معرفی مهریز به عنوان تبعید‌گاه؛ مردم ناراضی‌اند

14/08/2020 08:55:00 ق.ظ

مهریز

رییس شورای شهر مهریز گفت مردم از اعلام نام این شهر به عنوان تبعیدگاه ناراضی و خواستار تجدید نظر مسوولان در این مورد هستند. به تازگی وزارت کشور نام شهرستان مهریز را در کنار ۳۵ شهر دیگر به عنوان یکی از شهرهای تبعیدگاهی به قوه قضاییه معرفی کرد. اخبار_ایران

به تازگیوزارت کشور نام شهرستان مهریز را در کنار ۳۵ شهر دیگر به عنوان یکی از شهرهای تبعیدگاهی به قوه قضاییه معرفی کرد.علیرضا ابویی هم در واکنش به این موضوع گفته که «معلوم نیست برچه اساسی این شهرستان در فهرست شهرهای تبعیدگاهی کشور اعلام شده است.»

ابویی افزوده «برخی تصمیم‌ها بدون بررسی، نه تنها هیچ سودی برای کشور به همراه ندارد بلکه موجب نگرانی مردم  می‌شود.»وی اظهار امیدواری کرده که مقام‌های مسئول هر چه سریع‌تر نام مهریز را از این فهرست حذف کنند.بنای اولیه مهریز را به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی قبل از گسترش اسلام در ایران نسبت می‌دهند و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

آثار تاریخی قونیه در اروپا معرفی می‌شوندآثار تاریخی استان قونیه ترکیه طی یک پروژه در کشورهای اروپایی معرفی خواهند شد. - خبرگزاری آناتولی

درخواست از ماکرون برای انتقال خاکستر ژیزل حلیمی به آرامگاه مشهور پانتئونرژیس دبره، نویسنده فرانسوی: به همت ژیزل حلیمی متوجه شدم «آزادی زنان یعنی آزادی مردم».

مجلس به مدرس خیابانی اعتماد نکردنمایندگان با تصدی‌گری مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صعنت، معدن و تجارت مخالفت کردند.

کامالا هریس زنی که رقیب جو بایدن بود و حالا معاون او - BBC News فارسیانتخاب کامالا هریس به عنوان معاون جو باید نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، واکنش‌های زیادی داشته‌است.

ابتکار جدید گوگل؛ اپلیکیشنی که می‌تواند برچسب کالاها را برای نابینایان بخواندگوگل اپلیکیشن تازه‌ای را معرفی کرده است که می‌تواند به کم بینایان و نابینایان در زمان خرید از سوپرمارکت کمک کند.

آیت‌الله جنتی: دولت و به خصوص مردم در حد توان به لبنان کمک کننددبیر شورای نگهبان با اشاره به 'حرکت‌های مومنانه مردم کشورمان در ایام کرونا' توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دیده لبنان نیز کمک کنند.

استان‌وایر- رییس شورای شهر مهریز گفته که مردم از اعلام نام این شهر به عنوان تبعیدگاه ناراضی و خواستار تجدید نظر مسوولان در این مورد هستند.آثار تاریخی استان قونیه ترکیه طی یک پروژه در کشورهای اروپایی معرفی خواهند شد.Aa انجمن «ترویج همکاری و دوستی میان فرانسه و تونس» در نامه‌ای به امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه خواسته است تا خاکستر ژیزل حلیمی به آرامگاه مشهور «پانتئون» منتقل شود.به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز (  چهارشنبه ۲۲ مرداد) مجلس شورای اسلامی نمایندگان صلاحیت حسین مدرس خیابانی برای وزارت صمت را مورد بررسی قرار دادند.

به تازگی وزارت کشور نام شهرستان مهریز را در کنار ۳۵ شهر دیگر به عنوان یکی از شهرهای تبعیدگاهی به قوه قضاییه معرفی کرد. علیرضا ابویی هم در واکنش به این موضوع گفته که «معلوم نیست برچه اساسی این شهرستان در فهرست شهرهای تبعیدگاهی کشور اعلام شده است.08.» ابویی افزوده «برخی تصمیم‌ها بدون بررسی، نه تنها هیچ سودی برای کشور به همراه ندارد بلکه موجب نگرانی مردم  می‌شود. او که روز بیست و هفتم ژوئیه ۱۹۲۷ در تونس به دنیا آمده بود، از یهودیان اسپانیایی‌تبار به شمار می‌رفت.» وی اظهار امیدواری کرده که مقام‌های مسئول هر چه سریع‌تر نام مهریز را از این فهرست حذف کنند. ❮ آثار تاریخی استان قونیه ترکیه طی پروژه مشترکی میان دانشگاه نجم الدین اربکان و مرکز آموزش و جوانان اتحادیه اروپا در کشورهای اروپایی معرفی خواهند شد. بنای اولیه مهریز را به مهرنگار دختر انوشیروان ساسانی قبل از گسترش اسلام در ایران نسبت می‌دهند و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: . کوثر چنار، عضو هیات علمی گروه گردشگری دانشگاه نجم الدین اربکان قونیه با اشاره به اینکه برنامه اتحادیه اروپا ویژه معرفی آثار تاریخی کمتر شناخته شده است، از انتخاب چندین اثر تاریخی و طبیعی بدین منظور خبر داد. ژیزل حلیمی مشاور جبهه آزادی‌بخش الجزایر و از وکلای جمیله بوپاشا، مبارز مشهور الجزایری بود.