معمار سیاست‌های ضدکرونایی سوئد: در پاییز موج دومی نخواهیم داشت

24/08/2020 09:30:00 ب.ظ

معمار سیاست‌های ضدکرونایی سوئد: در پاییز موج دومی نخواهیم داشت بیشتر بخوانید🔽

سیاست سوئد, ویروس کرونا

معمار سیاست‌های ضدکرونایی سوئد: در پاییز موج دومی نخواهیم داشت بیشتر بخوانید🔽

آندرس تگنل، متخصص بیمار‌ی‌های واگیردار و عفونی سوئد و طراح سیاست‌های بهداشتی این کشور می گوید که ماسک زدن آن چنان که اغلب تصور می‌کنند موثر نیست و حتی می‌تواند باعث ایمنی‌های کاذب شود.

آندرس تگنل، متخصص بیماری‌های عفونی و معمار اصلی سیاست‌های مبارزه با شیوع ویروس کرونا در سوئد می‌گوید که این کشور در پاییز شاهد گستردگی شیوع بیماری کووید ۱۹ خواهد بود اما هیچگاه شاهد «موج دوم»، آن چنان که برخی تصور می‌کنند، نخواهد بود.سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی درگیر شیوع ویروس کرونا است که هیچگاه محدودیت‌ها قرنطینه‌ای را اجرا نکرد.

آندرس تگنل و برخی از پزشکان همراه او در تبیین سیاست‌های مبارزه با ویروس کرونا بر این باورند که «ایمنی جمعی» و یا همان گله‌ای بهترین راه حل برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ است.این کشور همچنین استفاده از ماسک را اجباری نکرده است. آندرس تگنل در مصاحبه خود با شبکه چهار بریتانیا در همین زمینه گفت که مخالف استفاده از ماسک است چرا که «اغلب ماسک‌ها کمکی به عدم انتقال ویروس نمی کنند و تنها باعث می شود شهروندان به‌صورت کاذب احساس ایمنی کنند.» به گفته آندرس تگنل این موضوع «بسیار خطرناک» است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ممکن است پاییز سختی داشته باشیم/ در بازگشایی مدارس کنار آموزش و پرورش هستیموزیر بهداشت با بیان اینکه در بازگشایی مدارس در کنار وزارت آموزش و پرورش هستیم، گفت: اگر بتوانیم با آمیزه ای از آموزش های مجازی و حضوری و اطمینان بخشی به خانواده ها برای اینکه فرزندان شان در معرض آسیب نیستند، کار را دنبال کنیم اختلالی در سیستم آموزشی پیش نمی آید همانگونه که در کنکور اثبات کردیم بهترین و سالم ترین لحظاتی که داوطلبان گذرانده اند، لحظاتی بود که آنها در جلسه کنکور حضور داشتند.

نمکی: ممکن است پاییز سختی در پیش داشته باشیم/ برای بازگشایی مدارس در کنار وزارت آموزش و پرورش هستیم- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimنمکی: ممکن است پاییز سختی در پیش داشته و شاهد هم‌زمانی کرونا و آنفلوانزا باشیم در مورد بازگشایی مدارس در کنار وزارت آموزش و پرورش هستیم و ممکن است خانواده‌ها اضطراب داشته باشند

مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارا دوم تعیین شدبه موجب تصمیم دولت، مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف صرفاً برای سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی صندوق یاد شده خواهد بود

نقدینگی کنترل نشده ناشی از ناترازی بانک‌هاست/ حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، مقدمه تک‌نرخی شدن ارز/ نرخ نیما به نرخ ارز بازار نزدیک می‌شودرییس کل بانک مرکزی با اشاره به سیاست‌های بانک مرکزی در کنترل نرخ تورم، نقدینگی و ایستادگی برای حفظ ثبات اقتصادی، تقویت اقتصاد کشور را باعث تقویت ارزش پول ملی دانست.

تامین امنیت کربلا در روز عاشورا با ۳۰ هزار نیروی امنیتی/ کشف موشک داعش در جنوب سامرافرمانده پلیس کربلا:۳۰ هزار نیروی امنیتی در تامین امنیت مراسم عاشورای امسال مشارکت خواهند داشت نیروهایی از لشکر ۴۱ حشد شعبی امروز یک موشک به جا مانده از داعش را در منطقه یثرب در جنوب سامرا کشف و ضبط کردند

جمعیت یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مولفه‌های اقتدار ملی استجلسه سیاست‌های کلی جمعیت عصر امروز(یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

