مقام اوکراینی: زلنسکی با وزرای خارجه و دفاع آمریکا دیدار کرد

05/02/1401 04:06:00 ق.ظ

وزرای خارجه و دفاع ایالات متحده شامگاه یکشنبه ۴ اردیبهشت با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در کی‌یف دیدار کردند.

وزرای خارجه و دفاع ایالات متحده شامگاه یکشنبه ۴ اردیبهشت با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در کی‌یف دیدار کردند. آلکسی آرستویچ، مشاور رئیس جمهوری اوکراین در مصاحبه‌ای گفت: «بله، آنها با رئیس جمهور دیدار می‌کنند. امیدواریم درباره کمک‌های بیشتر تصمیم‌گیری شود.

» ارتش اوکراین: نیروهای روسیه در تلاش برای تسخیر مجتمع فولاد آزوف‌استال هستند

قبل از دیدار با بلینکن و آستین نیز زلنسکی گفته بود که او می‌خواهد آمریکایی‌ها چه درباره ارسال تسلیحات و چه درباره ضمانت‌های امنیتی تصمیم بگیرند. رئیس جمهوری اوکراین اظهار داشت: «امروز شما نمی‌توانید با دست خالی اینجا بیایید و ما نه تنها انتظار برخی مساعدت‌ها را داریم، بلکه منتظر تسلیحات خاص هستیم.»

آخرین دیدار زلنسکی با مقامات ارشد ایالات متحده بیش از دو ماه قبل در مونیخ انجام شد و او پنج روز پیش از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین با کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، دیدار کرد. در حالی که غرب تسلیحات به اوکراین ارسال می‌کند، زلنسکی بارها و بارها تاکید کرده که کشورش به تسلیحات سنگین بیشتری نیاز دارد از جمله سامانه‌های دفاع هوایی دوربرد و هواپیماهای جنگی. headtopics.com

آقای زلنسکی همچنین خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر آسمان اوکراین شده بود که ناتو از قبول آن خودداری کرد. مقامات ایالات متحده نیز برقرار منطقه پرواز ممنوع را به مثابه اعلان جنگ مستقیم به روسیه دانسته‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

زلنسکی فردا با وزرای خارجه و دفاع آمریکا در کی‌یف دیدار می‌کندرئیس‌جمهور اوکراین گفت که وی روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا درباره تحویل گرفتن محموله‌های سلاح از واشنگتن گفت‌وگو می‌کند.

زلنسکی در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا دیدار می‌کندولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، اعلام کرد که او روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع ایالات متحده دیدار می‌کند. پس از سقوط ماریوپل،‌ بابا بایدن تعویض پوشک بچه نازی‌اش را به وزرای امورخارجه و دفاع محول کرده!

زلنسکی: وزیران خارجه و دفاع آمریکا یکشنبه به کی‌یف سفر می‌کنند؛ خودداری وزارت‌خارجه آمریکا از اظهارنظر در...🔺زلنسکی: وزیران خارجه و دفاع آمریکا یکشنبه به کی‌یف سفر می‌کنند ▪️ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، روز شنبه اعلام کرد که آنتونی بلینکن و لوید آستین، وزیران خارجه و دفاع آمریکا، روز یکشنبه ۲۴ آوریل به کی‌یف می‌روند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

جنگ اوکراین؛ زلنسکی خواستار دیدار با پوتین برای «پایان دادن به جنگ» شدحمله نظامی روسیه به اوکراین در حالی وارد پنجاه و نهمین روز خود شده است که چشم‌اندازی از پایان درگیری‌ها به چشم نمی‌خورد و مقامات غربی نسبت به طولانی شدن جنگ هشدار داده‌اند. ...واکنون التماسهای یک 'دلقک' صهیونیست برای آشتی!روزی دربغل غرب،روزی طلبکار،روزی گدایی آشتی،'حماقتهای' یک دلقک که موجب نابودی کشوری شد... پیر کردن این مرد رو دردش بخوره تو سر افغانی ها

دبیرکل سازمان ملل با پوتین و زلنسکی دیدار می‌کندسازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که آنتونیو گوترش، دبیرکل این نهاد، هفته آینده با روسای جمهور روسیه و اوکراین در مسکو و کی‌یف دیدار می‌کند. اوه! دبیر کل سازمان ملل از خواب بیدار شد!

زلنسکی فردا با وزرای خارجه و دفاع آمریکا در کی‌یف دیدار می‌کندرئیس‌جمهور اوکراین گفت که وی روز یکشنبه در کی‌یف با وزرای خارجه و دفاع آمریکا درباره تحویل گرفتن محموله‌های سلاح از واشنگتن گفت‌وگو می‌کند.