مقام 'متهم به همکاری با طالبان' فرمانده پلیس غزنی شد

26/01/1399 02:28 ب.ظ

گماشته شدن خلیل انداربی به عنوان فرمانده جدید پلیس غزنی در جنوب افغانستان به این دلیل خبر ساز شد که او در سال ۱۳۹۵ زمانی که فرمانده پلیس میدان وردک بود، رسما متهم شده بود خودرو خود را در اختیار یک مقام نظامی طالبان در بغلان قرارداده است. آقای انداربی اما دوسال بعد از آن از سوی دادگاه تجدید نظر حکم برائت گرفت.

گماشته شدن خلیل انداربی به عنوان فرمانده جدید پلیس غزنی در جنوب افغانستان به این دلیل خبر ساز شد که او در سال ۱۳۹۵ زمانی که فرمانده پلیس میدان وردک بود، رسما متهم شده بود خودرو خود را در اختیار یک مقام نظامی طالبان در بغلان قرارداده است. آقای انداربی اما دوسال بعد از آن از سوی دادگاه تجدید نظر حکم برائت گرفت. او افزود که در سنبله/ شهریور ۱۳۹۷اما پس از بررسی دادگاه تجدید نظر/استیناف آقای اندرابی برائت حاصل کرد و این حکم توسط دادگاه عالی نیز تایید شد.

آقای رسولی گفت که پرونده دیگر او به اتهام"سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای" اکنون در مرکز عدلی و قضایی زیرکار است که به منظور وضاحت بیشتر و"گرفتن نظر افراد خبره"، این پرونده به نهادهای امنیتی ارجاع شده تا دادستان با توجه به این نظرها درباره تصمیم بگیرد.به گفته والی وقت بغلان و وزارت داخله افغانستان قاری ظاهر، از افراد کلیدی و مسئول نظامی گروه طالبان در ولایت بغلان بوده که در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در منطقه"چشمه شیر" بغلان زخمی شده‌ بود.

این فرمانده بعد از آن که زخمی شد، به گفته آقای محسنی توسط افرادی که یونیفورم پلیس داشتند به کابل منتقل می‌شد. وزارت داخله در آن زمان تایید کرده بود، قاری ظاهر هنگامی که می‌خواست برای درمان به کابل منتقل شود، توسط پلیس در ولسوالی دوشی ولایت بغلان بازداشت شد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد🔺آمار مبتلایان به کرونا در جهان به یک میلیون ۸۰۰هزارنفر نزدیک شد ⚡️براساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تا کنون یک میلیون و ۷۷۷هزار و ۶۶۶نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و کووید ۱۹ جان ۱۰۸هزار و ۸۶۷نفر را گرفته است. The United States is no longer united Now every American has only herself. یعنی اینقدر دقیق بهشون امارش میرسه که اخرش باید این تعداد عدد ۶۶۶دربیاد؟؟؟ یعنی عدد شیاطین این‌فراماسونی و شیطان پرستی وگروه‌های زیرزمینی که عشق اینکارهاو اینجور رمزو اصرار توکارهاشون طراحی میکنند اوسکلی بیش نیستن..! والا... گندشو در اوردن فکر کنم تعداد قدمهاو....غیره حساب کنند

تصویری؛ عدم پایبندی مردم به مقررات مقابله با کرونا در ایران به دلیل فشارهای معیشتیبرغم ممنوعیت فعالیت‌های تجاری غیر ضروری و مشاغل خدماتی از سوی دولت ایران برای جلوگیری از شیوع ویروس دولت فرقی شیعه هیچ کمکی برای معیشت مردم انجام نداده است فقط یک میلیون تومان وام با سود ۱۲ درصد اختصاص داده است مردم گرسنه مجبورند به سر کار های خود برگردند ...🤮 شهر هرت!

مراسم عید پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس کرونا برگزار شد🔺مراسم عید_پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس_کرونا برگزار شد ⚡️در حالی که اورشلیم به تعطیلی کشیده شده است، یکشنبه عید پاک در مکان سنتی مرگ و رستاخیز عیسی مسیح تنها توسط عده انگشت‌شماری از روحانیون مسیحی برگزار شد. اگه الان توی ایران عید شعبان برگزار میشد حتما می نوشتید: بدون توجه به نکات بهداشتی این عید بین این همه آدم برگزار شد. امسال عید پاک مسیحیان و دهه ی تولد حضرت صاحب الزمان و عید فطیر یهود همزمان شده است. صدای امریکا,شماهم رسانه ی همه ملت ایران شوید همه احزاب از خارج کشور و داخل کشور

تحلیل وضعیت کرونا در کشور/ موج جدید اپیدمی در ۳ استانبر اساس آخرین بررسیهای صورت گرفته درباره بیماری کووید ۱۹ در کشور تا روز ۲۳ فروردین ماه، روند تغییرات مرگ و ابتلا به این بیماری در روزهای اخیر در کل کشور روندی نزولی داشته؛ اگرچه در مورد سه استان به نظر می رسد موج جدید اپیدمی شروع شده است. سه استان روند صعودی در مرگ و ابتلا داشتند و چهار استان هم اخیراً پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند.

جهانگیری: نمایش انسان دوستی جامعه پزشکی در بحران کرونا در تاریخ ثبت خواهد شدمعاون اول رییس جمهور با اشاره به عظمت ملت ایران در مواجهه با حوادث غیرمترقبه طبیعی و اجتماعی گفت: احساس همبستگی اجتماعی و مسئولیت مدنی و نوع دوستی مردم ایران مزیت بزرگی است که باید قدر این فرصت و عزمت را بیش از پیش بدانیم. آخر حرومزاده ای کیر سگ های بچه های توییتر توی دماغت موافقم ، مثل استان قدس رضوى ، بنياد مستضعفان ، صدا و سيما و سپاه پاسداران و خود رهبر

موج دوم کرونا در چین و نگرانی در ایران | DW | 13.04.2020برای اولین بار در پنج هفته گذشته تنها در عرض ۲۴ ساعت ۱۰۸ مورد تازه ابتلا به ویروس جدید کرونا در چین ثبت شد. این خبر نگرانی‌هایی را در مورد امکان بروز موج دوم کرونا در ایران به دنبال داشته است. با روزی 100 تا کشته که بیشتر هم هست از کدوم موج رد شدیم? خوبه که کشوری بنام ایران هست که شما همه چیز را به ایران متصل کنید، تعداد مبتلایان و گشته های کرونائی ایتالیا، اسپانیا، انگلستان در قلب اروپا از ایران خیلی خیلی خیلی بیشتر هست چرا نگران آنها نیستید ؟ واقعا که گوش دراز هستید چینی ها دیدن داره خیلی تابلو میشه گفتن یه چند تا مورد جدید اعلام کنیم ChineseVirus19 ChineseVirus

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل افغانستان امروز (سه شنبه، ۲۶ فروردین/ حمل) به بی‌بی‌سی گفت که آقای اندرابی در ماه عقرب/آبان سال ۱۳۹۶ به اتهام"سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای" از طرف محمکه عدلی و قضای مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری محکوم به زندان شده بود.

او افزود که در سنبله/ شهریور ۱۳۹۷اما پس از بررسی دادگاه تجدید نظر/استیناف آقای اندرابی برائت حاصل کرد و این حکم توسط دادگاه عالی نیز تایید شد.

آقای رسولی گفت که پرونده دیگر او به اتهام"سوء استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای" اکنون در مرکز عدلی و قضایی زیرکار است که به منظور وضاحت بیشتر و"گرفتن نظر افراد خبره"، این پرونده به نهادهای امنیتی ارجاع شده تا دادستان با توجه به این نظرها درباره تصمیم بگیرد.به گفته والی وقت بغلان و وزارت داخله افغانستان قاری ظاهر، از افراد کلیدی و مسئول نظامی گروه طالبان در ولایت بغلان بوده که در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در منطقه"چشمه شیر" بغلان زخمی شده‌ بود.

این فرمانده بعد از آن که زخمی شد، به گفته آقای محسنی توسط افرادی که یونیفورم پلیس داشتند به کابل منتقل می‌شد.

وزارت داخله در آن زمان تایید کرده بود، قاری ظاهر هنگامی که می‌خواست برای درمان به کابل منتقل شود، توسط پلیس در ولسوالی دوشی ولایت بغلان بازداشت شد.

وزارت داخله از قاری ظاهر بعنوان طراح و سازمانده"حملات تروریستی" در ولایت بغلان یاد کرده بود.