مقام آمريكايى: توافق جامع می‌خواهيم، تنها درباره برجام مذاكره نمی‌كنيم

25/12/1399 11:06 ق.ظ

مقام آمريكايى: توافق جامع می‌خواهيم، تنها درباره برجام مذاكره نمی‌كنيم العربية

دولت ایالات متحده درباره مذاکره مجدد برای تهران روشن کرده است که تنها درباره «برجام» گفتگو نمی‌کند بلکه برای یک توافق جامع تلاش می‌کنیم.او افزود: «ما همین فردا آماده مذاکره هستیم تا به طور مشترک توافق ‌کنیم که به برجام برگردیم.«با این حال تهران می‌خواهد علاوه بر گشودن درهای سرمایه‌گذاری خارجی و رفع ممنوعیت فروش نفت، کلیه تحریم‌هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا علیه تهران اعمال کرده بود، برداشته شود.

او افزود: «ما همین فردا آماده مذاکره هستیم تا به طور مشترک توافق ‌کنیم که به برجام برگردیم.«با این حال تهران می‌خواهد علاوه بر گشودن درهای سرمایه‌گذاری خارجی و رفع ممنوعیت فروش نفت، کلیه تحریم‌هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا علیه تهران اعمال کرده بود، برداشته شود.

ایران همچنین می‌خواهد که کلیه پول‌های بلوکه‌شده در خارج از کشور و وام‌های بین المللی را لغو کند. علاوه بر همه این موارد، ایران می‌خواهد مطمئن شود که دولت بعدی ایالات متحده آمریکا که پس از دولت بایدن به قدرت برسد بار دیگر از توافق برجام خارج نشود.

اين ىر حالي است كه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نقض آشکار مفاد توافق برجام از سوی ایران خبر داده است. رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه از تلاش آژانس برای بازرسی‌های گسترده‌تر از تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داده و گفته« غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران، به امکان استفاده‌های نظامی نزدیک می‌شود.« headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

مقام ارشد آمریکایی: احتمال توافق بر سر احیای برجام؛ لودریان: «زمان سرنوشت ساز» فرا رسیدهیک مقام‌ عالی‌رتبه در وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه احیای برجام در چند هفته اخیر محتمل است تاکید کرد، این ایران است که باید در این خصوص تصمیم سیاسی بگیرد. لودریان، وزیر خارجه فرانسه: «زمان سرنوشت ساز» در مورد روابط تهران با غرب فرا رسیده. تهران آمادگی واشنگتن برای برچیدن تحریم ها را پاسخ دهد 😡😡😡 علینژادوفخرآور وبقیه خاک برسرها گریه 😭 کنید. مردم ایران در حال کف و رقص 👏 و 🕺 القدس_لنا

یک مقام آمریکایی: برای توافق با ایران همزمان گام برداریم | DW | 27.03.2021یک نماینده دولت آمریکا گفته است که برای باز کردن راه بازگشت به برجام، ایران و آمریکا می‌توانند همزمان گام بردارند. به گفته او مهم آن است که ایران و آمریکا توافق کنند چه گام‌هایی را قصد دارند همزمان بردارند. یک نماینده اسم ندارد؟سرکاریه دیگه همانطوریکه گفته‌ام: در ایران حکومت واقعی در دست دزدان و راهزنان سهامدار در انقلاب و جنگ با عراق است. این دزدان، قادر به اداره کشور و امور مختلف ملّت نیستند. از سال 1362 به دنبال فرافکنی و مقصر فرضی می‌گردند. آمریکا برای توافق واقعی اعلام آمادگی کرد ولی حکومت دزدان قبول نکرد! تمامی نماینده های شیطان بزرگ و نوکرانش یعنی روباه پیر و مکرون کفتار و آلمانهای نازی دشمن ایران و ایرانیست.مشکلشون فقط ایران و بس

یک مقام ایرانی: شرط توقف غنی سازی 20 درصدی لغو کلیه تحریم ها استیک مقام ارشد ایران دوشنبه 29 مارس به «پرس تی وی» گفت که شرط توقف غنی سازی 20 درصدی لغو کلیه تحریم‌ها

مقام آمریکایی: احتمال بازگشت آمریکا و ایران به برجام طی هفته‌های آینده وجود داردیک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت که احتمال بازگشت ایران و آمریکا به شرایط توافق هسته ای طی چند هفته آینده وجود دارد. - خبرگزاری آناتولی كدوم مقام امريكايي؟؟؟؟ به قول halgheyema_2020 i كو سند؟؟؟

مقام آمریکایی: بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد دادیک مقام بلندپایه آمریکایی شامگاه پنجشنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست خخخخخ شکر زیادی خورده تو باور نکن ما ایرانی ها اگر بخواهیم بسازیم شما و گنده تون آمریکا سگی کی باشید که بخواهید نذارید؟ بحث اینجاست که اسلام دست ما رو بسته جیگر بایدن که هیچ ، حتی اگر همه هم بخوان نمیتونند جلوش رو بگیرند ، اگر بد هست باید برای همه بد باشه ، نه فقط برای ایران ،من کاری به نظام یا دولت ندارم ، اما این حق ایران هست که بهترین و پيشرفته ترین سلاح هارو داشته باشه ، دنیا شده جنگل قوی نباشی ، می‌خورند.

دولت ایالات متحده درباره مذاکره مجدد برای تهران روشن کرده است که تنها درباره «برجام» گفتگو نمی‌کند بلکه برای یک توافق جامع تلاش می‌کنیم.

او افزود: «ما همین فردا آماده مذاکره هستیم تا به طور مشترک توافق ‌کنیم که به برجام برگردیم.«با این حال تهران می‌خواهد علاوه بر گشودن درهای سرمایه‌گذاری خارجی و رفع ممنوعیت فروش نفت، کلیه تحریم‌هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا علیه تهران اعمال کرده بود، برداشته شود.

ایران همچنین می‌خواهد که کلیه پول‌های بلوکه‌شده در خارج از کشور و وام‌های بین المللی را لغو کند.

علاوه بر همه این موارد، ایران می‌خواهد مطمئن شود که دولت بعدی ایالات متحده آمریکا که پس از دولت بایدن به قدرت برسد بار دیگر از توافق برجام خارج نشود.

اين ىر حالي است كه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نقض آشکار مفاد توافق برجام از سوی ایران خبر داده است.

رافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه از تلاش آژانس برای بازرسی‌های گسترده‌تر از تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داده و گفته« غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران، به امکان استفاده‌های نظامی نزدیک می‌شود.«

او در مصاحبه‌ای با روزنامه آسیا نیککی گفت: «تولید اورانیوم در سطح بالاتر غنی‌سازی، ایران را به سطوحی نزدیک می‌کند که نمی‌توان امکان استفاده‌های نظامی از آن را نادیده گرفت.«

ایران در ژانویه 2021 ضمن متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی از امکان بازرسی سریع و سایر اقدامات نظارتی به آژانس انرژی گفت که قصد دارد غنی‌سازی اورانیوم تا غلظت 20 درصد را انجام دهد.