مقامات آمریکایی علیه یک مرد نیویورکی به دلیل تهدید جانی دونالد ترامپ اعلام جرم کردند

20/10/1400 10:34 ب.ظ

🔺مقامات آمریکایی علیه یک مرد نیویورکی به دلیل تهدید جانی دونالد ترامپ اعلام جرم کردند ▪️دادستان‌ها گفتند که متهم، توماس ولنیکی نام دارد و ۷۲ ساله است. طبق این گزارش، او تهدید کرده بود که «هر کاری از دستم بر بیاید» برای اطمینان از مرگ ترامپ انجام می‌دهد.

او تهدید کرده بود که «هر کاری از دستم بر بیاید» برای اطمینان از مرگ ترامپ انجام می‌دهد. علیه ولنیکی به اتهام تهدید به قتل، آدم ربایی و وارد کردن صدمه بدنی به ترامپ اعلام جرم شده است.

این پرونده در حالی مطرح شده است که رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان ادعاهای نادرستی مبنی بر این که «تقلب گسترده» در رای گیری باعث شد که وی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به جو بایدن ببازد، مطرح می‌کند.

گروهی از حامیان ترامپ در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ در تلاشی ناموفق برای لغو نتایج انتخابات به ساختمان کنگره ایالات متحده حمله کردند. دادستان‌ها می‌گویند که ولنیکی در چندین ارتباط داوطلبانه با پلیس کنگره آمریکا و سرویس مخفی ایالات متحده، بین ژوئیه ۲۰۲۰ و دسامبر ۲۰۲۱، در دوران ریاست جمهوری ترامپ و پس از آن، علاقه خود را نسبت به مرگ ترامپ ابراز کرده بود.

رویترز می‌نویسد که ظاهرا ولنیکی در مصاحبه‌ای در ژوئیه ۲۰۲۰ به پلیس کنگره آمریکا گفته بود که اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد و از کناره‌گیری امتناع کند، «سلاح به دست خواهد آورد» و «او را پائین خواهد کشید.» headtopics.com

Muhammad Qasim saw Jibril AS in his dream, and he then was taken to a place where a beautiful recitation of Surah Rahman was happening.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نفتالی بنت: ایران سر اختاپوسی است که مدام اسرائیل را تهدید می‌کند

نخست وزیر اسرائیل: جمهوری اسلامی سر اختاپوسی است که اسرائيل را در مرزهایش تهدید می‌کند🔺نخست وزیر اسرائیل: جمهوری اسلامی سر اختاپوسی است که اسرائيل را در مرزهایش تهدید می‌کند ▪️آقای بنت روز دوشنبه ۲۰ دی، جمهوری اسلامی را به «سر اختاپوس» تشبیه کرد و گفت ایران از طریق گروه‌های نیابتی خود اسرائيل را در مرزهایش تهدید می‌کند. ⬇️ بیشتر بخوانید: دشمن فرضی🍆💦💩👎👎👎💩💩💩 ..2/3برای به دردسر نیفتادن این افراد عنوان کرده بود که این جرایم بخشیده خواهند شد اما قتل غیر نظامیان جرم به حساب می‌آید. «داوید بن گوریون» نخست وزیر اسرائیل در آن سال‌ها عنوان کرده بود که ما موافق تخریب تمام مناطق نیستیم اما شهرها و روستاهایی که برای ما تهدید به حساب می‌آیند.. آپارتایدترین رژیم دنیا مقاله روزنامه عبری زبان 'هآارتص' در رابطه با میزان تجاوزها و سرقت‌های صورت گرفته توسط باندهای یهودی و نظامیان اسرائیلی طی جنگ ۱۹۴۸ در فلسطین: میزان تجاوزهای سربازان و باندهای یهودی در کرانه باختری به حدی زیاد بوده که دولت وقت اسرائیل...1/3

نمایشگاه CES ۲۰۲۲؛ از خودرویی که رنگ عوض می‌کند تا پردازنده‌های جدیدنمایشگاه سالانه CES در لاس وگاس آمریکا از مهم‌ترین نمایشگاه‌های فناوری است. با برخی از تازه‌های فناوری که در سی‌ئی‌اس سال ۲۰۲۲ معرفی شده‌اند، آشنا شوید.

روایت یک پدر افغان از آواری که سرنگونی پرواز ۷۵۲ بر سرشان فرود آورددر میان قربانیان هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران، شماری از آنان ملیت افغانستانی داشتند. یکی از آنان زین‌العابدین سعادت، دانشجوی رشتۀ اقتصاد در سوئد، بود. یعنی اینقدر که رادیو فردا بیاد این جانباختگان هست.، اقوام درجه دوشون بیادشون نیستند.. خباثت رسانه ps752justice 💔🖤🥀

مقصد ۳۳ میلیارد یورویی که به طور شخصی از اتحادیه اروپا خارج شد، کجاست؟جریان خروج شخصی پول از اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۵ روندی صعودی داشته و در مجموع ۳۳ درصد افزایش یافته است.

فایل صوتی خدیجه مهدی‌پور از زندان؛ انتقاد از کم‌توجهی به زندانیان سیاسی گمنام

گزارش شده است که او یک بار نیز در مورد تدابیر حفاظتی سازمان «سرویس مخفی» برای روسای جمهوری سابق و فرزندانشان، پرس و جو کرده بود.

علیه ولنیکی به اتهام تهدید به قتل، آدم ربایی و وارد کردن صدمه بدنی به ترامپ اعلام جرم شده است.

این پرونده در حالی مطرح شده است که رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان ادعاهای نادرستی مبنی بر این که «تقلب گسترده» در رای گیری باعث شد که وی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به جو بایدن ببازد، مطرح می‌کند.

گروهی از حامیان ترامپ در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ در تلاشی ناموفق برای لغو نتایج انتخابات به ساختمان کنگره ایالات متحده حمله کردند.

دادستان‌ها می‌گویند که ولنیکی در چندین ارتباط داوطلبانه با پلیس کنگره آمریکا و سرویس مخفی ایالات متحده، بین ژوئیه ۲۰۲۰ و دسامبر ۲۰۲۱، در دوران ریاست جمهوری ترامپ و پس از آن، علاقه خود را نسبت به مرگ ترامپ ابراز کرده بود.

رویترز می‌نویسد که ظاهرا ولنیکی در مصاحبه‌ای در ژوئیه ۲۰۲۰ به پلیس کنگره آمریکا گفته بود که اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد و از کناره‌گیری امتناع کند، «سلاح به دست خواهد آورد» و «او را پائین خواهد کشید.»

دادستان‌ها گفتند که ولنیکی در حوالی ۴ ژانویه ۲۰۲۱ با سرویس مخفی تماس گرفت و ترامپ و ۱۲ حامی ناشناس او در کنگره را تهدید به کشتن کرد و به جایزه‌اس ۳۵۰هزار دلاری اشاره کرد.

ولنیکی گفت: «من هر کاری از دستم بر بیاید انجام خواهم داد تا ترتیب [ترامپ] و ۱۲ میمونش را بدهم. فردا [ترامپ] در جورجیا خواهد بود، شاید من [هم] باشم.»

ترامپ در آن روز از ایالت جورجیا بازدید کرد تا به نفع دو سناتور جمهوری‌خواه که می‌خواستند بار دیگر انتخاب شوند، تبلیغ کرد. آنها همان در انتخابات شکست خوردند و جمهوری‌خواهان اکثریت سنا را از دست دادند. ولینکی چند تهدید دیگر را نیز علیه ترامپ و خانواده‌اش مطرح کرده است.