مقامات سازمان ملل نسبت به وضعیت جهان در سال آینده میلادی هشدار دادند؛ سال ۲۰۲۱، سال قحطی و فاجعه انسانی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺مقامات سازمان_ملل نسبت به وضعیت جهان در سال آینده میلادی هشدار دادند؛ سال ۲۰۲۱، سال قحطی و فاجعه انسانی ⚡️مقامات ارشد سازمان ملل متحد با ارائه تصویر تیره‌ای از جهان در سال ۲۰۲۱، نسبت به بروز فاجعه انسانی در جهان و قحطی در چندین کشور هشدار دادند.

مقامات ارشد سازمان ملل متحد روز جمعه با ارائه تصویر تیره‌ای از جهان در سال ۲۰۲۱، نسبت به بروز فاجعه انسانی در جهان و قحطی در چندین کشور هشدار دادند.

به گزارش رویترز، مقامات سازمان ملل روز جمعه ۱۴ آذر، در نشست ۱۹۳ عضوی مجمع عمومی سازمان ملل که عمدتا به صورت مجازی برگزار شد، گفتند که با توجه به شرایط کنونی، جهان سال آینده شاهد یک فاجعه انسانی، از جمله قحطی در بیش از ده کشور، خواهد بود. آنها همچنین تاکید کردند که کشورهای ثروتمند نباید در مسیر برخوردار شدن از واکسن‌های ویرس کرونا، کشورهای فقیر را زیر پا بگذارند.

روسای «برنامه جهانی غذا» و «سازمان بهداشت جهانی» نیز در این نشست ویژه که برای بررسی راه‌های برخورد با مشکلات ناشی از شیوع جهانی بیماری کووید-۱۹ برگزار شد، صحبت کردند. ویروس کرونا اواخر سال گذشته از کشور چین به دیگر نقاط جهان سرایت کرد. تاکنون ۶۵ میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند. شیوع این ویروس بر اقتصاد بسیاری از کشورها تاثیر منفی گذاشته است. به گفته سازمان ملل، این باعث شده است تعداد کسانی که به کمک های انسانی نیاز دارند ۴۰ درصد افزایش یابد. سازمان ملل خواستار ۳۵ میلیارد دلار منابع برای کمک رسانی به مردم نیازمند شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خوب امسال هم عالی میشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.