مقام آمریکایی: احیای «برجام» نیازمند تسریع دیپلماسی یا تعلیق برنامه اتمی ایران است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام آمریکایی: احیای «برجام» نیازمند تسریع دیپلماسی یا تعلیق برنامه اتمی ایران است العربيه_فارسى

مقامات دولت بایدن اواخر ژانویه یا اوایل فوریه را به عنوان ضرب‌الاجل غیررسمی برای خاتمه مذاکرات با ایران تعیین کرده‌اند، چرا که بر این باورند که پیشرفت‌های هسته‌ای چشمگیر ایران به زودی توافق 2015 را بی‌اثر می‌کند.» گفت که در آخرین مرحله مذاکرات، پیشرفت‌هایی حاصل شده است، اما روند کلی مذاکرات «به‌ طرز دردناکی کُند»، و پیشرفتی هم که حاصل شده «بسیار ناچیز» است، و «مسائل اصلی» هنوز حل‌‌نشده باقی مانده است.

به گفته این مقام آمریکایی: «در حال حاضر ما به حصول توافق نزدیک‌تر از همیشه هستیم، اما به شکست مذاکرات هم خیلی نزدیک هستیم. ما خودمان را برای دست یافتن به توافق آماده کرده‌ایم، اما برای شکست آن و نابودی برجام نیز آماده هستیم.» این مقام آمریکایی تاکید کرد ایالات متحده و سایر طرف‌های مذاکره برای ایران روشن کرده‌اند که اگر به زمان بیشتری برای دیپلماسی نیاز دارد، باید برنامه هسته‌ای خود را معلق کند.

به گفته او، در حال حاضر تمام تلاش‌ها روی احیای توافق 2015، و نه دستیابی به نوعی «توافق موقت» متمرکز شده است، و ایران هم خواهان توافق موقت نیست. مذاکرات در وین حداقل برای چند هفته دیگر ادامه پیدا خواهد کرد، اما این مقام آمریکایی می‌گوید این رویه خیلی طول نخواهد کشید. مذاکره‌کنندگان ایرانی اصرار می‌کنند که در کار خود «حسن نیت» دارند، اما بر گرفتن تضمین بابت دوام توافق احتمالی و به دست آوردن منافع اقتصادی مورد نظرشان پافشاری می‌کنند. به گفته «اکسیوس»، آمریکا بارها اعلام کرده که نمی‌تواند درباره آیندهٔ توافق به ایران هیچ ضمانتی بدهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست این مقام آمریکایی تاکید کرد ایالات متحده و سایر طرف‌های مذاکره برای ایران روشن کرده‌اند که اگر به زمان بیشتری برای دیپلماسی نیاز دارد، باید برنامه هسته‌ای خود را معلق کند.

برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست یک مقام ارشد آمریکایی حاضر در مذاکرات_وین چهارشنبه 19 ژانویه 2022 به «اکسیوس» گفت : روند کلی مذاکرات «به‌ طرز دردناکی کُند» و پیشرفتی هم که حاصل شده «بسیار ناچیز» است، و «مسائل اصلی» هنوز حل‌‌نشده باقی مانده است..

برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست العربیه_فارسی : مقامات دولت بایدن اواخر ژانویه یا اوایل فوریه را به عنوان ضرب‌الاجل غیررسمی برای خاتمه مذاکرات با ایران تعیین کرده‌اند، چرا که بر این باورند که پیشرفت‌های هسته‌ای چشمگیر ایران به زودی توافق 2015 را بی‌اثر می‌کند.

سگ شیردہ 🐷 خامنه ای و گاو شیردہ 🐄 سلمان آل سعود

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس جمهوری آمریکا: اکنون زمان دست کشیدن از مذاکرات احیای برجام نیست و «پیشرفت‌هایی» حاصل شده استجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهارشنبه ٢٩ دی‌ در نخستین کنفرانس خبری خود در سال جدید میلادی که به مناسبت اولین سالگرد احراز سمت ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برگزار کرد، به بررسی عملکرد و دستاوردهای یک سال گذشته دولت خود پرداخت. جیم الف برای غرب و شرق و شمال وجنوب نعمت است،تنها مردم ایران هستند که باید طعم بدبختی را بچشند..امریکا واروپااسلحه به عربها میفروشند،اسرائیل شهرک سازیهارا گسترش میدهد،چین وهندوغیره آشغال‌هایشان را صادرمیکنند،سوریه و لبنان و عراق بانک‌هایمان راخالی میکنند روسیه هم که مزدور گیری.. با حکمرانی این ابله، ج.ا بقدرت اتمی خواهد رسید! ابله ترین رئیس جمهور در تاریخ امریکا این بایدن است! البته با تمام بلاهتش ، از اون قاطر پیش از خودش کم آزارتر است! آن قاطر پیش از این، برای منافع شخصی و کمپانی های خانوادگی میخواست اردوغان را به قدرت اول خاورمیانه تبدیل کند! در هر حالت تفاوتی نیست! دورانی که امریکا یک ابر قدرت بود تمام شده! امروز حشد شعبی با 4 پهپاد قراضه،سردار نقدی و منقلی، حوثی های لنگ بسته یمنی،همه تو سر امریکائی ها میکوبند! امریکائی ها هم خاموش و خفه! این سیمای جدید امریکا در خاورمیانه! این سیما با ترامپ آغاز و بایدن ادامه یافته!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یک مقام قضایی: حسین فریدون در زندان اوین دوران محکومیتش را می‌گذراندمرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار برخی ادعاها در فضای مجازی درباره حسین فریدون، سرپرست دایره نظارت بر زندانیان اقتصادی و کارکنان دولت، گفت که حسین فریدون در زندان دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک مقام سابق: انجمن چینی برای فاینانس ۵۰ میلیارد یورویی ایران «نه پول داشت، نه سابقه»مشاور سابق وزیر راه‌وشهرسازی گفته که اگر چین قرار بود فاینانس ۵۰ میلیارد یورویی به ایران بدهد، چنین اقدامی را با دلال و واسطه انجام نمی‌داد بلکه «هزار و یک امتیاز» از ایران می‌گرفت دارین میسوزینا
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مقام مسئول: مشکلات اقتصادی قیمت فروش کلیه را تا ۲۰۰ میلیون تومان رسانده استمدیر انجمن بیماری‌های کلیوی استان کرمانشاه می‌گوید با توجه به مشکلات مالی، «افراد زیادی» در ایران مایل به فروش کلیه خود هستند. بعد از فروش کلیه میخوان چیکار کنن؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دیدار هیات‌های روسیه و آمریکا در وین بر سر برجامدیدار هیات‌های روسیه و آمریکا در وین بر سر برجام نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی از دیدار هیات‌های روسیه و آمریکا جهت بررسی شرایط پیرامون مذاکرات وین جهت احیای برجام خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »