معرفی زنان نامدار ایران در ۱۰۰ سال اخیر توسط شهرداری تهران

14/06/1400 03:08 ب.ظ

اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، به پاس قدردانی از زنان اثرگذار در صد سالی که گذشت، اقدام به معرفی زندگی‌نامه آنها در طرح «زنان نامدار قرن» کرد.

اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، به پاس قدردانی از زنان اثرگذار در صد سالی که گذشت، اقدام به معرفی زندگی‌نامه آنها در طرح «زنان نامدار قرن» کرد. در آستانه ورود به قرن جدید و در اسفند سال گذشته به صورت نمادین به همت اداره کل امور بانوان شهرداری تهران و همکاری سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با هدف زنده نگهداشتن نام و یاد زنان افتخارآفرین کشور و تجلیل از اثرگذاری این زنان و آغاز این...

در آستانه ورود به قرن جدید و در اسفند سال گذشته به صورت نمادین به همت اداره کل امور بانوان شهرداری تهران و همکاری سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با هدف زنده نگهداشتن نام و یاد زنان افتخارآفرین کشور و تجلیل از اثرگذاری این زنان و آغاز این پویش با حضور جمعی از زنان فعال اجتماعی و سیاسی در ذیل ویژه‌برنامه‌های تهران ۱۴۰۰ شهرداری تهران ۱۰۰ اصله نهال همزمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی به نام ۱۰۰ زن نامدار قرن همچون خدیجه ثقفی، مرضیه حدیدچی، طاهره صفارزاده، توران میرهادی، سیمین دانشور و ایران درودی در بوستان پردیس بانوان منطقه ۱۵ تهران کاشته شد.

او افزود : ما بر این باوریم به نمایش گذاردن ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و استعدادهای این زنان در حوزه‌های مختلف بستری برای امیدآفرینی زنان ایرانی فراهم می‌سازد. با چنین دیدگاهی اداره‌کل امور بانوان شهرداری تهران در راستای مأموریت‌های خود و به‌منظور قدردانی و تقدیر از این زنان بر آن شد در ادامه مسیر به معرفی زندگی نامه این زنان به زنان و دختران بپردازد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

حمله طالبان به تجمع زنان در کابل؛ درگیری‌ها در پنجشیر ادامه داردبا تشدید درگیری بین طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی در پنجشیر، احمد مسعود بر ادامه مبارزه تاکید کرد؛ همچنین طالبان به تجمع گروهی از زنان در کابل یورش برد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد چرا درباره جزئیات اخبار جدید پنچشیر و پیروزی‌های نیروهای مقاومت‌ نمینویسید؟! انفجار در کوهها، محاصره شدن صدها طالب، اسیر شدن صدها طالب بدست نیروهای مقاومت و صحنه‌های فرار طالبان از پنجشیر. آیا نمیبینید؟

قهرمانی نماینده نیوزلند در مسابقات قهرمانی موتور کراس زنان جهان در ترکیهکورتنی دونکن از کشور نیوزلند در جایگاه نخست مسابقات قهرمانی موتور کراس زنان جهان «WMX» در ترکیه ایستاد. - خبرگزاری آناتولی

موفقیت تیم ملی والیبال زنان ترکیه در رقابت‌های قهرمانی اروپا 2021تیم ملی والیبال زنان ترکیه با غلبه بر هلند در رقابت‌های قهرمانی اروپا 2021 مدال برنز کسب کرد. - خبرگزاری آناتولی

تحولات افغانستان - سرکوب خشونت‌آمیز تجمع زنان، ادامه درگیری‌ها در پنجشیر، و آمادگی فرودگاه کابل برای بازگشاییصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

حمله طالبان به تظاهرات مسالمت‌آمیز زنان افغان در کابل | DW | 04.09.2021زنان افغانستان در روزهای اخیر در چند شهر از جمله کابل دست به تظاهرات زده و خواستار رعایت حقوق شهروندی خود شدند. در دومین روز از تجمع اعتراضی زنان در کابل نیروهای طالبان با آنها با خشونت برخورد کردند. دهن اون مردا اون پشت سرویس ...اینا میان از حقوق زنان دفاع میکنن...میگن زن باید حجاب ازاد داشته باشه..و کنار مردا کار کنه هرتوطه یهودوغلامانش برملا میشود این تظاهرات نی بلکه پروژه های جاسوسان بیګانګان بخاطربدنامی نظام اسلامی این احمقان فکرمیکندکه توطه های مان راملت نمیفهمد اګرنی به تمام زنهاوظیفه داردولتی تاکه رسمیات شروع میشوددرخانه معاش شان حواله است وحق تحصیل وکارداده میشودفقط محیط اسلامی باشد هریک شلاق وچماقی و گلوله ایی که مردم افغانستان از طالبان جنایتکار میخورند بدستور واشاره isi پاکستان است.

گفت‌وگو با نخستین نماینده موتور کراس زنان ایران در رقابت‌‌های جهانیفهیمه نعمت‌الهی، نخستین نماینده زن ایران در رقابت‌‌های موتور کراس قهرمانی جهان که در ترکیه برگزار می‌شود، در گفتگو با «آناتولی» از حضور خود در این رقابت‌ها و همچنین ایجاد امکان مشارکت زنان کشورش در عرصه بین‌المللی این رشته ورزشی ابراز خوشحالی کرد. - خبرگزاری آناتولی