مقام‌های اطلاعاتی آمریکا: اراده اوکراین برای جنگیدن مقابل روسیه را دست کم گرفته بودیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

توییتر دو توییت سفارت روسیه در بریتانیا را حذف کرد پوشش زنده تحولات جنگ اوکراین را در وب سایت یورونیوز لحظه به لحظه دنبال کنید:

ژنرال اسکات بریر، مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا، که در جلسه استماع سنا حضور یافته بود در این باره گفت: «نظر من این بود که بنابر عوامل مختلف اوکراینی‌ها آن طور که باید آماده نیستند. بنابراین من اراده آن‌ها برای مبارزه را زیر سوال بردم. این ارزیابی بدی از سوی من بود، چرا که آن‌ها شجاعانه و شرافتمندانه جنگیده‌اند و کار درست را انجام می‌دهند.»

وزارت دفاع بریتانیا در توئیتی درباره وضعیت زمین جنگ در اوکراین نوشت: «به دلیل مقاومت شدید اوکراین، روسیه در حال به کارگیری تعداد بیشتری از نیروهای اعزامی خود برای محاصره شهرهای کلیدی است. این امر تعداد نیروهای موجود برای ادامه پیشروی در سایر جبهه‌ها را کاهش داده و باعث خواهد شد پیشرفت روسیه بیشتر کند شود.»

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا را نیز برعهده دارد، گفت: «آیا اکنون می‌توانیم روند الحاق را برای کشوری که در حال جنگ است باز کنیم؟ فکر نمی‌کنم. آیا باید در را ببندیم و بگوییم هرگز؟ این هم ناعادلانه خواهد بودپیشتر ولودمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، با ارسال نامه‌ای رسمی خواسته بود اتحادیه اروپا با الحاق سریع این کشور موافقت کند.

ویلیام برنز افزوده است که روسیه قصد داشت ظرف ۴۸ ساعت اوکراین را تصرف کند اما نقشه او با شکست مواجه شد.ارتش روسیه گفته است حمله روز گذشته به بیمارستان کودکان در شهر ماریوپل یک «صحنه‌سازی» بوده که توسط «ناسیونالیست‌های اوکراینی» انجام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیمارستان‌ صحرایی ترکیه در مرز اوکراین و رومانی زخم‌های قربانیان جنگ را التیام می‌بخشدبیمارستان صحرایی ترکیه در نزدیکی پایانه مرزی سیرت در مرز اوکراین و رومانی به شمار زیادی از شهروندان اوکراینی که به دلیل جنگ از کشورشان مهاجرت می‌کنند، خدمات رسانی می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهاردهمین روز حمله به اوکراین/ روسیه امروز را آتش بس اعلام کردروسیه امروز را آتش بس اعلام کرد چهارشنبه هجدهم اسفندماه، چهاردهمین روز حمله روسیه به اوکراین، مسکو از ۹ مارس(چهارشنبه) ساعت ۱۰ به وقت روسیه آتش‌بس اعلام کرده و آماده ایجاد کریدورهای بشردوستانه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چرا روسیه اینترنت ماهواره‌ای رایگان استارلینک در اوکراین را هدف قرار می‌دهد؟چرا روسیه اینترنت ماهواره‌ای رایگان استارلینک در اوکراین را هدف قرار می‌دهد؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: روسیه بیمارستان کودکان ماریوپل را ویران کردوضع مجازات‌های سنگین اقتصادی علیه روسیه همچنان از سوی شرکت‌ها و برند‌های معتبر تجاری ادامه دارد و به نظر می‌رسد که تحریم نفتی این کشور توسط ایالات متحده و بریتانیا، تقابل غرب با مسکو را وارد مرحله تازه‌ای کرده است. سگ زلنسکی به صدتا مثل بشار_الأسد می ارزه. ته این جنگ به عربستان ختم میشه با سیاست بازیای کثیف فقط دنبال نابود کردن و پیشرفت نکردن جهان شرق هستین .روسیه جنگ رو راه انداخته که مثلا عربستان در آینده کمکش کنه بعد آمریکا بزنه دهن عربستان و سرویس که این همه کشتار آدم بی گناه کافی نیست از کورش حرف میزنین اما سگ اونم نمیشین
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا اتهام کرملین درباره ساخت سلاح‌ بیولوژیکی در اوکراین را تکذیب کردوزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تکذیب اتهام مسکو درباره تلاش آمریکا و اوکراین برای ساخت سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی،‌ آن را تئوری توطئه خواند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »