مقامات کره شمالی: به دنبال گفت‌وگو با کره جنوبی نیستیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

رئیس جمهوری کره جنوبی تاکید کرد که کشورش دارای قدرت دفاعی بالاتری از کره شمالی است اما سئول می‌کوشد تا از ایجاد تنش در شبه جزیره کره جلوگیری کند.

خبرگزاری دولتی کره شمالی با انتشار یک بیانیه رسمی به نقل از مقامات عالی رتبه اعلام کرد که حکومت این کشور به دنبال گفتگو با کره جنوبی نیست.

این خبرگزاری در ادامه گفت: «کره جنوبی دچار خودفریبی شده که گفت‌وگو [میان دو کشور] به طور طبیعی اتفاق خواهد افتاد.» کره شمالی روز جمعه ۲۵ مرداد دو موشک دیگر به سمت آب‌های شرقی خود شلیک کرد. به این ترتیب پیونگ‌یانگ ششمین پرتاب موشکی خود را در کمتر از یک ماه گذشته انجام داده است.این اعلامیه پس از آن که مون‌ جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در روز آزادی کره جنوبی ۲۴ مرداد در تلویزیون ملی این کشور حضور یافت و گفت که با وجود پرتاب‌های موشکی اخیر، شتاب گفت‌وگو بین دو کره و آمریکا «تغییر ناپذیر» است، منتشر شد.

به نظر می‌رسد اقدام کره شمالی به دلیل ناخشنودی کیم جونگ اون، رهبر این کشور از سخنان رئیس جمهور کره جنوبی است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده و رهبر کره شمالی در ماه ژوئن با یکدیگر ملاقات کرده و برای از سرگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای به توافق رسیدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توقف مذاکرات و آزمایش‌های موشکی کره شمالی، کره جنوبی را در وضعیت سختی قرار داده استبخش انگلیسی صدای آمریکا - مذاکرات با کره شمالی دوباره متوقف شده است، پیونگ یانگ آزمایش های موشکیش را افزایش داده است، و در ایالات متحده رقیب انتخاباتی عمده پرزیدنت ترامپ تهدید کرده است رویکرد شدیدتری
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کره شمالی: دیگر با کره جنوبی حرفی نداریمکره شمالی، هرگونه گفت‌وگوهای صلح با کره جنوبی را رد کرده است. به نظر می‌رسد که این کار از سر عصبانیت از رهبر کشور جنوبی باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کردکره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کرد بررسی وضعیت خریداری نفت توسط کره جنوبی در ماه ژوئیه (یک ماه پیش) نشان می‌دهد واردات نفت این کشور از ایران در حد صفر باقی مانده و خرید نفت از آمریکا جایگزین آن شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا جایگزین ایران در بازار نفت کره جنوبی شدکره_جنوبی، که یکی از بزرگترین مشتریان پیشین نفت ایران است، در ماه گذشته میلادی، برای سومین ماه پیاپی، میزان واردات نفتش از ایران، به دلیل تحریم‌های اقتصادی علیه این کشوربه صفر رسید. تحریم
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کره جنوبی برای سومین ماه متوالی نفت ایران را تحریم کردآمار و داده‌های اولیه ارائه شده از سوی هیأت گمرک‌های کره جنوبی در روز پنجشنبه 15اوت نشان می‌دهد کره
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ماه ژوئیه گرمترین ماه کره زمین در طی ۱۴۰ سال گذشته بوددانشمندان اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده آمریکا اعلام کردند ماه ژوئیه امسال (سال ۲۰۱۹ میلادی) گرمترین ماه طی ۱۴۰ سال گذشته بوده است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »