مقابله با تبعیض زیر سایه ترس و تهدید

11/06/2021 04:47:00 ب.ظ

شش‌رنگ, ال‌جی‌بی‌تی

« شش‌رنگ »، شبکه لزبین‌ها و ترنس‌جندرهای ایرانی با انتشار یک بیانیه، ضمن محکوم کردن دستگیری‌ها، به سیاست جاسوس‌پروری و هم‌چنین ایجاد رعب و وحشت در بین جامعه ال‌جی‌بی‌تی اعتراض کرد. اقلیت‌های_جنسی گزارش شایا گلدوست👇

در اهواز توسط مردانی از خانواده‌اش نقش به‌سزایی داشت نیز مورد تهدید جانی قرار گرفت.در روز جمعه نیز صفحه اینستاگرامی وی هک شد و از سوی کسانی که خود را "سربازان گم‌نام امام زمان" نامیده و آرم سپاه پاسداران را در صفحه وی منتشر کردند، مورد تهدید قرار گرفت.»

عبیات که یکی از فعالان ال‌جی‌بی‌تی عرب زبان است، درباره اتفاقات روزهای اخیر به «ایران‌وایر» می‌گوید: «این تهدید‌ها و تماس‌های مشکوک از سال ۲۰۱۹ که در ترکیه اقامت داشتم، شروع شد. بارها این موضوع را از طریق سازمان‌های مربوط به پناهندگان در ترکیه و حتی پلیس ترکیه پی‌گیری کردم و به پیشنهاد پلیس و اداره امنیت ترکیه مجبور به تغییر شهر محل سکونتم شدم. اما بعد از مدت کوتاهی دوباره پیام‌های تهدید شروع شدند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

🤣😂

تصویب طرح قانونی ۲۵۰ میلیارد دلاری در سنای آمریکا با هدف مقابله اقتصادى با چينتصویب طرح قانونی ۲۵۰ میلیارد دلاری در سنای آمریکا با هدف مقابله اقتصادى با چين تصويب اين طرح قانونی با ۶۸ راى موافق در برابر ٣٢ راى مخالف نشان می دهد مقابله اقتصادى آمریکا با چين موضوعى است كه هر دو حزب در كنگره بر سر آن اتفاق نظر دارند

پارلمان اروپا به دنبال تصویب قوانینی برای مقابله با حملات سایبری استپارلمان اروپا تمرکز روی چگونگی مقابله با این حملات را در دستور کار خود قرار داده است و مشغول کار روی چند پیشنهاد برای دفاع از اتحادیه اروپا در برابر این تهدیدها است.

اردوغان: با بایدن مسائل مرتبط با مناسبات دو جانبه را ارزیابی خواهیم کردرئیس جمهور ترکیه در ارتباط با دیدار با همتای آمریکایی‌ خود گفت که در این دیدار تمامی جوانب روابط دو کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: برخی با حمله احمقانه به مراکز دیپلماتیک روابط با همسایگان را به هم زدندروحانی: *آنچه خدا برای مقام زن مقرر کرده بود در جمهوری اسلامی تحقق یافته است *ایام انتخابات همه به خانم‌ها احترام می‌گذارند اما نباید چنین باشد *در همه ایام باید به زنان احترام گذاشت *در این دولت تا نزدیک به ۳۰ درصد حضور زنان در مناصب مدیریتی انجام شد اینگونه میخوای مملکت داری و قانون مداری کنی تخلف محرز رئیس قوه قضا از پروتکلهای بهداشتی کشور این تخلف قضایی هست و تشکیل دهندگان این جمع دشمن ملتن و با ید محاکمه بشن و نامزد متخلف رد صلاحیت بشه خاک تو سرت رئیسی رای_بی_رای کرونا ببین کی از حقوق زنان میگه 😂 طرف بخاطر شهوت قدرت حاضره هربلایی سره مردم بیاد! ایا این ادم نجس لیاقت ریاست بر مردمو داره؟ این تخلف قضایی هست و تشکیل دهندگان این جمع دشمن ملتن و با ید محاکمه بشن و نامزد متخلف رد صلاحیت بشه خاک تو سرت رئیسی رای_بی_رای کرونا

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا ایران: کمتر از نیم درصد مردم دوز دوم واکسن دریافت کرده اندرئیس کمیته علمی مقابله با کرونا ایران گفت که تنها کمتر از نیم درصد مردم این کشور تاکنون دوز دوم واکسن کرونا دریافت کرده اند. - خبرگزاری آناتولی خسته نباشد بی عرضه و بی کفایت ها! کشور دوست و برادر ترکیه تا به امروز ۳۲ میلیون واکسینه کرده اونم واکسن خارجی نه داخلی مزخرف!