Aa آندرس تگنل، متخصص بیماری‌های عفونی و معمار اصلی سیاست‌های مبارزه با شیوع ویروس کرونا در سوئد می‌گوید که این کشور در پاییز شاهد گستردگی شیوع بیماری کووید ۱۹ خواهد بود اما هیچگاه شاهد «موج دوم»، آن چنان که برخی تصور می‌کنند، نخواهد بود.به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در دیدار وزیر آموزش و پرورش که برای تبریک روز پزشک به وزیر بهداشت و مدافعان سلامت به ستاد وزارت بهداشت آمده بود، اظهار داشت: اعتقاد دارم پزشکانی که به عنوان مدافعان سلامت در سرحد عاشقی به شهادت رسیدند، دست پروردگان آموزگاران صدیقی هستند که آنها را در دوره های ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و دانشگاه تربیت کرده اند.خبرگزاری تسنیم ، دکتر سعید نمکی در دیدار وزیر آموزش و پرورش که برای تبریک روز پزشک به وزیر بهداشت و مدافعان سلامت به ستاد وزارت بهداشت آمده بود، اظهار داشت: همواره اعتقاد داشته‌ام که آموزش و پرورش، پایه‌گذار توسعه ملی است و اگر بخواهیم ببینیم کشوری به سمت توسعه‌یافتگی حرکت می‌کند یا خیر، نباید اتوبان‌ها، کارخانه‌ها و چاه‌های نفت آن را ببینیم بلکه باید ببینیم در مدارس آنچه کسانی روی نیمکت‌ها نشسته‌اند و در آن کشور چقدر دانش آموزان روح جستجوگر دارند و چقدر معلمان آمادگی پاسخگویی به این روح جستجوگر را کسب کرده‌اند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیأت وزیران در جلسه روز یکشنبه، با توجه به ضرورت واگذاری سهام صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، درخصوص تعیین مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارا دوم تصمیم گیری کرد.

سوئد یکی از معدود کشورهای اروپایی درگیر شیوع ویروس کرونا است که هیچگاه محدودیت‌ها قرنطینه‌ای را اجرا نکرد. آندرس تگنل و برخی از پزشکان همراه او در تبیین سیاست‌های مبارزه با ویروس کرونا بر این باورند که «ایمنی جمعی» و یا همان گله‌ای بهترین راه حل برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ است. وی افزود: قطعا توسعه ملی محقق نخواهد شد مگر با تربیت انسان توسعه یافته و این انسان توسعه یافته به جز در دوران تولد که اذان در گوش نوزادان گفته می شود، از اولین روزهای مدرسه شکل می گیرد و مدرسه اولین ایستگاه جمعی است که کودک در آن محیط، خیلی چیزها را فرا می گیرد. این کشور همچنین استفاده از ماسک را اجباری نکرده است. وزیر بهداشت یادآور شد: در سازمان برنامه و بودجه معتقد بودم که اگر بخواهیم در توسعه ملی، تحول ایجاد کنیم باید در مدارس سرمایه‌گذاری کنیم، قوی‌ترین معلمان را برای آموزش دوران ابتدایی انتخاب کنیم، بهترین حقوق را به آن‌ها بدهیم که دغدغه خاطر نداشته باشند تا بهترین انسان‌ها برای توسعه آینده کشور تربیت شوند. آندرس تگنل در مصاحبه خود با شبکه چهار بریتانیا در همین زمینه گفت که مخالف استفاده از ماسک است چرا که «اغلب ماسک‌ها کمکی به عدم انتقال ویروس نمی کنند و تنها باعث می شود شهروندان به‌صورت کاذب احساس ایمنی کنند. دکتر نمکی اضافه کرد: خیلی از موارد زندگی را باید از روزهای اول مدرسه به انسان ها آموخت.» به گفته آندرس تگنل این موضوع «بسیار خطرناک» است.

سوئد در میان کشورهای همسایه خود بیشترین قربانیان ناشی از کووید-۱۹ را داشته است، هرچند میزان قربانیان به نسبت جمعیت کشور به هیچ وجه با بریتانیا، بلژیک و اسپانیا قابل مقایسه نیست. در خیلی از کشورهای دنیا، روز اول کودکان را برای آموزش ترافیک به خیابانها، احترام به حقوق شهروندی و آشنایی با دموکراسی به مجلس می برند. در خیلی از کشورهای دنیا، روز اول کودکان را برای آموزش ترافیک به خیابان‌ها و برای احترام به حقوق شهروندی و آشنایی با دموکراسی به مجلس می‌برند. در طول چهار ماه اخیر تنها ۶ هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. با این حال به گفته آقای تگنل «هیچ گاه سوئد روزهای اوج شیوع ویروس و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را تجربه نخواهد کرد. وزیر بهداشت ضمن تقدیر از همراهی وزیر آموزش و پرورش در مبارزه با کرونا از روزهای نخست اپیدمی این ویروس در کشور، گفت: در رعایت پروتکل ها، بایدها و نباید هایی که باید اجرا می شد، وزیر آموزش و پرورش، همواره پیشگام بود و بارها گفت که همه فضاها، معلمان و ظرفیت های این وزارتخانه در خدمت مدیریت کرونا است.» آندرس تگل در گفتگو با شبکه چهار بریتانیا تاکید کرد که «فرهنگ مردم در سوئد به‌گونه‌ای است که نمی‌توان با اجبار و زور آنها را وادار به کاری کرد و به همین دلیل تفاوت‌های زیادی از لحاظ پیاده کردن سیاست‌های مبارزه با ویروس کرونا در این کشور با دیگر کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا وجود داشته است. نمکی تأکید کرد: زحمتی که همکاران ما در وزارت آموزش و پرورش برای ایجاد و تقویت زیرساخت فضای مجازی برای آموزش به دانش آموزان کشیدند، قوت قلب زیادی به ما داد که هم می‌توانیم از اینکه دانش آموزان از تحصیل دور می‌مانند، نهراسیم و هم اینکه نگران نباشیم که دچار مشکلات ناشی از بیماری می‌شوند.» هم‌رسانی این مطلب: . روزهای اول اگر می گفتند که کودکان کمتر به این ویروس مبتلا می شوند اما امروز شواهد محکمی داریم که با تغییر رفتار ویروس، کودکان را هم ممکن است گرفتار کند.