مقامات افغانستان: طالبان در هیچ ولسوالی نمی‌توانند حضور دایمی داشته باشند

01/04/1400 09:30 ب.ظ

مقامات افغانستان: طالبان در هیچ ولسوالی نمی‌توانند حضور دایمی داشته باشند العربيه_فارسى

وحید عمر، رییس ارتباطات عامه استراتژیک ریاست جمهوری افغانستان امروز سه‌شنبه 22 ژوئن (1 سرطان) در نشستی گفت، موج حملات طالبان در آستانه‌ خروج نیروهای خارجی به گزارش منابع خبری، عمر در این نشست گفت که هدف طالبان از راه‌اندازی این موج حملات تخریب روحیه‌ مردم است و این گروه می‌خواهد که مردم به این نتیجه برسند که طالبان بر افغانستان حاکم می‌شوند.

او افزود که موج حملات طالبان دوامدار نیست و این گروه در هیچ ولسوالی نمی‌تواند حضور دایمی داشته باشد.

عمر با تأکید بر اینکه «ولسوالی‌ها را پس می‌گیریم»، گفت که نگرانی‌های مردم افغانستان از وضعیت امنیتی قابل درک است، اما طالبان جایگاه نسبی را که در چند سال گذشته در میان مردم افغانستان کسب کرده بودند، با عمل‌کرد یک ماه گذشته‌اش از دست داده‌اند.

او افزود: «طالبان پیش از این حضور نیروهای خارجی در افغانستان را بهانه‌ای برای جنگ می‌پنداشتند، اما در حال حاضر که نیروهای خارجی در حال خارج‌شدن هستند، طالبان به جای حضور در میز مذاکره، به جنگ در برابر مردم افغانستان و تخریب تأسیسات عامه رو آورده‌اند.» headtopics.com

افغانستان برادر -گسترش طالبان ، یک گسترش بادکنکی است وبشدت متزلزل وضربه پذیر .مثل گسترش یک شبه داعش وسریع هم تمام شد . -گسترش بادکنکی طالبان،‌بدستور خامنه ای جنایتکارصورت میگرد تا اینکه نظامش بعد ازانتخاب رئیسی ،فروپاشی نشود . -سر مار افعی جنایت وتروریسم دربیت خامنه ای است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

افغانستان؛ تشدید نبردها در شمال و پیش‌روی طالبان به سمت مزار شریفرسانه‌های محلی به نقل از منابع مطلع اعلام کرده‌اند که طالبان به دروازه‌های مرکز ولایت بلخ نزدیک شده‌اند؛ حال آنکه وزارت دفاع افغانستان در تازه‌ترین اطلاعیه خود تاکید کرده که طالبان از حومه‌ شهر مزار شریف عقب رانده شده‌اند. بخش جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ! ماده ۲۴۳ کود جزا : یکی از شما دیوسها نیست که بگه، اسلحه طالبان از کجا تأمین میشه، مردم افغانستان باید خر چی طالب را میبینند، در اطاق گاز، بکشند، بمب دستی برازنده مثل ويتنام و ویتکنگ بجنگند.راهی دیگر ندارید.

سازمان ملل متحد درباره پیشروی‌های طالبان در افغانستان هشدار داد«طالبان از ۳۷۰ ولسوالی افغانستان، بیش از ۵۰ تا را تصرف کرده‌ و بیشتر مراکز ولسوالی‌ها را به محاصره در آورده‌اند.» عکس یادگاری زهر ملا واشل شد ! درودها دوستان فردا پنج شنبه 24.6.2021 صلح بر ازدواج 13.11.1442 انتقال بر عدالت 3.4.1400 گایا بر سلطان بایدن با خالی کردن پشت دولت افغانستان در رویارویی با طالبان اشتباه بزرگی مرتکب شد. گفتار نیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چرا که محبت گنج واقعیه

انفجار در جنوب شرق افغانستان؛ 5 غیرنظامی کشته شدنددر پی افنجاری در ولایت پکتیای افغانستان 5 غیرنظامی جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا جان 78 نفر دیگر را در افغانستان گرفت

کنترل دروازه افغانستان به جهان؛ آیا ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل قمار می‌کند؟به نظر می‌رسد طالبان با ماندن نیروهای ترکیه در افغانستان موافق نباشد به طوریکه سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در دوحه گفته بود «ترکیه در ۲۰ سال گذشته بخشی از نیروهای ناتو بود بنابراین آن‌ها نیز باید بر اساس توافق‌نامه‌ای که ما در تاریخ ۲۹ فوریه سال ۲۰۲۰ با آمریکا امضا کردیم از افغانستان خارج شوند.» هیچ کس خواهان ماندن ترکیه در افغانستان نیست همه گی خواستار گرفتن امنیت فرودگاه کابل بدست ترکیه است

پوتین آمریکا را به سازماندهی کودتا در اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد«چرا ایالات متحده کودتا ترتیب داد؟ چرا کشورهای اروپایی از موضع ضعف با آن همراه شدند و به این ترتیب به ایجاد شکاف در اوکراین و جدا شدن کریمه از آن تن دادند؟»

از افغانستان آغاز شده ولی دایمی نیست و ولسوالی‌های اشغال‌شده، دوباره از طالبان پس گرفته خواهد شد.

