مقام‌های آمریکا: توافق امارات با اسرائيل در کاخ سفید امضاء می‌شود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام‌های آمریکا: توافق امارات با اسرائيل هفته آینده در کاخ سفید امضاء می‌شود بیشتر بخوانید🔽

چند مقام آمریکایی روز سه شنبه از برگزاری مراسمی در کاخ سفید برای امضای توافق امارات عربی متحده با اسرائيل خبر دادند.

به گفته آنها این مراسم روز سه شنبه آینده برابر با ۱۵ سپتامبر احتمالا با حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات و برادر ولیعهد ابوظبی برگزار خواهد شد. این مقام های آمریکایی اجازه نداشتند به طور علنی درباره مراسم امضای توافق امارات عربی متحده و اسرائيل اظهارنظر کنند و به همین دلیل نخواستند نامشان فاش شود.

امارات عربی متحده و اسرائيل روز ۱۳ اوت برای عادی سازی روابط دوجانبه به توافق رسیدند. این توافق با میانجیگری دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده به دست آمد.برگزاری مراسم امضای این توافق با فاصله کمتر از دو ماه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند یک پیروزی برای دونالد ترامپ در عرصه سیاست خارجی محسوب شود.

امارات عربی متحده ادعا کرده که اسرائیل بنا به توافق دوجانبه پذیرفته است که از الحاق بخش هایی از کرانه باختری رود اردن صرف نظر کند. این در حالی است که بنیامین نتانیاهو تاکید کرده که اسرائيل تنها به طور «موقت» از الحاق بخش هایی از کرانه باختری خودداری خواهد کرد.امارات عربی متحده پس از مصر و اردن سومین کشور عربی است که با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار می کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خط لوله مشترک ایران و اسرائیل نقطه قوت توافق با امارات متحده عربیدر حالی که بیشتر هیاهو و جنجال توافق اسرائیل و امارات متحده عربی بر بخش‌های فناوری، بهداشت و درمان، آموزش و گردشگری متمرکز است، شاید این توافق بیش از همه به نفع خط لوله نفتی باشد که اسرائیل زمانی در یک طرح مشترک مخفیانه با ایران راه‌اندازی کرده بود
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

حجم مبادلات اقتصادی آینده میان اسرائیل و امارات متحده عربی حدود چهار میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود♦️حجم مبادلات اقتصادی آینده میان اسرائیل و امارات متحده عربی حدود چهار میلیارد دلار در سال برآورد می‌شود ⚡️بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد حجم مبادلات اقتصادی آینده میان اسرائیل و امارات متحده عربی بالغ بر چهار میلیارد دلار در سال خواهد بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امارات یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار برای لغو پروازها به مشتریان پرداختهواپیمایی امارات که پیش از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ حدود ۶۰ هزار کارمند و ۴ هزار و سیصد خلبان را در استخدام خود داشت به تازگی از طرح حذف برخی مشاغل خبر داده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: ایران و ترکیه درباره توافق خیانت‌بار امارات تصمیم واحدی اتخاذ کنندتهران-ایرنا- رئیس جمهوری گفت: توافق خیانت‌بار امارات با رژیم صهیونستی تهدیدی برای امنیت منطقه و لطمه به جهان اسلام و آرمان فلسطین است و از آنجا که ایران و ترکیه در بسیاری از مسایل جهان اسلام هم نظر و هم رأی هستند می‌بایست در این خصوص تصمیم واحدی را اتخاذ کرده و نسبت به مسایل امت اسلام همکاری نزدیکی داشته باشند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سفر یک هیات رسمی اسرائیلی به اماراتیک هیات اقتصادی بلندپایه اسرائیل امروز وارد امارات متحده عربی شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »