معنی بیانیه کمیته بین‌المللی المپیک برای حذف پرچم و سرود ملی روسیه چیست؟

07/12/1400 10:18:00 ب.ظ

تنها واکنش «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون جهانی فوتبال طی روزهای گذشته این جمله بود: «عمیقا از آن‌چه میان دو کشور می‌گذرد، متاسفم.»با این حال فدراسیون جهانی فوتبال با فشارهایی از سوی فدراسیون‌های اروپایی مواجه است. اطلاع_رسانی گزارش younesipour 👇

در این گزارش می‌پرسیم آیا سازمان‌های ورزشی قدرت یا میلی برای ایستادگی مقابل روسیه دارند یا خیر.

روسیه چگونه از سه المپیک زمستانی برای آتش جنگ استفاده کرد؟ روسیه، به صورت آشکارا قوانین مرتبط با جنگ که در منشور المپیک به آن اشاره شده است را با حمله نظامی به اوکراین نقض کرد.

در بیانیه‌ای که کمیته بین‌المللی المپیک ساعاتی پس از قطعی شدن تجاوز نظامی روسیه به اوکراین منتشر کرد، به توافق دوم دسامبر سال ۲۰۲۱ میلادی میان سازمان ملل متحد و کمیته بین‌المللی المپیک اشاره شده است؛ قطع‌نامه‌ای که می‌گوید هرگونه نزاع نظامی باید از هفت روز قبل از رویدادهای المپیک تا هفت روز پس از آن متوقف شود که به «آتش‌بس المپیک» معروف شد.

کمیته بین‌المللی المپیک، اما تنها روسیه را مسبب این نقض بین‌المللی نمی‌داند و از فدراسیون‌های عضو خود خواسته است «شدیدترین فشارها» را در قبال ورزش دو کشور روسیه و بلاروس اعمال کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

زلنسکی: اردوغان و علی اف گفتند برای آغاز مذاکرات با روسیه کمک خواهند کردزلنسکی: اردوغان و علی‌اف گفتند برای آغاز مذاکرات با روسیه کمک خواهند کرد

ترکیه تنگه‌های دریای سیاه را به روی کشتی‌های روسی باز می‌گذاردترکیه تنگه‌های دریای سیاه را به روی کشتی‌های روسی باز می‌گذارد وزیر امور خارجه ترکیه: «بر اساس قوانین بین‌المللی، ترکیه باید عبور روسیه از تنگه‌های بسفر و داردانل به دریای سیاه را تضمین کند. اما ما همچنان مشغول بررسی وضعیت هستیم.»

کرملین: مسکو بیانیه اوکراین برای گفت‌وگوی بدون پیش شرط را یک گام مثبت می‌داندسخنگوی کرملین امروز (جمعه) اعلام کرد، پوتین تمام اطلاعات مربوط به 'عملیات ویژه' برای غیرنظامی کردن اوکراین را به صورت آنلاین دریافت می‌کند.

صلیب سرخ: سیستم بانکی فلج افغانستان را به سمت سقوط سوق می‌دهدکمیته بین‌المللی صلیب سرخ هشدار داد که افغانستان شش ماه پس از تسلط طالبان، به سمت فروپاشی اقتصادی «نزدیک‌تر» می‌شود، چراکه سیستم بانکی «فلج» در این کشور

شهرهای بزرگ و پایتخت‌های جهان به رنگ پرچم اوکراین درآمدندحمله روسیه به اوکراین موج عظیمی از همبستگی با مردم این کشور را در سراسر جهان بوجود آورده است و به همین دلیل در دو روز گذشته بناهای بسیاری از اسلو تا رم گرفته و از لندن تا زاگرب به رنگ‌های آبی و زرد که رنگ پرچم اوکراین است، مزین شده‌اند اخی چه کمک بزرگی رئیس جمهور اوکراین دیشب در ویدئو کنفرانسی به سران کشورهای اروپایی گفته که این شاید آخرین باریه که من رو زنده می‌بینین اونا هم ابراز تأسف کردن! بابا این که از صدام خوشگل تره اروپایی هم هست کمکش کنین بی مروتا و كوچه هاى ويران yaman , Gaza , Afghanistan و Iraq به رنگ خون!! خجالت بكشيد از اين دوروئى و بي اخلاقى. جنگ جنگ است. ثمره جنگ چيزى جز خون و آتش و ويرانى براى مردم مظلوم نيست، حال هر كجا كه مى خواهد باشد!

جو بایدن: پوتین متجاوز است/با تحریم‌های 'ویرانگر' علیه روسیه موافقت کرده‌امبایدن: قصد پوتین احیای اتحاد جماهیر شوروی است بایدن در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند پوتین فراتر از اوکراین خواهد رفت، گفت: بله. او در اوکراین جاه‌طلبی‌های بزرگ‌تری دارد. او در واقع می‌خواهد اتحاد جماهیر شوروی سابق را دوباره برقرار کند.