مقاومت مردم در برابر تحویل کانکس‌ها پس از نوسازی واحدهای زلزله‌زده/ فروش کانکس‌ها به شهرداری تا سقف ۱۰ میلیون تومان/ پرونده ساخت واحدهای زلزله‌زده تا پایان امسال بسته می‌شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک مقام مسئول در بنیاد مسکن در گفت‌وگو با ایلنا: مقاومت مردم در برابر تحویل کانکس‌ها پس از نوسازی واحدهای زلزله‌زده/ فروش کانکس‌ها به شهرداری تا سقف ۱۰ میلیون تومان/ پرونده ساخت واحدهای زلزله‌زده تا پایان امسال بسته می‌شود

علی فولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی درباره آخرین وضعیت ساخت و ساز واحدهای زلزله زده کرمانشاه اظهار داشت: ساخت واحدهای روستایی زلزله زده کرمانشاه به اتمام رسیده است.

فولادی گفت: امروز تعداد ساخت و ساز واحدهای روستایی به 29 هزار واحد رسیده است که 12 هزار و 500 هزار واحد از آنها در اثر وقوع زلزله تخریب شده بودند. مابقی ساخت و سازها در راستای فرصت سازی و نوسازی بافت فرسوده روستایی بوده است که این واحدها هم از تسهیلات ارزان قیمت برخوردار شدند. رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه درباره اجاره نشین‌ها، گفت: برای مستاجران واحدهای احداثی و تعمیری، تسهیلاتی به عنوان تسهیلات ودیعه و تهیلات معیشتی در نظر گرفته و پرداخت شد. به هر خانواده مستاجر در واحدهای احداثی 17 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد. این 17 میلیون تومان به مبلغ ودیعه واحد استیجاری زلزله زده این افراد اضافه شد و توانستند در واحد دیگری ساکن شوند.

رییس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه با اشاره به انباشت کانکس در شهرهای زلزله زده کرمانشاه گفت: در شهرها به ویژه شهر سرپل ذهاب که با حجم قابل توجهی از کانکس مواجه بودیم و کانکس بدون کنترل به این شهر سرازیر شده بود برای جمع آوری کانکس با مشکلاتی مواجه هستیم و خروج کانکس از داخل شهر بسیار سخت است. 9 هزار کانکس در شهر موجود است که بیش از 90 درصد از این کانکس‌ها استفاده نمی‌شوند. جمع آوری کانکس‌ها از شهر با همکاری شهرداری، فرمانداری و بنیاد مسکن آغاز شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابتلا به سرطان سینه در زنان ایران به ۱۳ هزار نفر در سال رسیدتهران - ایرنا- استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: میزان ابتلا به سرطان سینه در ایران سالانه به ۱۳ هزار نفر رسیده و این نرخ در حال افزایش است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل حمله تروریستی به مسجدی در بورکینافاسو را محکوم کرددبیر کل سازمان ملل حمله تروریستی روز جمعه به مسجدی در شمال بورکینافاسو را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

درمان معلولیت های جسمی به کمک دلفین‌ها در آمازون برزیلدهها سال است که دانشمندان درباره فواید درمان با حضور حیوانات بحث کرده اند. بسیاری می گویند هنوز باید پژوهش های عمیقی انجام بگیرد تا مطمئن شویم که چنین درمان‌هایی اثربخش است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

قطارهای حومه‌ای برای افزایش ظرفیت بازگشت زائران در ایام اربعین به میدان می‌آیندمدیرعامل شرکت راه‌آهن از تمهیدات این شرکت برای ایام بازگشت زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: مقرر شد پس از بررسی‌ به صورت موقت از قطارهای حومه‌ای با هدف افزایش ظرفیت جابه‌جایی زائران در شبکه حمل‌ونقل ریلی برای ایام اوج سفرهای اربعین استفاده شود. اگه بر نگردن خیلی بهتره برای ایران زمین. خرافاتی کمتر، ایران کشوری بهتر. جمع کنین این هسن و هسین رو. آخوند این جفنگیات عربی رو برای خر کردن مردم رواج میده. نکبتها! 💩💩
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

حملات ی.پ.گ/پ.ک.ک به غیرنظامیان در شانلی اورفا ادامه داردیک غیرنظامی دیگر بر اثر حمله تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک به شهرهای سوروچ و آکچاقلعه در شانلی‌اورفای ترکیه زخمی شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آرای مربوط به مسائل امنیتی کشور در طرح شفافیت آرای نظام تقنینی استثنا شودمحمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در طرح شفافیت رأی نظام تقنینی کشور آمده که آرای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص طرح‌ها و لوایح باید برای نمایندگان مشخص شود که بعید است مشکلی در این مورد پیش آید، اما ممکن است در بودجه و اعتبارات کشور بخشی مربوط به مسائل امنیتی باشد و هیچ‌کس هم انتظار ندارد مباحث امنیتی ما شفاف شود. همچنین ضرورتی ندارد دشمن بفهمد بودجه دفاعی ما چقدر است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »