. حدود ۳۰ هزار نفر از افرادی که در الهول زندگی می‌کنند پناهندگان عراقی هستند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

انگلستان مسافران ترکیه را از لیست قرمز خارج کردانگلستان، مسافران ترکیه را از فهرست قرمز قرنطینه اجباری در هتل پس از سفر خارج کرد. - خبرگزاری آناتولی

فرانسه سفیران خود را از آمریکا و استرالیا در واکنش به توافق زیردریایی‌های اتمی فراخوانددولت فرانسه روز جمعه ۲۶ شهریور اعلام کرد سفیران خود را از ایالات متحده و استرالیا فرا خوانده است. فرانسه می‌گوید قرار استرالیا این بود که محموله بزرگی از زیردریایی‌های متعارف خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و از آمریکا زیردریایی اتمی خریده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی ضمن اعلام این... دعای مردم فقیر افغانستان انشاالله که دامنگیر شما میشود و به سرنوشت شوروی مواجه مبشوید اقدام آمریکا و استرالیا نشان داد که غرب در روابط بین الملل هیچ چیزی جز منافع خودش برایش مهم نیست و حتی حاضر هستند بخاطر منافع خودشان به دوستان غربی خودشان هم از پشت خنجر بزنند و این درسی است برای کسانی که امضای کری را ضمانت برجام می دانستند.

طالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت « امر به معروف و نهی از منکر» تغییر دادطالبان نام «وزارت زنان» را به وزارت «امر به معروف و نهی از منکر» تغییر داد به گفته ساکنان کابل،طالبان وزارت زنان این کشور را با «پلیس اخلاق»جایگزین کرد.فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد که زنان کارمند سابق این اداره ظاهراً از ورود به ساختمان بازداشته شده‌اند کارهاشون برای ایرانی ها خاطره است،چه دقیق داره الگو برداری میکنه از ایران به عن منکر تبدیل شده ؟ چی نوشته آنجا ؟ عن منکر یعنی چی؟ این امر به معروف ونهی ازمنکر بد کوفتیه ما هم دچارشیم پاشنه اشیل نظام برای نارضایتی مردم

احمد مددی از مدیرعاملی استقلال استعفا داد؛ فرهاد مجیدی بازی را برد

تائید بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از زائران عتبات که دو نوبت واکسن ثبت شده داشتندمرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از افرادی که برای سفر عتبات ثبت‌نام کرده و دو نوبت واکسن ثبت شده داشتند مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند.

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش