تنش ایران و آمریکا, قایق‌های تندرو سپاه, خلیج فارس

تنش ایران و آمریکا, قایق‌های تندرو سپاه

مقام سپاه: در خلیج فارس شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها زدیم | DW | 09.10.2019

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به 'شناورهای تندرو' این نهاد نظامی گفت: «در یک سال و نیم اخیر موفق شدیم شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها بزنیم». فرمانده کل سپاه نیز دریا را 'میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران' نامید.

09/10/2019 06:03:00 ب.ظ

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به 'شناورهای تندرو' این نهاد نظامی گفت: «در یک سال و نیم اخیر موفق شدیم شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها بزنیم». فرمانده کل سپاه نیز دریا را 'میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران' نامید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به 'شناورهای تندرو' این نهاد نظامی گفت: «در یک سال و نیم اخیر موفق شدیم شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها بزنیم». فرمانده کل سپاه نیز دریا را 'میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران' نامید.

مقام سپاه: در خلیج فارس شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها زدیمفرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به"شناورهای تندرو" این نهاد نظامی گفت: «در یک سال و نیم اخیر موفق شدیم شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها بزنیم». فرمانده کل سپاه نیز دریا را"میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران" نامید.

استرالیا؛ نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن شناگر حمله کرد دست‌کم ۲۷ کشته و ۲۵۰۰ زخمی؛ دو انفجار بزرگ پایتخت لبنان را لرزاند انفجار بزرگ بیروت؛ شمار کشته‌ها به دست‌کم ۵۰ و زخمی‌ها به ۲۷۰۰ نفر رسید

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، با اشاره به"هراس دشمن از قایق‌های تندرو" سپاه مدعی شد که این نیروی نظامی در یک سال و نیم گذشته در خلیج فارس"شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها" زده است.این فرمانده سپاه پاسداران که امروز چهارشنبه ۱۷ مهر (نهم اکتبر) در ششمین"همایش ملی شناورهای تندرو" در زیباکنار سخن می‌گفت، با اشاره به ساخت"شناوری خاص در سپاه با سرعت ۹۰ گره دریایی" اعلام کرد: «از ابتدای شروع همایش شناورهای تندرو تا امسال توانستیم پیشرفت ۱۰ برابری داشته باشیم و از سال گذشته تا امسال نیز ۲۰ درصد پیشرفت داشتیم.»

تولید قایق تندرو به دلیل"احساس خطر"فرمانده نیروی دریایی سپاه"گام بعدی" در خصوص ساخت شناورهای تندرو را"اختفا" و"هوشمندسازی" آنها دانست و از"اعلام خبری خوش در رابطه با موتور شناورها در آینده نزدیک" خبر داد.

علیرضا تنگسیری تصریح کرد: «از آنجا که امروزه احساس خطر می‌کنیم لذا لازمه نبرد ما تولید شناورها و خودکفا شدن در این رابطه است.»به گزارش خبرگزاری تسنیم، این فرمانده سپاه در ادامه با تأکید بر اهمیت"شناورهای تندرو" مدعی شد:«در یک و نیم سال اخیر در درگیری با استکبار جهانی در خلیج‌فارس موفق شدیم شش سیلی محکم به آمریکایی‌ها بزنیم.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدفرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران بدون ذکر جزئیات این"شش" مورد و با اشاره به"هراس دشمن" از قایق‌های تندرو، ادعا کرد که"در حال حاضر بالاترین سرعت شناورهای آمریکایی ۴۵ گره است که ما دو برابر این سرعت را داریم."

تنگسیری همچنین"کوچکی جثه و پنهان کردن شناور، آبخور بسیار کم و حضور در دریای مواج" را از ایده‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران برای آینده اعلام کرد.این مقام سپاه پاسداران دی‌ماه گذشته نیز اعلام کرده بود که قایق‌های تندروی این نیروی نظامی"رادارگریز و مجهز به موشک‌های جدید" خواهند شد.

بر روی قایق‌های تندروی سپاه پاسداران حساسیت زیادی وجود دارد. گرچه به نظر می‌رسید که رویارویی‌این شناورها با ناوهای آمریکایی و متحدانش پس از توافق برجام کاهش یافته، اما مهر‌ماه ۱۳۹۷ تلویزیون حکومتی ایران ویدئویی به گفته خود متعلق به فروردین‌ماه سال گذشته را پخش کرد که از نزدیک شدن قایق‌های تندروی سپاه به ناو هواپیمابر"تئودور روزولت" در خلیح فارس حکایت داشت.

گم شدن عکس‌های تاریخی دوران قاجار در موزه کاخ گلستان تهران - BBC News فارسی لحظه به لحظه با لبنان|تکذیب شایعه حمله اسرائیل به بیروت؛ نشست قریب‌الوقوع در کاخ بعبدا به ریاست عون- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim ایکر کاسیاس اسطوره فوتبال اسپانیا بازنشسته شد - BBC News فارسی

روز ۲۰ تیرماه گذشته نیز دولت بریتانیا اعلام کرد سه قایق ایرانی تلاش کرده‌اند راه را بر یک نفتکش این کشور ببندند. هم‌زمان گفته شد که دخالت یک ناو بریتانیایی قایق‌های تندروی سپاه را مجبور به عقب‌نشینی کرده است. سپاه پاسداران اما به‌سرعت این اتهام را تکذیب کرد. اما یک هفته بعد از این ماجرا سپاه رسما از توقیف نفتکش بریتانیایی"استنا ایمپرو" خبر داد.

به دنبال"توسعه عمق استراتژیک در منطقه"هم‌زمان حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران نیز با بیان اینکه"دریا میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران است"، از"آمادگی کامل" نیروی دریایی سپاه خبر داد.بلندپایه‌ترین مقام سپاه گفت: «امروز همه تلاش ما این است که دشمن را از قلب اسلام دور کنیم و به همین دلیل به دنبال توسعه عمق استراتژیک حضور جمهوری اسلامی در منطقه هستیم.»

حسین سلامی با اشاره به سخنان رهبر جمهوری اسلامی درباره"گسترش جغرافیای مقاومت" و"هوشیاری برای مقابله با دشمنان" افزود: «امروز جمهوری اسلامی بعد از چهل سال مبارزه و ایستادگی به این حقیقت رسیده است که می‌تواند دشمنان خود را شکست دهد.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدرهبر جمهوری اسلامی یک هفته پیش از فرماندهان سپاه پاسداران خواست تا آمادگی خود برای مواجهه با"حوادث بزرگ" را"حفظ" کنند. علی خامنه‌ای ضمن تأکید بر"نگاه وسیع جغرافیایی مقاومت" به عنوان یکی از"وظایف و مسئولیت‌های سپاه"، خطاب به فرماندهان این نیروی نظامی گفت: «نباید قناعت کنیم به منطقه خودمان و با انتخاب یک چهاردیواری، کاری به تهدیدهای پشت مرزها نداشته باشیم.»

رهبر جمهوری اسلامی همچنین تأکید کرد: «نگاه وسیع فرامرزی که مسئولیتش با سپاه است، عمق راهبردی کشور است و گاهی از واجب‌ترین واجبات هم لازم‌تر می‌شود اما برخی متوجه این مسئله نیستند.»مقام‌های حکومتی ایران پیش‌تر نیز از برخی کشورهای منطقه از جمله سوریه و یمن به عنوان"عمق استراتژیک" جمهوری اسلامی سخن گفته‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین با بیان اینکه"سلطه گران به گفته خودشان می‌خواهند ایران به کشوری عادی یعنی منطبق با سازوکار نظام سلطه تبدیل شود"، بار دیگر سمت‌گیری اصلی حکومت ایران را تبیین کرده و گفته بود که جمهوری اسلامی کماکان"راه انقلابی‌گری و مقابله با سلطه‌گران" را ادامه خواهد داد.

جمشید شارمهد 'در امارات متحده عربی ربوده و به ایران منتقل شد' - BBC News فارسی انفجار بیروت؛ همدردی و همبستگی جهانی با لبنان، ارسال کمک‌های پزشکی اعلام آمادگی وزیر بهداشت برای کمک به دولت و ملت لبنان- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

سخنان امروز فرماندهان سپاه درباره نیروی دریایی این نهاد نظامی، هم‌زمان است بادو رزمایش ایران در شمال غربو جنوب این کشور. این رزمایش‌ها پس از بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا که به‌خصوص پس از سرنگون کردن پهپاد آمریکایی توسط سپاه پاسداران، توقیف یک نفتکش بریتانیایی و مورد حمله قرار گرفتن تأسیسات نفتی عربستان سعودی به اوج خود رسید، برگزار می‌شوند.

فرماندهان نظامی ایران اعلام کرده‌اند که رزمایش"غیرمترقبه" در نزدیکی مرز ترکیه و رزمایش موسوم به"اقتدار و آرامش" در بندرعباس و بوشهر حاوی پیام‌هایی برای"دشمنان" و"نیروهای فرامنطقه‌ای" هستند. ادامه مطلب: DW فارسی »

خوبیش بود در عوض امریکا اگه یه مشت به‌تون بزنه کارتون تمومه🤛 ايشان اما نگفت كه جمهوري اسلامي قادر به گسترش وتوسعه فناوري نيروي دريايي نيست وفقط براي آمريكا نقش مگس را ايفا كرده پس مورتال کمبات بازی کردید.نکنه ۴۰ ضرب زدیدبهشون نیرو دریایی که ابزارش قایق موتوری باشه باید رید سردرش از تحریم ها چه خبر فرمانده؟؟؟؟؟

تذکر به «فرهیختگان» درپی سرمقاله «سلطانیسم در خدمت تروریسم» در اشاره به اردوغانسفیر ایران در ترکیه گفت که کشورش به روزنامه فرهیختگان به دلیل اقدام مغایر با منافع ملی تذکر داد. این

صدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدندصدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدند اعتراضات پنجشنبه گذشته و در واکنش به کاهش یارانه سوخت آغاز شد. کاهش یارانه سوخت بخشی از برنامه اصلاحات اقتصادی برای حفظ وام ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول است. اکوادر_ی_های_عزیز یه نگاه به ریاضت_های_ایرانیان بندازید و خجالت بکشید الان تمام مردم ایران با این ریاضت ها واسه خودشان یک پا مرتاض شدن و معجزه میکنند باورتون نمیشه ببینید ما الان 25000 تا امامزاده داریم که همه حاصل ریاضت هستند

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.

تبدیل معادن زغال‌سنگ به معادن فرهنگ در لهستان«من همینجا با بیل و کلنگ کار می‌کردم و حالا نقاشی‌هایم اینجا در این معدن که به موزه تبدیل شده به نمایش درآمده است.»

آدمک به دار آویخته شده گرتا تونبرگ در رم؛ مقامات ایتالیا تحقیق می‌کنندبر روی این آدمک که همچون گرتا تونبرگ موهایی بافته شده داشت نوشته بود: «گرتا خدای شما است!» هنوز مدرسه این دختره شروع نشده، که بره دست از این مسخره بازی هاش برداره. مثل عروسک خیمه شب بازی دارن بازیش میدن.

واکنش روسیه به عملیات احتمالی ترکیه در سوریه: اقدام آنکارا را قبول داریمسخنگوی کاخ کرملین در ارتباط با عملیات احتمالی ارتش ترکیه در شمال سوریه گفت از اقدامات آنکارا در زمینه تامین امنیتش اطلاع داشته و آن را قبول داریم. - خبرگزاری آناتولی