مقامات امنیتی آمریکا: القاعده یک تا دو سال دیگر در افغانستان احیا می‌شود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقامات امنیتی آمریکا: القاعده یک تا دو سال دیگر در افغانستان احیا می‌شود العربيه_فارسى

نیویورک تایمز

»، سه‌شنبه 14 سپتامبر 2021، گرچه طالبان در توافق صلح خود با دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در فوریه 2020 متعهد شدند که اجازه ندهند گروه‌های تروریستی از خاک افغانستان استفاده کنند، اما به گفته تحلیلگران، این حرف «وعده‌ای توخالی» است.

دیوید کوهن، معاون رئیس سازمان امنیت خارجی آمریکا «سیا» نیز گفت: «در حال حاضر مسالهٔ دشوار این است که آیا خواهیم توانست پیش از حملهٔ القاعده و داعشِ افغانستان به میهن‌مان بدانیم که آنها در تدارک حمله هستند یا خیر.» وی تاکید کرد که سیا «انتقال بالقوه القاعده به افغانستان» را زیر نظر دارد. کوهن از اعضای القاعده که از زمان خروج آمریکا و سقوط دولت قانونی افغانستان به این کشور بازگشته‌اند، نام نبرد. اما امین الحق، رئیس سازمان امنیتی سابق اسامه بن لادن، که در نبرد «توره بوره» در نزدیکی مرز پاکستان کنار وی بود، ماه گذشته در حال بازگشت به استان ننگرهار دیده شده است.

معاون رئیس سیا گفت که این سازمان مجبور است بیشتر روی جمع‌آوری اطلاعات از راه دور، و به اصطلاح عملیات‌های «ورای افق» تکیه کند. کوهن افزود این سازمان امیدوار است بتواند «شبکه‌های اطلاع‌رسان» خود در حوالی افغانستان را تقویت کند. وی گفت: «ما همچنین حتی‌الامکان به دنبال راه‌هایی برای فعالیت از درون افق [داخل افغانستان] هستیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این گروه های تروریستی بدون فرمان شما حتی آب هم نمی خورند. تا زمانی که نفع شما نباشد، این گروه ها را احیا نمی کنید وگرنه شما از کجا می دانید چنین اتفاقی می افتد؟ همه اش کار خودتان است.

القاعده داعش طالبان و دیگر گروه های تروریستی همه و همه ساخته ی امریکا است اینکه امریکایی هایی عنوان می کنند فلان می شود، درست می گویند مزدوران شان را آماده کرده اند تا دوباره به افغانستان بیایند

القاعده کجا بود؟ چرا در این 20 سال خبری از القاعده نبود؟ امریکا با بوجود آوردن دوباره ی القاعده می خواهد بهانه ایی برای اشغال دوباره ی افغانستان داشته باشد تا از نفوذ چین جلوگیری کند تمام بدبختی ما زیر سر امریکا ست

شما خبیثان احیا اشان نکنید اونها خود شان را احیا کرده نمی توانند 🇺🇸🚫😡🖕🏿🇵🇰😡🚫🖕🏿🇮🇷😡🖕🏿🚫🚫🚫🚫🚫🚫

آمریکایی ها گروه های تروریستی از جمله داعش و طالبان را در افغانستان بوجود اوردند تا افغانستان همیشه درگیر جنگ باشد و هیچگاه روی آرامش و پیشرفت را نبیند.

‌افغانستان بار دیگر صحنه جنگ، ناامنی، ترور و انفجار و انتحار شده و همه‌ این کارها توسط پاکستان و با حمایت ایالات متحده آمریکا و انگلیس صورت گرفت

عملکرد دوگانه‌ی جامعه‌ی جهانی به رهبری امریکا علیه تروریزم، باعث شد تا یک گروه پراکنده و شکست خورده، دوباره با قوت اولیه برگردند.

آمریکا هیچگاه برای مردم افغانستان کار مثبت انجام نداده و غربی ها به بهانه ی مبارزه با تروریزم به افغانستان آمدند ولی پس از گذشت بیست سال تا کنون هیچ عزم و اراده در برخورد با گروه های افراطی از سوی آمریکایی‌ها و متحدانش دیده نشده.