به گزارش منابع خبری، عمر در این نشست گفت که هدف طالبان از راه‌اندازی این موج حملات تخریب روحیه‌ مردم است و این گروه می‌خواهد که مردم به این نتیجه برسند که طالبان بر افغانستان حاکم می‌شوند.

او افزود که موج حملات طالبان دوامدار نیست و این گروه در هیچ ولسوالی نمی‌تواند حضور دایمی داشته باشد.

عمر با تأکید بر اینکه «ولسوالی‌ها را پس می‌گیریم»، گفت که نگرانی‌های مردم افغانستان از وضعیت امنیتی قابل درک است، اما طالبان جایگاه نسبی را که در چند سال گذشته در میان مردم افغانستان کسب کرده بودند، با عمل‌کرد یک ماه گذشته‌اش از دست داده‌اند.

او افزود: «طالبان پیش از این حضور نیروهای خارجی در افغانستان را بهانه‌ای برای جنگ می‌پنداشتند، اما در حال حاضر که نیروهای خارجی در حال خارج‌شدن هستند، طالبان به جای حضور در میز مذاکره، به جنگ در برابر مردم افغانستان و تخریب تأسیسات عامه رو آورده‌اند.»

رییس ارتباطات عامه استراتژیک توضیح داد: «فعالان جامعه مدنی، رسانه‌ها، اعضای شورای ولایتی و کاربران شبکه‌های اجتماعی نباید به‌خاطر تفاوت دیدگاه با حکومت، ناخواسته به تریبیونی که صدای طالبان از آن بلند می‌شود، تبدیل شوند ... نباید به‌خاطر تفاوت دیدگاه با حکومت، مورال نیروهای امنیتی را ضعیف ساخته و باعث فروپاشی چتر نظام شویم. همان‌طوری که مردم در ساحه و قریه علیه طالبان ایستاد شده‌اند، آرزوی ما این است که ما در فضای مجازی نیز پشتیبان همان مردم شویم».

او همچنین گفت که روز گذشته با فرستادن مکتوبی به شوراهای ولایتی، از آنان خواسته‌اند که به‌عنوان سخنگوی نهادهای امنیتی و استخباراتی عمل نکرده و به وظایف اصلی‌شان برسند. انتقاد رییس ارتباطات عامه استراتژیک ریاست جمهوری افغانستان از شوراهای ولایتی در حالی است که اعضای شوراهای ولایتی اخیرا به رسانه‌ها از سقوط ولسوالی‌ها خبر می‌دهند. اعضای شوراهای ولایتی چندین ولایت افغانستان به تازگی تایید کردند که ولسوالی‌های «نهرین» و «بغلان مرکزی» در بغلان، «شاه‌جوی» در زابل، «قرقین» و «خماب» در جوزجان، «چوره» در ارزگان، «احمدخیل» و «لجه‌منگل» در پکتیا و «گل‌تپه»، «چهاردره‌» و «امام صاحب» کندز از کنترل دولت خارج شده و به دست طالبان افتاده است. اما افتادن این ولسوالی‌ها به دست طالبان از سوی حکومت افغانستان رسما تایید نشده است.ارتش افغانستان چندین ولسوالی را از طالبان پس گرفت

منابع نزدیک به ارتش افغانستان اعلام کردند که نیروهای افغان ولسوالی «علی‌آباد» ولایت کندز را از نزد جنگ‌جویان گروه طالبان پس گرفته‌اند. این ولسوالی حدود یک هفته قبل به دست طالبان سقوط کرده بود.

علاوه بر این ولسوالی «دوشی» ولایت بغلان در عملیاتی که از سوی ارتش انجام شد، دوباره تحت کنترل نیروهای افغان درآمد.

وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که جنگ‌جویان گروه طالبان از ولسوالی «دوشی» ولایت بغلان فرار کرده‌اند و در حال حاضر این ولسوالی تحت کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی افغان قرار دارد. فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان صبح امروز (22 ژوئن) در توییتی نوشت، عملیات‌های تصفیه‌‌ای علیه طالبان در بغلان ادامه دارد.

بازداشت ميانجی‌گران تسلیم‌شدن سربازان افغان به طالبان

وزارت دفاع ملی افغانستان، سه‌شنبه 22 ژوئن (1 سرطان) اعلام کرد، افرادی که در نقش میانجی برای تسلیم نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت کندز به یک پاسگاه امنیتی آمده بودند، بازداشت شدند.

براساس اعلامیه وزارت دفاع ملی افغانستان، چند تن از «نفوذی‌های طالبان» که برای تسلیم یک پاسگاه نیروهای امنیتی در منطقه «کله گاو» شهر کندز به این پاسگاه آمده بودند، از سوی سربازان افغان بازداشت شده‌اند. اعضای نفوذی طالبان قصد داشتند تا با وساطت، این پاسگاه نیروهای امنیتی افغان را به طالبان تسلیم کنند.