طرح مجلس برای اعدام همکاری‌کنندگان با دولت‌های متخاصمای کاش بالاتر از اعدام هم بود

" در اهواز توسط مردانی از خانواده‌اش نقش به‌سزایی داشت نیز مورد تهدید جانی قرار گرفت.لوگوی شرکت انویدیا - آرشیو سناى آمريكا با اکثریت آرا یک طرح قانونی را تصويب كرد كه هدف آن مقابله با رقبای جهانی، به ويژه چين، از طریق افزایش تولید نيمه‌هادی‌ها، توسعه هوش مصنوعى، و ساير فن‌آوری‌ها است.Aa حملات سایبری در حال افزایش است.رئیس جمهور ترکیه در ارتباط با دیدار با همتای آمریکایی‌ خود گفت که در این دیدار تمامی جوانب روابط دو کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت.

در روز جمعه نیز صفحه اینستاگرامی وی هک شد و از سوی کسانی که خود را "سربازان گم‌نام امام زمان" نامیده و آرم سپاه پاسداران را در صفحه وی منتشر کردند، مورد تهدید قرار گرفت.» عبیات که یکی از فعالان ال‌جی‌بی‌تی عرب زبان است، درباره اتفاقات روزهای اخیر به «ایران‌وایر» می‌گوید: «این تهدید‌ها و تماس‌های مشکوک از سال ۲۰۱۹ که در ترکیه اقامت داشتم، شروع شد. جو بايدن، رئیس جمهوری آمریکا، تصويب اين طرح قانونی در سنا را ستود. بارها این موضوع را از طریق سازمان‌های مربوط به پناهندگان در ترکیه و حتی پلیس ترکیه پی‌گیری کردم و به پیشنهاد پلیس و اداره امنیت ترکیه مجبور به تغییر شهر محل سکونتم شدم. بر این اساس پارلمان اتحادیه اروپا تمرکز روی چگونگی مقابله با این حملات را در دستور کار خود قرار داده است و مشغول کار روی چند پیشنهاد برای دفاع از اتحادیه در برابر این تهدیدها است. اما بعد از مدت کوتاهی دوباره پیام‌های تهدید شروع شدند. چاك شومر، رهبر اكثريت دموكرات سنا، گفت اگر آمریکا می‌خواهد كارگران و شركت هاى آمريكايى در جهان پیشتاز باشند بايد در زمينه تحقيقات بنيادى و نوآورى سرمايه گذارى کند.» او پس از به قتل رسیدن علیرضا فاضلی منفرد، به عنوان نزدیک‌ترین دوستش این خبر را رسانه‌ای کرد. اردوغان در ارتباط با دیدار با ماکرون گفت: این دیدار بنا به درخواست طرف فرانسوی انجام خواهد شد.

بعد از آن با تهدید‌های بسیاری از سوی خانواده علیرضای به قتل رسیده و افراد ناشناس مواجه شد. به همين دليل اين قانون به عنوان يكى از مهمترين دستاوردهاى فراحزبى سنا در سال های اخير محسوب خواهد شد. میگل دو برویکر، مدیر مرکز امنیت سایبری در بلژیک می‌گوید: «ما اکنون برای فعالیت به شرکتهای آمریکایی وابسته هستیم اما این در آینده تغییر خواهد کرد. حتی اعضای خانواده عقیل در ایران نیز توسط وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند. می‌گوید: «بیشتر از چهار سال بود که با پدرم صحبت نکرده بودم اما او ‌تماس گرفت و گفت که از وی ‌خواسته‌اند مرا راضی کند تا از فعالیت‌هایم دست بردارم.» او با اين حال از این طرح حمايت كرد و گفت: «ناگفته پیدا است كه تصويب نهايى اين قانون نمی‌تواند حرف آخر ما در مورد رقابت چين با ما باشد و قطعا حرف آخر من هم نيست. چند روز بعد از آن اینستاگرامم از دسترس خارج شد و همه پست‌هایی که در صفحه‌ام بود را پاک کردند. کمیسیون اتحادیه اروپا نیز پیشنهاد کرده است که یک هویت دیجیتالی اروپایی ایجاد شود اما عملی کردن چنین طرحی دشوار است. یک ویدیو هم با آرم سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با متنی تهدیدآمیز در صفحه‌ام به اشتراک گذاشته بودند. تصويب اين طرح قانونی در حالى است كه سهم توليد آمریکا از نيمه هادی ها در جهان به تدريج از ٣٧ در صد در سال ١٩٩٠ به ١٢ درصد در سال های اخیر كاهش يافته و كمبود تولید تراشه‌ها، آسيب پذيری آمریکا در زنجيره تأمين و عرضه آن را آشكار كرده است. وی ادامه داد: همچنین به همراه علی‌اف دیدارهای تیم ملی فوتبال ترکیه در رقابت‌های یورو 2020 که قرار است در باکو برگزار شود، را از نزدیک تماشا خواهیم کرد.

نوشته شده بود این تازه شروع ماجرا است!» در بالای صفحه اینستاگرام او‌ نوشته شده است: «صفحه در دست سربازان گمنام امام زمان عج». علاوه بر اینستاگرام، عبیات تلگرام خود و همه اطلاعاتی که روی حساب کاربری تلگرام داشت را نیز از دست داده است. وزارت خارجه چين در واكنش به تصویب این طرح قانونی گفت که ايالات متحده، چين را به عنوان یک «دشمن خيالى» می‌بيند. شش‌رنگ بلافاصله اقدامات لازم را برای اطلاع‌رسانی در این مورد به نهادهای بین‌المللی، از جمله «سازمان دیده‌بان حقوق بشر»، «سازمان عفو بین‌الملل» و هم‌چنین «ایلگای جهانی»(سازمان جهانی اقلیت‌های جنسی و جنسیتی) انجام داده و با چند نهاد دیگر برای تامین امکانات لازم جهت انتقال سریع آن‌ها از ترکیه و حفظ امنیت آن‌ها تماس داشته است که بلافاصله بعد از اتمام مراحل و نتیجه قطعی به اطلاع عموم خواهد رسید. این اقدامات در عین این که برای حفظ امنیت پناه‌جویان ال‌جی‌بی‌تی در ترکیه اهمیت دارند، برای کوتاه کردن دست نهادهای امنیتی و سرکوب‌گر در خارج از مرزهای ایران نیز هستند. سازمان‌های نام‌برده در طی روزهای آینده با مسوولان مربوطه در ترکیه نیز تماس خواهند گرفت و مسوولیت آن‌ها را برای حفظ جان پناه‌جویان ایرانی یاد‌آور می‌شوند با این امید که کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناه‌جویان بار دیگر تجدید نظر کند و مسوولیت جدی خود را در ترکیه برای رسیدگی به وضعیت پناه‌جویان برعهده گیرد. همچنین محموله‌های جدید واکسن کرونا نیز در راه است.

در این بیانیه از رسانه‌های گوناگون خواسته شده است با ترتیب دادن برنامه‌هایی که بتوان ضمن توضیح شرایط، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در مورد حقوق افراد جامعه ال‌جی‌بی‌تی، به موضوع آموزش و امنیت دیجیتال پرداخت و به طور ویژه در مورد فعالان ال‌جی‌بی‌تی در ایران سخن گفت را نیز فراهم کنند. در این بیانیه هم‌چنین تاکید شده است: «هیچ‌کدام از این تهدیدات خللی در عزم ما برای مقابله با نفرت‌پراکنی و تبعیض علیه جامعه ال‌جی‌بی‌تی ایجاد نخواهد کرد و بالعکس، امیدواریم فعالین حقوق بشر و دیگر آزادی‌خواهان نیز به حمایت فعال از جامعه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی پرداخته و به ایجاد تحولی جدی یاری رسانند.» در بخش دیگری از این بیانیه، نکات بسیار‌مهمی برای حفظ سلامت و امنیت اعضای جامعه رنگین‌کمانی با عنوان اقدامات پیش‌گیرانه مهم آمده است: اگر زیست هم‌جنس‌گرایانه دارید یا در فضای مجازی به مطالب مربوط به هم‌جنس گرایی می‌پردازید، امنیت تلفن همراه و کامپیوتر شخصی‌تان را همواره در حد مطلوبی نگه دارید. استفاده از نسخه تقلبی پیام‌رسان‌های تلگرام و واتس‌اپ با امکانات خاص فارسی در سایت‌های دانلود ایرانی مانند آن است که کلید خانه‌ خود را به دزد داده باشید. این نرم‌افزارها دارای خلل امنیتی هستند و امکان ردیابی شما را فراهم می‌کنند.

سعی کنید حساب کاربری خود را در حالت خصوصی نگه دارید. در این صورت شما به تعداد افراد محدودی اجازه می‌دهید اطلاعات‌تان را ببینند. توضیحات مفصل درباره .