مسئولیت تمام خونریزی ها بر عهده امریکاست که به نام صلح، بیست سال منابع افغانستان را غارت کرد و طالبان را گسترش داد. جنگ افغانستان در حقیقت جنگ امریکا و پاکستان بر علیه دولت افغانستان میباشد.

آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ و کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشورها نداشته.

سیا با این حرف ها قصد دارد تا بهانه ایی برای ورود به افغانستان پیدا کند تا جلو همکاری طالبان با چین گرفته شود. 20 سال در افغانستان بودند هیچ کاری برای مردم نکردند فقط از افغانستان دزدیدند و بردند امروز چین می خواهد به صورت کاملا قانونی با افغانستان همکاری کند

‌تا زمانی که امریکا باشد وضعیت کشورهای اسلامی همین است. باید کشورهای اسلامی متحد شوند. باید مردم این کشورها به مانند عراق و سوریه و یمن متحد شوند و از تجربه دیگر کشورهای در مبارزه با تروریزم استفاده کنند. وجود امریکا در منطقه باعث ناآرامی شده است.

هرچه مصیبت است بر مردم افغانستان از دست امریکا و طرح های خائنانه امریکا میباشد .اگر دخالتهای بیمورد امریکا از افغانستان قطع گردد مردم افغانستان روی ارامش را خواهد دید

‌آمریکا بزرگترین جنایت و خیانت را در حق ملت افغانستان کرده است. این کشور جز ویرانی و تباهی چیزی دیگری به ارمغان نیاورده است. اعتماد به آمریکا یک اشتباه محض تاریخی است.

امریکا شیطان بزرگ است. دولت این کشور از هر دروغی استفاده می‌کند تا نگذارد کشورهای اسلامی که معادن دست نخورده دارند امن شود. آنان به هر بهانه ی قصد دارند دو باره به افغانستان برگردند و کشتار راه بیندازند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشایی مدارس؛ مساله‌ای سیاسی و امنیتی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن برای پاسخ به پرسش‌هایی درباره افغانستان به کنگره دعوت شدآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، دوشنبه، 13 سپتامبر، در کنگره حاضر می‌شود تا درباره خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به پرسش نمایندگان پاسخ دهد.او
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سیا: القاعده ممکن است در افغانستان قوی شود و آمریکا را تهدید کندمعاون سیا از احتمال تقویت القاعده در افغانستان و تبدیل آن به تهدیدی برای آمریکا ظرف یک تا دو سال آینده خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طرح ژنتیکی دانشمندان برای زنده کردن ماموت‌های پشمالوی عصر یخبندانیک شرکت نوبنیان فعال در زمینه علوم زیستی و ژنتیک قصد دارد ماموت‌های پشمالوی عظیم‌الجثه را که هزاران سال پیش منقرض‌ شده‌اند با فناوری جدید بار دیگر به حیات بازگرداند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا در جلسه کمیته سنا: خروج نیروها در بدترین شرایط افغانستان، یک کار فوق‌العاده بود🔺وزیر خارجه آمریکا در جلسه کمیته سنا: خروج نیروها در بدترین شرایط افغانستان، یک کار فوق‌العاده بود ▪️آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده، در دومین روز حضور در کنگره آمریکا، از اقدامات دولت بایدن در خروج نیروها از افغانستان دفاع کرد. این نیرو ها بخاطر شرایط بد به افغانستان امده بودن، نه اینکه در شرایط بد ترک کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عامل بمب‌گذاری در مسجد مینه‌سوتا به ۵۳ سال حبس محکوم شدامیلی کلر هری، عامل بمب‌گذاری در دادگاه و پس از شنیدن حکم خود گفت با توجه به اینکه در ۴۷ سال ابتدایی عمرش، زندگی با برکتی داشته، نمی‌تواند از آنچه در سه سال اخیر گذشته شکایتی داشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »