مقام چینی واکسن کرونا را روی خود آزمایش کرد

08/05/1399 05:25 ق.ظ

مقام چینی واکسن کرونا را روی خود آزمایش کرد | رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین، واکسن ضد کرونا ساخت این کشور را روی خود آزمایش کرد

پکن- ایرنا- رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین، واکسن ضد کرونا ساخت این کشور را روی خود آزمایش کرد. این مقام چینی اظهار امیدواری کرد تا پاپیز به واکسن ضد کرونا دست یابد. رئیس بهداشت چین پیشتر ادعا کرده بود که نخستین واکسن کروناویروس چین می تواند تا ماه سپتامبر آماده شود.

گزارش ها حاکی است چین با شرکت های آمریکایی و بریتانیایی برای دستیابی به نخستین واکسن کرونا در جهان رقابت می کند.

سینوفارم و سینوواک دو واکسن ساخت چین است که به ترتیب در امارات متحده عربی و برزیل وارد مراحل نهایی آزمایش شده است زیرا کاهش شمار مبتلایان در چین کار را برای دانشمندان به منظور آزمایش این واکسن ها در داخل کشور دشوار کرده است.

دزهای واکسن، امنیت آن، میزان تولید، ایمن بودن برای همه قشرهای جمعیتی، در دسترس بودن آن برای همگان، هزینه های تولید و تاثیرات و عوارض آن از جمله عواملی است که در ساخت واکسن برای درمان کرونا با اهمیت است همین عوامل است که کار را برای دانشمندان و پزشکان پیچیده تر می کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »

ادعای یک شرکت آمریکایی: "واکسن کرونا" را تولید کرده‌ایم!- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimادعای یک شرکت آمریکایی: واکسن_کرونا را تولید کردیم! بنابر ادعای این شرکت، این واکسن نخستین واکسن در جهان است که مرحله نهایی و تولید انبوه را پشت سر می‌گذارد برای این مرحل قرار است این واکسن در ۱۰۰ مرکز مختلف در موقعیتهای جغرافیایی متعدد آزمایش شود

۳۰ هزار داوطلب در آمریکا واکسن کرونا را تست می‌کنند | DW | 28.07.2020دانشمندان و پژوهشگران در تلاشند هر چه سریع‌تر واکسنی برای جلوگیری از کووید ۱۹ تولید و عرضه کنند. در آمریکا سومین فاز آزمایشی بالینی با شرکت ۳۰ هزار داوطلب آغاز شده است. سطح انتظارات از این آزمایش بسیار بالا است.

گسترده‌ترین عملیّات آزمایش واکسن کرونا در آمریکا آغاز شدبیش از ۱۵۰ هزار نفر برای این آزمایش داوطلبانه، به‌شکل آنلاین ثبت نام کرده بودند.

وزیر بهداشت: در تولید واکسن کرونا از دنیا عقب نیستیمتهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تولید واکسن خبرهای خوشی داریم و از دنیا عقب نیستیم اما هنوز ابهامات زیادی درباره اثربخشی واکسن کرونا وجود دارد.

بزرگ‌ترین و آخرین مرحله آزمایش واکسن 'کرونا' آغاز شدبزرگ‌ترین و آخرین مرحله آزمایش واکسن 'کرونا' آغاز شد دو شرکت بزرگ داروسازی 'مدرنا' و 'فایزر' که در حال توسعه پیشرفته‌ترین واکسن کرونا هستند، وارد مرحله محوری مطالعه خود شده و روز گذشته سومین مرحله آزمایش فاز بالینی این واکسن را روی ۳۰ هزار نفر آغاز کردند

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: اهل خالی‌بندی نیستم، در زمینه واکسن از دنیا عقب نیستم!

به گزارش ایرنا دکتر «گائو فو» سه شنبه شب در یک کنفرانس آنلاین در جمع خبرنگاران اعلام کرد این اقدام را با هدف تشویق مردم و آماده سازی ذهنیت آنان برای استفاده از واکسن انجام داده است.

این مقام چینی اظهار امیدواری کرد تا پاپیز به واکسن ضد کرونا دست یابد.

رئیس بهداشت چین پیشتر ادعا کرده بود که نخستین واکسن کروناویروس چین می تواند تا ماه سپتامبر آماده شود.

گزارش ها حاکی است چین با شرکت های آمریکایی و بریتانیایی برای دستیابی به نخستین واکسن کرونا در جهان رقابت می کند.

سینوفارم و سینوواک دو واکسن ساخت چین است که به ترتیب در امارات متحده عربی و برزیل وارد مراحل نهایی آزمایش شده است زیرا کاهش شمار مبتلایان در چین کار را برای دانشمندان به منظور آزمایش این واکسن ها در داخل کشور دشوار کرده است.

دزهای واکسن، امنیت آن، میزان تولید، ایمن بودن برای همه قشرهای جمعیتی، در دسترس بودن آن برای همگان، هزینه های تولید و تاثیرات و عوارض آن از جمله عواملی است که در ساخت واکسن برای درمان کرونا با اهمیت است همین عوامل است که کار را برای دانشمندان و پزشکان پیچیده تر می کند.

در حال حاضر طبق گفته سازمان جهانی بهداشت ۱۳ واکسن در سراسر جهان در حال ساخت است.