حوثی, سلاح, یمن, حوثی‌ها

حوثی, سلاح

مقام پنتاگون: سلاح‌های کشف شده در دریای عرب متعلق به ایران است | DW | 09.05.2021

یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح‌های کشف شده در یک کشتی 'از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی‌های یمن' بوده است.

09/05/2021 10:39:00 ب.ظ

یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح ‌های کشف شده در یک کشتی 'از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی ‌های یمن ' بوده است. حوثی سلاح

یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح ‌های کشف شده در یک کشتی 'از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی ‌های یمن ' بوده است.

مقام پنتاگون: سلاح‌های کشف شده در دریای عرب متعلق به ایران استیک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد محموله سلاح‌های کشف شده در یک کشتی"از مبدا ایران و برای تجهیز حوثی‌های یمن" بوده است.ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز شنبه ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که رزمناو"یو اس اس مانتری" موفق شده در نواحی شمالی دریای عرب مقادیر زیادی سلاح از یک قایق بادبانی که بدون پرچم و تابعیت حرکت می‌کرد کشف و ضبط کند.

رکورد بی‌سابقه عدم مشارکت فرانسوی‌ها در انتخابات/ تمرکز تحریم‌طلبان انتخابات در تهران؛ نتیجه در پاریس!- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim آمریکا سایت العالم را بست- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim بازگشت کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران؛ شایعه یا بحث جدی؟ | DW | 22.06.2021

بر اساس این گزارش، سلاح‌های توقیف‌شده شامل موشک‌های هدایت‌شونده ضد تانک ساخت روسیه، سلاح‌های ساخت چین، اسلحه ویژه تک‌تیراندازان، آرپی‌جی هفت و مسلسل‌های سنگین بوده است.یک مقام آمریکایی اعلام کرد که سلاح‌های کشف شده شبیه سلاح‌هایی هستند که پیشتر برای حوثی‌ها ارسال شده بودند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیداین مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که"این اقدام بر خلاف تحریم‌هایی است که از سوی سازمان ملل متحد وضع شده‌اند". در ادامه گزارش آسوشیتدپرس آمده است که"نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد به درخواست این خبرگزاری برای توضیح پاسخی نداده است". headtopics.com

درپی توقیف این کشتی یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که بر اساس تحقیقات اولیه‌، این کشتی"از مبدا ایران و با هدف رساندن سلاح به حوثی‌های یمن ارسال شده است".یک مقام آمریکایی اعلام کرد که سلاح‌های کشف شده شبیه سلاح‌هایی هستند که پیشتر برای حوثی‌ها ارسال شده بودند

مقام وزارت دفاع آمریکا که هویت‌اش اعلام نشده است افزود: «بر اساس بازجویی از خدمه و یافته‌های درون کشتی به این نتیجه رسیده‌‌ایم که کشتی از مبدا ایران بوده است».ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا تاکید کرده است که"این کشتی تا احراز هویت و مرجع و مقصد آن در توقیف نیروهای آمریکایی باقی خواهد ماند". بر اساس اطلاعیه نیروی دریایی آمریکا، خدمه کشتی پس از بازجویی آزاد شده‌اند.

در سال‌های گذشته بارها گزارش‌هایی از توقیف کشتی‌هایی با محموله سلاح در دریای عمان و دریای عرب منتشر شده و هر بار جمهوری اسلامی ایران متهم به صدور اسلحه به یمن شده است.در آخرین مورد وزارت خارجه ایران  روز جمعه سوم اردیبهشت (۲۳ آوریل) با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات رستم قاسمی درباره کمک نظامی و حضور مستشاران در یمن را تکذیب و آن را خلاف واقعیت و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران دانست. 

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانخشم و امیدده سال پیش، در اوایل فوریه ۲۰۱۱، تظاهرات گسترده مردم یمن علیه رژیم سرکوبگر علی عبدالله صالح رییس جمهوری پیشین این کشور آغاز شد. یکسال پس از آن عبدالله صالح استعفا داد. اما این استعفا آرامشی در پی نداشت. تنش و درگیری میان حوثی‌ها و طرفداران صالح در همان سال به خشونت و ناآرامی‌های بیشترانجامید. headtopics.com

یک مقام «اف‌بی‌آی» در گفتگو با «صدای آمریکا» توقیف دامنه‌های سایت‌های مرتبط با ایران را تایید کرد تریاک در جعبه پیتزا؛ کشف باند مواد مخدر ایرانی در اتریش | DW | 22.06.2021 اعتصاب گسترده کارگران پیمانکاری و پروژه‌ای صنعت نفت ایران | DW | 22.06.2021

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانحوثی‌ها، شورشیان شمال یمندر سال ۲۰۱۲ پس از استعفای عبدالله صالح قیام حوثی های شمال یمن آغاز شد. خواست آنان در ابتدا خودمختاری بود، اما با پیشروی در جنگ خواهان تصرف حکومت شدند. شورشیان حوثی که از سوی ایران حمایت می‌شوند بارها به نقض موازین حقوق بشر متهم شده‌اند. تصویر بالا برخی از هواداران حوثی را در تظاهرات علیه آمریکا نشان می‌دهد. در اوایل سال جاری آمریکا جنبش حوثی‌ها را یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانبالیدن زیر سایه جنگ و اسلحهحتی کودکان نیز از رنج جنگ بی‌نصیب نماندند. بسیاری از آنان والدین خود را از دست دادند و بی‌سرپرست شدند. برخی دیگر به ویژه از سوی حوثی‌ها به عنوان سربازـ کودک ناچار به خدمت‌اند. خدمت در میدان جنگ جای مدرسه را گرفته است. جوانان چشم‌اندازی برای آینده ندارند. نسل از دست رفته‌ای در این جنگ بی خانمانسوز می‌بالد و رشد می‌کند.

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانیمن، یک فاجعه انسانیگرسنگی، فقر و آوارگی. جنگ در یمن یک فاجعه عظیم انسانی است. این جنگ بیش از سه و نیم میلیون نفر را در خاک یمن آواره و بی‌خانمان کرده است. حدود دو میلیون کودک از سوءتغذیه حاد در رنج‌اند. ۲۴ میلیون انسان در یمن نیازمند کمک‌های بشردوستانه‌اند.

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانتورم و گرسنگیجنگ ارزش واحد پول یمن را کاهش داد، که به افزایش شدید قیمت‌ها منجر شد که پیامدی جز فقر و گرسنگی نداشت. گروه بزرگی از مردم یمن قادر به تأمین نیازهای ضروری خود نیستند. در سال ۲۰۱۴ یک دلار برابر با ۲۱۵ ریال ارزش داشت، اما پنج سال بعد بهای هر دلار به ۵۷۰ ریال رسید. این بسته‌های اسکناس (تصویر بالا) حقوق کارکنانی است که اداره پست یمن با آن دستمزد کارکنان خود را در سال ۲۰۱۷ پرداخت کرد. headtopics.com

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانفقر و تنگدستیجنگ در یمن مردم را به کمک‌های بشردوستانه نیازمند کرده است. اما عبور از مرزها به ویژه مرز دریایی به دلیل کنترل شورشیان و شبه نظامیان ساده نیست. امدادگران به سختی می‌توانند مواد مورد نیاز مردم یمن را به دستشان برسانند.

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانصنعا زیر آوار جنگپایتخت زیبای یمن در جنگ به شدت آسیب دید. در سال ۲۰۱۵ نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در پشتیبانی از دولت رسمی یمن شهر صنعا را هدف حمله هوایی قرار دادند. از آنجا که صنعا پایگاه اصلی شورشیان حوثی است، به شدت بمباران شد. صنعا شهر بی دفاعی است که مردم آن از همه سوی در تیررس شدیدترین حملات قرار گرفته‌اند.

واکنش فرانسه به پیروزی رئیسی؛ نگران وضعیت حقوق بشر هستیم | DW | 22.06.2021 نگرانی عفو بین‌الملل از خطر قریب‌الوقوع اجرای حکم اعدام یک کودک‌مجرم در ایران آمریکا وبسایت سه شبکه تلویزیونی وابسته به ایران را توقیف کرد | DW | 22.06.2021

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایاندر سوگ از دست رفتگانجنگ یمن منجر به مرگ بسیاری شد. بنا به برآورد سازمان ملل متحد بیش از ۲۳۰ هزار نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند. بیش از نیمی آنان غیرنظامیانی بوده‌اند که بر اثر فقر و فلاکت ناشی از جنگ جان دادند. هزاران تن از ساکنان محلی در جریان درگیری‌های مسلحانه کشته شدند. حدود دو هزار نفر آنان را کودکان تشکیل می‌دهند.

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانکسب و کار بازاردر یمن جنگ همچنان ادامه دارد. با این حال در برخی مناطق کشور هنوز هم زمین‌هایی برای کشت و کار باقی مانده است. این مرد دستفروش در بازار تعز، واقع در جنوب غربی یمن، هرچه به دستش برسد را می‌فروشد. قات یکی از رایج‌ترین فرآورده‌های گیاهی یمن است. قات نوعی مواد مخدر است که با جویدن آدم را نشئه می‌کند.

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایان"جاده ادویه"، میراثی ماندگارکشور یمن قرنها مرکز اصلی تجارت ادویه میان هندوستان و جهان عرب بود. اما پس از کشف راه دریایی هندوستان نقش مهم تجارتی خود را از دست داد. با این حال این"جاده ادویه" در یمن ماندگار شد. به گونه‌ای که تا امروز با تمام رنگ و طعم و رایحه‌های گوناگونش در غذاهای یمنی حضور دارد. تصویربالا: غرفه یک ادویه‌فروشی در بازار شهر تعز در سال ۲۰۲۰ .

جنگ یمن، کابوسی بی‌پایانآب، امید، روشناییجنگ جز ویرانی حاصلی ندارد. اما حتی در میان ویرانی مطلق نشانی از زندگی به جا می‌ماند. این استخر عمومی شهر تعز از تیررس جنگ در امان مانده است. اینجا هنوزهم مثل گذشته جایی برای گذراندن اوقات فراغت است؛ و برای بازدیدکنندگان نیز یادآور شادی‌های کوچک زندگی است.

ادامه مطلب: DW فارسی »

ماکرون با ستودن پیشرفت‌های حوزه فناوری فرانسه: نباید به پیروزی‌هایمان اکتفا کنیم

ماکرون در مراسمی در پاریس در گفتگو با 'یورونیوز نکست' گفت كه فرانسه كشور شماره یك قاره اروپا در زمینه گرد آوری بودجه در حوزه نوآوری در بخش‌های فناوری است اما همچنان لازم است کارهای بیشتری در این زمینه انجام شود.

خدمه پس از بازجویی آزاد شدند؟ مگه قاچاق هویج کرده بودند؟ تازه اونم باید تا پایان روند قانونی تحقیقات بازداشت میشدن خوب، بر فرض كه بوده. تمام جهان غرب به سعوديها سلاح ميفروشند ، ايران از مردم مظلوم يمن حمايت ميكنه. اين طبق عقل و منطق انسانى كاريست بسيار پسنديده خوب که چی ، دوست داره صلاح می‌فرسته، خود اروپا و آمریکا و انگلیس این همه سلاح می‌دهند به داعش و می‌فروشند به کشورهای عربی کناره خلیج همیشه فارس، به تمام نقاط چیزی نیست ، دنیا قانون جنگل شده ، قوی نباشی ، خورده میشی ، ایران هم باید از هر جهت قوی بشه .

عمو بایدن حل میکنه هیچ چیز برای ایران جرم نیست در دولت عمو بایدن اش تحقیق می کردند سلاح ها و بمب هایی که هر روز در خاک افغانستان مردم را به خاک و خون می کشد به کدام کشورهای اروپایی و آمریکایی تعلق دارد؟ شاید چون جواب را همه می دانند دیگر ضرورت ندارد!! از مبدأ ایران‌نیست... از مبدأ غارت است... از مبدأ گرسنگی، از مبدأ جهل شیعی

اگه مطمئن هستین مال ایرانه ازش فاصله بگیرین! و الا بد میبینین. دوباره هم می فرستیم .تازه یکیش را گرفتن با بقیه که فرستادیم دهن عرعرستان را سرویس میکنیم سلاح های کا امریکایی ها در منطقه توزیع میکنند چی؟ خیلی تضمینی امنیت را تامین میکنه یا به کشتار مردم و علیه حقوق بشر استفاده میشه؟ هر جا قاچاق اسلحه در خاور میانه هست، رد پای جمهوری آخوندی در آن مشهود است

خب بعدش