معمای قتل جوان همجنسگرا پس از ۳۰ سال حل شد - BBC News فارسی

01/11/1400 11:27 ق.ظ

اواخر دههٔ ۱۹۸۰ گروه‌های ضد همجنسگرایان در استرالیا نزدیک به ۸۰ مرد هم‌جنس‌گرا را به قتل رساندند و بیشتر آنها را از صخره‌های ساحلی به پایین پرت کردند

پس از گذشت بیش از ۳۰ سال سرانجام مردی به قتل اسکات جانسون، دانش‌آموختهٔ دانشگاه کمبریج اعتراف کرده است. او پس اعتراف متهم در دادگاه گفت:" وقتی متهم خودش تصمیم گرفت اعتراف کند و گناهکار شناخته شد و این ماجرا به پایان رسید، باری از دوش من برداشته شد، حالا احساس آسودگی می‌کنم".

"به برادرم فکر می‌کنم و همهٔ افرادی که او را دوست داشتند و بدون همیاری آنها نمی‌توانستیم به این نتیجه برسیم".؟

در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ دو کارشناس پزشکی‌قانونی در‌خواست رسیدگی مجدد پرونده را کردند. در هر دو مورد پلیس نتوانست دلیلی قانع‌کننده پیدا کند که اسکات خودکشی نکرده است. تا اینکه در سال ۲۰۱۷، یک کارشناس پزشکی‌قانونی اعلام کرد که اسکات را دار‌و‌دسته‌های ضد اقلیت‌های جنسی به قتل رسانده‌اند و همین باعث تحقیقات جدید شد.

اواخر دههٔ ۱۹۸۰ دارو‌دسته‌های ضد همجنسگرایان حدود ۸۰ مرد هم‌جنس‌گرا را به قتل رساندند و بیشتر آنها را از صخره‌های ساحلی به پایین پرت کردند. سومین تحقیقات جنایی سرو‌صدای زیادی برپا کرد و پلیس استرالیا جستجوی خود را از سر گرفت و برای اطلاعات یک میلیون دلار جایزه تعیین کرد و گفته می‌شود استیو برادر اسکات هم یک میلیون دلار به این جایزه افزود. headtopics.com

قران صراحتا میگه چرا وقتی که زنان برای امر لذت شما مردان آفریدده شده اند با همجنس خود آن کار زشت را می کنید.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

مامور خبرنگارانی از جنس فرناز قاضی زاده، رعنا رحیم‌پور و دون‌مایه‌گانی از این دست مایه ی ننگ جامعه ایرانی خارج از کشور هستند. اینکه بی بی سی بدنام‌ و ایران ستیز پر شده از این ماموران اصلا جای تعجب نیست، ننگ بر کسانیکه که با این جاسوسخانه همکاری کرده و‌ می کنند. چیزی که منحوسه زمان و مکان و فرهنگ و ملیت نمی‌شناسه ،از ازل تا ابد همجنس‌گرایی مورد شماتت بوده و هست ،اینو تو اون ذهن بیمار تون کنید که این بیماری و انحطاط اخلاقی هیچ وقت به یک فرهنگ و عادت متعارف تبدیل نخواهد شد.

کلمه هجنسگرا چِندش آورِ...درفیزیک هم دوآهن ربای هم قطب هم رادفع می‌کنند...اما برخی به اصلاح انسان نما چنین سادیسمی دارند،حیرت انگیزِ قانون طبیعت را عده ای موجود عوضی نقض میکنند؛ شرم آورِ... جاکش خبر چهل سال پیش چه ربطی به مشکلات امروز جهان داره بی بی سیرابی جاکش هرچه کسکشه اگه الآنم تو کوچه پس کوچه ها دوربین نبود، مردم خودجوش شر این لجنا رو کم میکردن.

فرناز_قاضي_زاده خائن،بی بی سی صدای جمهوری اعدام خیلی کار خوبی کردند معما معمولا «حل» می‌شه‌. اونی که مشخص می‌شه، جواب معماس.

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟

اگه در ایران انقلاب نمیشد و اصغر قاتل ۸۰ همجنس باز رو میکشت بهتر نبود؟

آزادی «افشار محب» از زندان اردبیل پس از یک ماه بازداشت

نیروهای داعش پس از حمله به یک زندان بزرگ در سوریه چندین زندانی را آزاد کردندنیروهای داعش ابتدا یک خودرو را در مقابل در ورودی و خودروی دیگری را در همان حوالی منفجر کرده و سپس به داخل زندان هجوم بردند.

نرگس محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد🔺نرگس_محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد تقی رحمانی، همسر خانم محمدی، در گفت‌وگو با وبسایت حقوق بشری هرانا این خبر را تایید کرده است.

نرگس محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک منتقل شدزندانيان سياسى ازاد بايد گردند بدون قيد و شرط✌🏻✌🏻 arash_tehran نرگس محمدی جوانهِ شکفته شدهِ همین انقلاب لعنتی ۵۷ بود که سهم لازم رو نداشت و سر به رسوایی گذاشت، هیچکدوم از عوامل حکومت آخوندا معتبر نیست....

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.

برنامه هاو پس از تمام این سال‌ها استیو به ای‌بی‌سی گفته است از این که دیگر محاکمه‌ای در کار نخواهد بود خرسند است.

او پس اعتراف متهم در دادگاه گفت:" وقتی متهم خودش تصمیم گرفت اعتراف کند و گناهکار شناخته شد و این ماجرا به پایان رسید، باری از دوش من برداشته شد، حالا احساس آسودگی می‌کنم".

"به برادرم فکر می‌کنم و همهٔ افرادی که او را دوست داشتند و بدون همیاری آنها نمی‌توانستیم به این نتیجه برسیم".؟

در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ دو کارشناس پزشکی‌قانونی در‌خواست رسیدگی مجدد پرونده را کردند. در هر دو مورد پلیس نتوانست دلیلی قانع‌کننده پیدا کند که اسکات خودکشی نکرده است.

تا اینکه در سال ۲۰۱۷، یک کارشناس پزشکی‌قانونی اعلام کرد که اسکات را دار‌و‌دسته‌های ضد اقلیت‌های جنسی به قتل رسانده‌اند و همین باعث تحقیقات جدید شد.

اواخر دههٔ ۱۹۸۰ دارو‌دسته‌های ضد همجنسگرایان حدود ۸۰ مرد هم‌جنس‌گرا را به قتل رساندند و بیشتر آنها را از صخره‌های ساحلی به پایین پرت کردند.

سومین تحقیقات جنایی سرو‌صدای زیادی برپا کرد و پلیس استرالیا جستجوی خود را از سر گرفت و برای اطلاعات یک میلیون دلار جایزه تعیین کرد و گفته می‌شود استیو برادر اسکات هم یک میلیون دلار به این جایزه افزود.

مدارک دادگاه نشان می‌دهد "گروه ضربت" تشکیل شد و با تحقیقات و اطلاعات مردمی در نهایت به اسکات وایت رسیدند.منبع تصویر،توضیح تصویر،

استیو می‌گوید تابستان‌ها با برادرش به سفر می‌رفتند و با هم فلسفه می‌خواندند و ریاضیات کار می‌کردند

مایک فولر کمیسر پلیس نیو‌ساوت‌ولز می‌گوید پروندهٔ اسکات یکی از دشوار‌ترین پرونده‌هایش بوده است و مهم‌ترین دلیل آن هم این بوده است که هیچ‌کس مایل نبود از قتل او حرف بزند.

او به شبکهٔ خبر محلی گفته است:"همهٔ ما از اتفاقات آن زمان احساس شرمساری می‌کنیم".در سال ۱۹۸۶ اسکات از ایالات متحدهٔ آمریکا به استرالیا نقل مکان کرده بود چون در آن زمان این کشور بهترین قوانین هم‌خانگی قانونی (شبیه پیوند مدنی) را داشت.

اما هم‌جنس‌گرایی، تازه در سال ۱۹۸۴ در نیو‌ساوت‌ولز قانونی شده بود و استیو فکر می‌کند پلیس، جرایم نفرت از اقلیت‌های جنسی را در زمان مرگ برادرش چندان جدی پیگیری نمی‌کرد.STEVE JOHNSONاسکات در سال ۱۹۸۶ به استرالیا نقل مکان کرد تا با مردی که در دانشگاه کمبریج ملاقات کرده بود باشد

استیو می‌گوید:" جامعهٔ اقلیت‌های جنسی شهروند درجه دوم محسوب می‌شدند. از آنها هیچ حمایتی نمی‌شد".

"دارو‌دسته‌های تبهکار به این منطقه که پاتوق همجنسگرایان بود حمله می‌کردند چون می‌دانستند پلیس دنبال آنها نخواهد آمد. آنها می‌دانستند که همجنسگرایان از پلیس می‌ترسند و جرم‌های اتفاق افتاده را گزارش نمی‌کنند".

استیو، اسکات را که دانشجوی دکترای ریاضیات بود "یکی از با استعداد‌ترین جوانان نسل خود می‌داند".

"برادرم بهترین دوست من بود و به همجنسگرا بودنش افتخار می‌کرد."