مقام آمریکایی از اقدام کشورش در فروش بنزین توقیفی ایران دفاع کرد | DW | 01.11.2020

11/08/1399 03:56 ب.ظ

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید بنزین مصادره شده متعلق به ایران بوده و به حکم دادگاه آن را به فروش رسانده و عایدی آن به صندوق کمک به قربانیان تروریسم پرداخت شده است. ایران مدعی است که نفتکش‌ها متعلق به این کشور نبوده است.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید بنزین مصادره شده متعلق به ایران بوده و به حکم دادگاه آن را به فروش رسانده و عایدی آن به صندوق کمک به قربانیان تروریسم پرداخت شده است. ایران مدعی است که نفتکش‌ها متعلق به این کشور نبوده است. براون در این پست توییتری نوشته است: «رژیم ایران در تابستان گذشته تلاش کرده بود با صدور بنزین، ماشین سرکوب نیکلاس مادورو را به کار اندازد.

اما وزارت دادگستری آمریکا در تقابل با آن، محموله سوختی را فروخته و ۴۰ میلیون دلار عایدی ناشی از فروش آن را به صندوق حمایت از قربانیان تروریسم دولتی واریز کرده است.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا این اقدام وزارت دادگستری را"عین عدالت" دانسته و از آن دفاع کرده است. موضوع بر سر فروش محموله سوختی چهار نفتکشی است که توسط آمریکا توقیف و مصادره شده است. آمریکا گفته است که این محموله متعلق به ایران بوده است. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده بود که مقصد این چهار نفتکش ونزوئلا بوده است.

" دزدان دریایی کاراییب" وزارت دادگستری آمریکا در گزارش خود مجموعه محموله سوختی مصادره شده این چهار نفتکش را یک میلیون و یکصد هزار بشکه اعلام کرده است. محموله‌ای که در ماه اوت سال جاری توسط آمریکا توقیف و مصادره شده‌اند. headtopics.com

Rubbish.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هيچوقت فكر نميكردم قويترين كشور تمام ادوار تاريخ به چنين فضاحتي دچار شه كه براي كسب اعتبار و آبرو در برابر يه كشور متوسط و تنها ، به دروغ و ياوه گويي متوسل شه، نه محموله و نه كشتي و نه مالكيت متعلق به ايران نبودن ، ايران پول اينارو بصورت طلا دريافت كرده بود!😳 MRezaGhaffari دکتر جان این پولها ک پرید رفت از دست مردم ایا امکانش هست رایزنی بشه این پولها به انسیتوها و دانشگاه های دنیا واگذار بشه برای سهمیه گرنت دانشجویی؟ یا خرید داروهای خاص به شرکت های دارو سازی یا یونیسف ایران و... تا خرج بی خودی و بدون پشتوانه برای غیر ایرانیها بشه

اینا چ فیلمی هستن دیگه قربانیان تروریسم دیگه چ صیغه ایه، اگر خیلی مهربونید بکنیدش دارو یا کمک های یونیسف ببرید سیستان یا بکنید سهمیه برای گرنت دانشجویی برای دانشجویان ایرانی سوال اینجاس که چرا فقط این نفتکش های خیالی را امریکا توقیف کرده و سایر نفت کش ها بسلامت در مقابل ناوهای نیروی دریایی به ونزولا میرسه ؟ شاید توضیح وزارت خزانه داری هم‌مثل اقای ترامپ فقط شو تبلیغاتی باشه

نوش جونشون

«گردهمایی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ منجر به ۷۰۰ مرگ ناشی از ابتلا به کرونا شده است»برخلاف جو بایدن که با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در کشورش از برگزاری گردهمایی‌های بزرگ تبلیغاتی خودداری کرد و به رویدادهای آنلاین و برگزاری تجمعاتی با حضور شرکت کنندگان «درون خودرو» روی آورد، رقیب او دونالد ترامپ، از ماه فوریه تا کنون بیش از ۵۰ گردهمایی بزرگ برگزار کرده است. یورو نیوز شما هم بعلههههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی نیست از این رسانه های نئو کمونیستی بپرسه: گردهمایی های بایدن منجر به مرگ های کرونایی نمیشن؟؟؟ ،😂😂😂😂تو چرا میسوزی

مردم برای تامین دارو به ناصرخسرو مراجعه نکنند/ فروش آنتی بیوتیک‌ با برچسب رمدسیویر!رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروی فاویپیراویر و رمدسیویر نباید بیرون از بیمارستان تامین شود، گفت: مردم به هیچ وجه به ناصرخسرو نروند، چون این اقلام دارویی در حال حاضر تامین شده است.

قدیانی: جامعهٔ ایران به‌شدت مستعد جنبش و قیام است | DW | 30.10.2020ابوالفضل قدیانی، از منتقدان سرسخت رهبر جمهوری اسلامی، به مناسبت سالگرد اعتراضات سراسری آبان‌ماه گذشته، از 'جنبش جان‌به‌لب‌رسیدگان' یاد کرده و هشدار داده است که جامعهٔ ایران به‌شدت مستعد جنبش و قیام است. ایران چاره ایی جز نابودی ندارد. رژیم منفور چنان پایه های انسانیت را پوک و سست کرده است که امیدی به بازسازی آن نیست و تنها راه خاکستر شدن و شاید اگر شانسی برایش بماند از نوع روییدن باشد به شرطی که افراطی گری و دروغ پردازی پایان یابند. ولی اروپایی ها هنوز عاشق خامنه ای و ملاها و ج.ا. هستن! متاسفانه درست میگویند. وضعیت خطرناکی داریم.

حادثه نیس فرانسه نباید به پای اسلام نوشته شود/سهل‌انگاری در برابر کرونا، حرام استسیدحسن نصرالله - دبیرکل حزب‌الله لبنان - به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) سخنرانی خود را آغاز و در ابتدای صحبت‌های خود به حوادث اخیر فرانسه اشاره کرد. حادثه بنی قریظه چی اون باید به پای اسلام نوشته بشه یا نه درسته چون گویا حادثه زیرپای تست در ضدیت با برخورد ماکرون با جبهه تو! حوادث اعدام های دهه ی شصت قتل های زنجیره ای کوی دانشگاه سال ۸۸ دی ۹۷ آبان_٩٨ هواپیمای اوکراینی کشتن پویا و نوید و .. چطور؟

اردوغان: اهانت به پیامبر اسلام اقدام توهین‌آمیز علیه تمامی مسلمانان جهان استاردوغان: اهانت به پیامبر اسلام اقدام توهین‌آمیز علیه تمامی مسلمانان جهان است

ارمنستان در حال انتقال بمب‌های فسفری به خوجاوند است

کیل براون، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری از اقدام وزارت دادگستری این کشور مبنی بر فروش بنزین مصادره شده ایران و پرداخت عایدی آن به صندوق خانواده قربانیان تروریسم در آمریکا دفاع کرده است.

براون در این پست توییتری نوشته است: «رژیم ایران در تابستان گذشته تلاش کرده بود با صدور بنزین، ماشین سرکوب نیکلاس مادورو را به کار اندازد. اما وزارت دادگستری آمریکا در تقابل با آن، محموله سوختی را فروخته و ۴۰ میلیون دلار عایدی ناشی از فروش آن را به صندوق حمایت از قربانیان تروریسم دولتی واریز کرده است.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا این اقدام وزارت دادگستری را"عین عدالت" دانسته و از آن دفاع کرده است.

موضوع بر سر فروش محموله سوختی چهار نفتکشی است که توسط آمریکا توقیف و مصادره شده است. آمریکا گفته است که این محموله متعلق به ایران بوده است. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده بود که مقصد این چهار نفتکش ونزوئلا بوده است.

"

دزدان دریایی کاراییب"

وزارت دادگستری آمریکا در گزارش خود مجموعه محموله سوختی مصادره شده این چهار نفتکش را یک میلیون و یکصد هزار بشکه اعلام کرده است. محموله‌ای که در ماه اوت سال جاری توسط آمریکا توقیف و مصادره شده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدام، تعلق این محموله سوختی به این کشور را تکذیب کرده است. پیش‌تر حجت‌الله سلطانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس اعلام کرد که «نفتکش‌ها متعلق به ایران نبوده است.»

این در حالی است که آمریکا نیز مدعی تعلق نفتکش‌ها به ایران نشده و از نفتکش‌های خارجی سخن گفته است. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که محموله سوختی این نفتکش‌ها متعلق به ایران بوده و به مقصد ونزوئلا ارسال شده است.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با انتشار یک پست توییتری به بیانیه اخیر وزارت دادگستری آمریکا در رابطه با فروش بنزین مصادره شده واکنش نشان داده است.

خطیب‌زاده دولت آمریکا را"دزدان دریایی کاراییب" خوانده و بار دیگر تعلق این محموله به ایران را تکذیب کرده است. در پست توییتری سخنگوی وزارت امور خارجه ایران آمده است «در هر صورت قطعا نفت شخص دیگری به سرقت رفته است.»

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

باید یادآور شد کشور ونزوئلا که یکی از تولید کنندگان بزرگ نفت خام در جهان به شمار می‌آید، به علت فرسودگی پالایشگاه‌های خود با کمبود بنزین روبه‌رو شده است. از این رو، جمهوری اسلامی ظرف ماه‌های گذشته، بارها اقدام به ارسال بنزین و تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه‌های این کشور نموده است. ونزوئلا نیز همچون ایران از سوی ایالات متحده آمریکا تحریم شده است.

در همین زمینه: