مقام اسرائیلی: ایران مقابل بلندپروازی‌های هسته‌ای خود عامل بازدارنده‌ای نمی‌بیند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام اسرائیلی: ایران مقابل بلندپروازی‌های هسته‌ای خود عامل بازدارنده‌ای نمی‌بیند العربيه_فارسى

نمایندگان قدرت‌های جهان و ایران روز دوشنبه در وین گرد هم آمدند تا مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» را ادامه دهند. مقامات کشورهای غربی و اسرائیل ایران را به «دروغ‌گویی» و «وقت‌کشی» و «زیاده‌خواهی» در جریان این مذاکرات متهم کرده‌اند.به گزارش «تایمز اسرائیل»، سه‌شنبه 28 دسامبر 2021، پالتی در این باره گفت: «مشکل برنامه هسته‌ای ایران این است که در حال حاضر هیچ مکانیسم دیپلماتیکی برای متوقف کردن آن وجود ندارد.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، نیز گفت پیش از آنکه دور جدید مذاکرات آغاز شود، ایران محدودیت‌های تحمیل‌شده توسط «برجام» را بی‌اثر کرده بود. به گفته وی، همچنانکه رژیم ایران برنامه هسته‌ای خود را پیش می‌برد، «برجام» را از انتفاع تهی می‌کند. مالی همچنین تاکید کرد: «ولی فقط به خاطر اینکه ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه داده است، ما حاضر به پذیرش توافقی بدتر نخواهیم شد. اگر در روند مذاکرات پیشرفتی حاصل نشود، تلاش برای احیای برجام مثل تلاش برای احیای یک جسد خواهد بود.»

به گزارش «تایمز اسرائیل»، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت هر روزی که رژیم ایران سانتریفیوژها را می‌چرخاند، و به ازای هر روزی که اورانیوم ذخیره می‌کند، زمان دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای کوتاه‌تر می‌شود. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: «بدون احیای توافق هسته‌ای، بسیار محتمل است که ایران تلاش کند به یک کشور آستانه هسته‌ای تبدیل شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشاور تیم هسته‌ای ایران: مگر مکانیسم ماشه اجرا شود چه اتفاقی می‌افتد؟مشاور تیم هسته‌ای ایران می‌گوید جمهوری اسلامی عجله‌ای برای رسیدن به توافق هسته‌ای ندارد و انتظار دولت ابراهیم رئیسی از مذاکرات، بیش از دولت حسن روحانی است. شما کاسبان تحریمید، اگر تحریم نباشد اشفته بازاری نیست که از غنایم آن بهره مند شوید!!اگر ایرانی بودی و‌اینهمه مشکلات مردم را میدیدی از این غلط های زیادی نمیکردید!! اسمش روشه انوقت دیگه باید دنبال سوراخ موش باشی اونم میلیاردی البته از دست مردم بله شما که عجله ندارید چون مشکلی ندارید، این مردم ایران هستند که تاوان حماقت های پی در پی شما را پرداخت می کنند و تحریم‌های ایران آنها را روز به روز فقیرتر و بیچاره تر کرده است. روزی که مردم ایران از فقر و درماندگی قیام کنند بنیان را از جا کنده و باعث سرنگونی حکومت شما خواهند شد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزیر امور خارجه اسرائیل: در صورت لزوم «برای حفظ امنیت خود» به تنهایی اقدام خواهیم کرد▪️یائیر_لاپید، وزیر امور خارجه و نخست وزیر جایگزین اسرائیل، روز دوشنبه ۶ دی ماه با حضور در جلسه «کمیته امور خارجی و دفاعی» پارلمان اسرائیل، به موضوع ازسرگیری مذاکرات احیای برجام در وین پرداخت. این بایدن احمق به اخوند های الدنگ ایران فقط زمان میدهد... باید به مراکز نظامی و هسته ای ایران حمله ای گسترده کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انریکه‌ مورا: ایران از مفاد توافق هسته‌ای سال 2015 تخطی کرده استانریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین در ارتباط با توافق هسته‌ای ایران با بیان این که «زمان زیادی برای دستیابی به توافق نداریم و همچنین نمی‌توان باشه تو راست میگی... 7خوب وه چی؟ چه غلطی میخواهید بکنید؟ به گاو_شیرده آل_سعود چه ربطی داره؟ موشک های یمن خو هستند؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش دولت اسرائیل به انتقادهای نتانیاهو در قبال پرونده هسته‌ای ایرانیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین این کشور و رهبر مخالفان در پارلمان، بابت حملات مکرر او به دولت اسرائیل در خصوص مواضع
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل: ایران جهان را فریب می‌دهد و به تنهایی علیه آن اقدام خواهیم کردهمزمان با آغاز دور هشتم مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای سال 2015 ایران با غرب در وین، «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه اسرائیل هشدار داد که اسرائیل آماده است از این خیمه شب بازی ها دست بردارید می دانیم که شما با جمهوری اسلامی همدست هستید برای دوشیدن پترلدولارهای عربها!!! این پترودلاردارا چقدمشنگن که گول بازیهای اینارومیخورن اسرائیل تنهاست
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طرح آمریکا در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای ویندر حالی که وین برای دومین روز متوالی، میزبان هشتمین دور مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت های جهانی است، واشینگتن و تهران در انتظار این هستند که ببینند آیا برنامه_اتمی_ایران مذاکرات_وین iaeagc العربیه_فارسی : احتمال ناچیز دستیابی به توافق به گزارش روزنامه اسرائیلی «هاآرتص»، مقامات بلندپایه آمریکایی در تبادل‌نظر با همتایان اسرائیلی خود تاکید داشتند که احتمال دستیابی به توافق در این دور از مذاکرات، پایین است. برنامه_اتمی_ایران تعیین ضرب الاجل تا ا نتهای ژانویه هم به نظرم خیلی خیلی زیاد است و یک ریسک خطرناک محسوب میشود.. برنامه_اتمی_ایران - یک راه حل دردسترس دیگرهم هست که هزینه کمتری برای جهان خواهدداشت : ۱- برسمیت شناختن مبارزه مردم ایران برای سرنگونی آخوندهای تروریست.. ۲- برسمیت شناختن مبارزه مردم سوریه برای سرنگونی بشار اسد جنایتکار ۳- تلفیقی ازاقدامات قانونی بین المللی ومحورهای ۱ و ۲..
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »