مقابله به مثل ترکیه در برابر نفتی‌ها با آناتولی و گاپ

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک کارشناس حوزه محیط زیست مطرح کرد؛ مقابله به مثل ترکیه در برابر نفتی‌ها با آناتولی و گاپ

محمد درویش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره تاثیر ساخت سد ایلیسو توسط ترکیه بر منطقه اظهار داشت: ترکیه یک سوم ایران وسعت و برابر با ایران جمعیت دارد، اکنون 240 میلیارد متر مکعب آب قابل استحصال دارد که بیش از 2 برابر آبی است که در ایران وجود دارد، بنابراین این کشور به هیچ وجه در درازمدت مشکلی به نام کمبود آب ندارد، اما در صدد است با استفاده از پروژه‌هایی به نام آناتولی جنوبی و گاپ از آب به عنوان اهرم و قدرت سیاسی بیشتر در منطقه بهره ببرد.

این کارشناس محیط زیست تصریح کرد: حتی وقتی نوری المالکی نخست وزیر وقت عراق از ترکیه خواست حقابه دجله و فرات را به همان میزان قبلی یعنی 750 متر مکعب در ثانیه افزایش دهد، مقامات ترک پاسخ دادند که مگر شما منابع نفتی‌تان را با ما به اشتراک می‌گذارید که ما منابع آبی‌مان را با شما شریک شویم؟ درویش تاکید کرد: دولت‌هایی که خود ناقض این قوانین هستند، هرگز نمی‌توانند معترض دولت ترکیه باشند و این بی‌اخلاقی دامن همه را گرفته و مثل، هر کشوری که زور و قلدری بیشتری دارد از این نمد برای خود کلاه می‌بافد. اکنون دولت عراق و سوریه در ضعیف‌ترین وضعیت خود قرار دارند و دولت ترکیه بیشترین ساخت و سازها را می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استارت وزارت علوم برای مقابله با تخلفات علمی/تشکیل کارگروه اخلاق در پژوهش در اسرع وقتاستارت وزارت علوم برای مقابله با تخلفات علمی نخستین جلسه هماهنگی برای اجرایی شدن آئین نامه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی باحضور وزیر علوم و تعدادی از معاونان و مدیران این وزارت تشکیل شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بخشی از ارتباط‌های تلفنی در کشمیر از امشب برقرار خواهد شدیک مقام رسمی کشمیر گفته است که بخشی از ارتباط‌های تلفنی این منطقه از امشب، جمعه ۲۵ مرداد ماه، برقرار خواهد شد. \r\n به گزارش رویترز، وزیر ارشد منطقه جامو و کشمیر، با اعلام این خبر، گفت ارتباط‌های تلفنی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فساد در ایران| این‌بار یک نماینده مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی گفتپس از انتشار اخباری درباره بازداشت تعدادی از مدیران شرکت سایپا و ممنوع الخروجی مدیرعامل این شرکت این بار سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وجود «فساد کلان» در صنعت خودروسازی خبرداده است.\r\n خبرگزاری ایسنا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جزئیاتی از دومین گزارش «جاوید رحمان» گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران♦️ جزئیاتی از دومین گزارش جاوید_رحمان گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق_بشر در ایران ⚡️ ایران در ده سال گذشته به هیچکدام از سه گزارشگر ویژه ای که برای گزارش به سازمان ملل انتخاب شدند، اجازه نداد برای بررسی وضعیت حقوق بشر، به ایران سفر کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عیادت رییسی از ماموستایان پیشکسوت در سنندجرییس قوه قضاییه در سفر روز پنجشنبه خود به استان کردستان به عیادت دو نفر از ماموستایان پیشکسوت در سنندج رفت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شرکت استرالیایی وارد‌کننده کود اوره از ایران در مظان اتهام نقض تحریم‌های آمریکابه گزارش روزنامه گاردین، احتمال می‌رود یک شرکت چندملیتی استرالیایی به دلیل انتقال محموله‌ای سِری به ارزش ۱۵ میلیون دلار از ایران، به نقض تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران متهم شود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »