معرفی نامزدهای اسکار به روایت تصویر | DW | 17.03.2021

17/03/2021 05:56:00 ب.ظ

سال ۲۰۲۰ برای سینماگران به علت پاندمی کرونا سالی سخت به شمار می‌آید. ۲۵ آوریل جوایز نود و سومین دوره رقابت‌های اسکار اهدا می‌شود. آکادمی اسکار در این دوره تلاش کرده است که فیلم‌های متنوعی را برگزیند.

اسکار, فیلم و سینما

سال ۲۰۲۰ برای سینماگران به علت پاندمی کرونا سالی سخت به شمار می‌آید. ۲۵ آوریل جوایز نود و سومین دوره رقابت‌های اسکار اهدا می‌شود. آکادمی اسکار در این دوره تلاش کرده است که فیلم‌های متنوعی را برگزیند.

سال ۲۰۲۰ برای سینماگران به علت پاندمی کرونا سالی سخت به شمار می‌آید. ۲۵ آوریل جوایز نود و سومین دوره رقابت‌های اسکار اهدا می‌شود. آکادمی اسکار در این دوره تلاش کرده است که فیلم‌های متنوعی را برگزیند.

چادویک بوزمن، جزو نامزدهای کسب جایزه بهترین بازیگر مرد معرفی شده است. بوزمن در سال ۲۰۲۰ در پی ابتلا به سرطان جان باخت. او در فیلم"ریشه سیاه مارینی" نقش نوازنده ترومپت را بازی می‌کند. ریز احمد، آنتونی هاپکینز، گری اولدمن و استیون یون از دیگر نامزدهای این بخش هستند.

نامزد بهترین فیلم"سرزمین آواره‌ها" برای ۶ جایزه اسکار نامزد شده است. به نظر کارشناسان بخت این فیلم بیش از فیلم"منک" است؛ فیلمی درباره کوچ‌‌کنندگان مدرن در آمریکا در دوره ترامپ. این فیلم دو جایزه گلدن گلوب برای بهترین فیلم داستانی و بهترین کارگردان را کسب کرد. فرانسیس مک دورمند نیز برای بهترین بازیگر زن نامزد شده است. این فیلم در بخش فیلم‌نامه اقتباسی نیز نامزدی جدی به شمار می‌آید.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بلاروس؛ لوکاشنکو دو وزیر سابق را به عنوان جانشینان احتمالی خود معرفی کردالکساندر لوکاشنکو که از بیست و هفت سال پیش قدرت را در بلاروس در دست دارد پیش‌تر نیز اقدام به معرفی افرادی دیگر نظیر سخنگو و یا مدیر اقامتگاه رسمی‌اش به عنوان جانشینان احتمالی خود کرده بود. کارگرشرکت خدماتی هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید😔 5894631149962151شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدبختی ای خدا 😔😔

اردوغان مجددا به عنوان نامزد ریاست حزب عدالت و توسعه معرفی شدرجب طیب اردوغان در هفتمین کنگره بزرگ حزب عدالت و توسعه مجدد به عنوان نامزد ریاست این حزب معرفی شد. - خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان با کسب 1428 رای معتبر در هفتمین کنگره بزرگ حزب عدالت و توسعه ترکیه مجددا به عنوان رئیس این حزب انتخاب شد

۱۴ نامزد به جبهه اصلاحات ایران معرفی شدندجبهه اصلاح طلبان ایران، ۱۴ کاندیدای پیشنهادی اولیه خود را معرفی کردند.

نامزد حزبی برای انتخابات ریاست جمهوری نداریم/ در حال بررسی نامزدهای معرفی شده هستیم/سرمایه گذاری بر نامزدی که تأیید نمی‌شود، آب در هاون کوبیدن استسخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: برخی اقتدارگرایان همت خود را در این انتخابات به کار گرفته‌اند تا مشارکت به حداقل کاهش یابد در صورتی که انتظار می‌رود اشخاصی که ادعای پیروی از رهبری دارند، در اجرای فرامین ایشان باید پیش گام باشند.

سفرای جدید ترکیه در سیزده کشور معرفی شدند

تنوع در معرفی نامزدهای این دوره رقابت‌های اسکار در سال‌های گذشته از نبود تنوع و تکثر رنج می‌بردند.Aa الکساندر لوکاشنکو روز جمعه وزاری سابق کشور و بهداشت بلاروس را به عنوان جانشینان احتمالی خود پس از کنار رفتن از قدرت معرفی کرد.رجب طیب اردوغان در هفتمین کنگره بزرگ حزب عدالت و توسعه مجدد به عنوان نامزد ریاست این حزب معرفی شد.به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ آذر منصوری، سخنگوی جبهه اصلاحات ایران، اظهار کرد: فهرست افرادی که توسط حداقل ۱۰ عضو مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران برای ارزیابی نامزدی ریاست‌جمهوری‌شان در جبهه اصلاحات ایران به دبیرخانهٔ مجمع پیشنهاد شده‌اند از این قرار است (به ترتیب تعداد پیشنهاددهنده): ۱- جواد ظریف (۳۷ پیشنهاد) ۲- اسحاق جهانگیری (۳۵ پیشنهاد) ۳- مصطفی تاج‌زاده (۳۲ پیشنهاد) ۴- مسعود پزشکیان (۲۵ پیشنهاد) ۵- محمدرضا عارف (۲۱ پیشنهاد) ۶- محسن هاشمی (۲۰ پیشنهاد) ۷- محمد شریعتمداری (۱۹ پیشنهاد) ۸- مصطفی کواکبیان (۱۵ پیشنهاد) ۹- محمد صدر (۱۳ پیشنهاد) ۱۰- محمود صادقی (۱۲ پیشنهاد) ۱۱- شهیندخت مولاوردی (۱۱ پیشنهاد) ۱۲- زهرا شجاعی (۱۱ پیشنهاد) ۱۳- عباس آخوندی (۱۱ پیشنهاد) ۱۴- صادق خرازی (۱۰ پیشنهاد) در جلسهٔ‌ امروز مجمع عمومی دربارهٔ مراحل بعدی ارزیابی نامزدها در جبههٔ‌ اصلاحات ایران تصمیم‌گیری خواهد شد.

به نظر می‌رسد که برگزارکنندگان جایزه اسکار انتقادها را پذیرفته و تغییراتی را در معرفی نامزدها در نود و سومین دوره رقابت‌ها ایجاد کرده‌اند. در ۱۱ بخش از مجموع ۲۰ جایزه، بازیگران غیرسفیدپوست معرفی شده‌اند. یوری کارایف، وزیر سابق کشور و ولادیمیر کارانیک، وزیر سابق بهداشت افراد مد نظر الکساندر لوکاشنکو برای زمامداری بلاروس پس از پایان دوران ریاست جمهوری وی هستند. نام دو سینماگر آسیایی‌تبار در لیست نامزدها برای بهترین کارگردانی به چشم می‌خورد.2021 آنکارا/خبرگزاری آناتولی در هفتمین کنگره بزرگ حزب عدالت و توسعه ترکیه در ورزشگاه آنکارا، رجب طیب اردوغان مجددا به عنوان نامزد ریاست این حزب معرفی شد. بخت این دو برای دریافت جایزه بسیار زیاد است. در این گزارش کارایف شخصیتی بحث‌برانگیز و جنجالی در دستگاه حاکمه بلاروس معرفی و تصریح شده است که وی در به راه افتادن موج سرکوب و خشونت علیه تظاهرات ضد دولتی و تجمعات سراسری اپوزیسیون طی سال گذشته نقشی اساسی داشته است. نامزدها برای جایزه بهترین بازیگر مرد چادویک بوزمن، جزو نامزدهای کسب جایزه بهترین بازیگر مرد معرفی شده است.

بوزمن در سال ۲۰۲۰ در پی ابتلا به سرطان جان باخت. اپوزیسیون بلاروس الکساندر لوکاشنکو را به داشتن و ارائه دیدگاه‌های متغیر و ناپایداری چون مسئله اصلاح قانون اساسی متهم می‌کنند و معتقدند که هدف وی از طرح این دیدگاه‌ها استفاده از تاکتیک‌هایی است که به او اجازه می‌دهد همچنان به قدرت وصل باشد.. او در فیلم"ریشه سیاه مارینی" نقش نوازنده ترومپت را بازی می‌کند. ریز احمد، آنتونی هاپکینز، گری اولدمن و استیون یون از دیگر نامزدهای این بخش هستند.» هزاران نفر از شهروندان معترض بلاروس در چارچوب موج سرکوب و خشونت دولت بر ضد تظاهرکنندگان هفتگی پس از انتخابات اوت گذشته دستگیر و بازداشت شدند. نامزدها برای بهترین بازیگر زن آندر دی با نقش‌آفرینی در فیلم"ایالات متحده در برابر بیلی هالیدی" یکی از نامزدها برای بهترین بازیگر زن است. او برای این نقش پیش‌تر جایزه گلدن گلوب را دریافت کرده است..

ویولا دیویس، ونسا کربی، فرانسیس مک‌ دورمند از جمله دیگر نامزدها هستند. نامزد بهترین فیلم فیلم"منک" به کارگردانی دیوید فنیچرکه اقتباسی از فیلم معروف"همشهری کین" است در بخش بهترین فیلم قرار دارد. فیلم منک در ۱۰ بخش نامزد اسکار شده است. این فیلم از محصولات نت‌فلیکس است که در گلدن گلوب در ۶ بخش نامزده شده بود، اما جایزه‌ای دریافت نکرد. رقیبی جدی "سرزمین آواره‌ها" برای ۶ جایزه اسکار نامزد شده است.

به نظر کارشناسان بخت این فیلم بیش از فیلم"منک" است؛ فیلمی درباره کوچ‌‌کنندگان مدرن در آمریکا در دوره ترامپ. این فیلم دو جایزه گلدن گلوب برای بهترین فیلم داستانی و بهترین کارگردان را کسب کرد. فرانسیس مک دورمند نیز برای بهترین بازیگر زن نامزد شده است. این فیلم در بخش فیلم‌نامه اقتباسی نیز نامزدی جدی به شمار می‌آید. نفش‌آفرینی دو بازیگر توانا در فیلم"پدر" فیلم"پدر" نیز در ۶ بخش نامزد است که یکی از آنها برای آنتونی هاپکینز در بخش بهترین بازیگر مرد و دیگری برای اولیویا کلمن در بخش بهترین نقش مکمل زن است.

فیلم درباره پدری مبتلا به بیماری دمانس و دخترش است که از او پرستاری می‌کند. این فیلم در بخش بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین فیلم نامزد شده است. "صدای متال" فیلم"صدای متال" که درباره جهان موسیقی است در ۶ بخش نامزد شده است. برخی کارشناسان بر این باورند که این فیلم شانس دریافت جایزه‌ای را دارد. ریز احمد برای بهترین بازیگر نامزد شده و نفش یک نوازنده معتاد جاز را بازی می‌کند.

در بخش‌های بهترین بازیگر مکمل مرد و فیلم‌نامه اصلی نیز این فیلم نامزد شده است. کمدین در نقشی جدی فیلم"دادگاه شیکاگو ۷" درباره محاکمه صلح‌طلبانی است که در سال ۱۹۶۸ به جنگ در ویتنام اعتراض داشتند. ساشا بارون کوهن، کمدین معروف، در یک نقش جدی نامزد بهترین بازیگر مکمل مرد است. فیلمی درباره سیاهان آمریکا "یهودا و مسیح سیاه" تنها فیلم این دوره نامزدهای اسکار است که به موضوع سیاهان در آمریکا می‌پردازد. فیلم در بخش بهترین فیلم نامزد شده است.

دانیل کالویا و کیت استنفلد نیز نامزد در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد هستند. این فیلم در بخش بهترین فیلم‌نامه اصلی، بهترین ترانه و بهترین فیلمبرداری نیز رقیبی جدی به شمار می‌آید. مهاجران کره‌ای لی چانگ کارگردان فیلم"میناری" است. او در این فیلم داستان یک خانواده کره‌ای‌تبار را ایالت آرکانزاس آمریکا روایت می‌کند. این فیلم برای بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین فیلم‌نامه نامزد شده است.

استیون یون نیز برای بهترین بازیگر مرد نامزد شده است. فیلمی از دانمارک فیلم"میناری" به عنوان فیلمی به زبان غیرانگلیسی برنده جایزه گلدن گلوب شده اما محصول آمریکاست و به همین دلیل در رفابت‌های اسکار به‌درستی در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی حضور ندارد. فیلم"یک دور دیگر از دانمارک" ساخته توماس وینتربرگز به همراه چهار فیلم دیگر از اروپا رقابت دارد. فیلم درباره آموزگاری است که زیادی الکل می‌نوشد. وینتربرگز برای بهترین کارگردانی نامزد شده است.

تنوع در معرفی نامزدهای این دوره رقابت‌های اسکار در سال‌های گذشته از نبود تنوع و تکثر رنج می‌بردند. به نظر می‌رسد که برگزارکنندگان جایزه اسکار انتقادها را پذیرفته و تغییراتی را در معرفی نامزدها در نود و سومین دوره رقابت‌ها ایجاد کرده‌اند. در ۱۱ بخش از مجموع ۲۰ جایزه، بازیگران غیرسفیدپوست معرفی شده‌اند. نام دو سینماگر آسیایی‌تبار در لیست نامزدها برای بهترین کارگردانی به چشم می‌خورد. بخت این دو برای دریافت جایزه بسیار زیاد است.

نامزدها برای جایزه بهترین بازیگر مرد چادویک بوزمن، جزو نامزدهای کسب جایزه بهترین بازیگر مرد معرفی شده است. بوزمن در سال ۲۰۲۰ در پی ابتلا به سرطان جان باخت. او در فیلم"ریشه سیاه مارینی" نقش نوازنده ترومپت را بازی می‌کند. ریز احمد، آنتونی هاپکینز، گری اولدمن و استیون یون از دیگر نامزدهای این بخش هستند. نامزدها برای بهترین بازیگر زن آندر دی با نقش‌آفرینی در فیلم"ایالات متحده در برابر بیلی هالیدی" یکی از نامزدها برای بهترین بازیگر زن است.

او برای این نقش پیش‌تر جایزه گلدن گلوب را دریافت کرده است. ویولا دیویس، ونسا کربی، فرانسیس مک‌ دورمند از جمله دیگر نامزدها هستند. نامزد بهترین فیلم فیلم"منک" به کارگردانی دیوید فنیچرکه اقتباسی از فیلم معروف"همشهری کین" است در بخش بهترین فیلم قرار دارد. فیلم منک در ۱۰ بخش نامزد اسکار شده است. این فیلم از محصولات نت‌فلیکس است که در گلدن گلوب در ۶ بخش نامزده شده بود، اما جایزه‌ای دریافت نکرد.

رقیبی جدی "سرزمین آواره‌ها" برای ۶ جایزه اسکار نامزد شده است. به نظر کارشناسان بخت این فیلم بیش از فیلم"منک" است؛ فیلمی درباره کوچ‌‌کنندگان مدرن در آمریکا در دوره ترامپ. این فیلم دو جایزه گلدن گلوب برای بهترین فیلم داستانی و بهترین کارگردان را کسب کرد. فرانسیس مک دورمند نیز برای بهترین بازیگر زن نامزد شده است. این فیلم در بخش فیلم‌نامه اقتباسی نیز نامزدی جدی به شمار می‌آید.

نفش‌آفرینی دو بازیگر توانا در فیلم"پدر" فیلم"پدر" نیز در ۶ بخش نامزد است که یکی از آنها برای آنتونی هاپکینز در بخش بهترین بازیگر مرد و دیگری برای اولیویا کلمن در بخش بهترین نقش مکمل زن است. فیلم درباره پدری مبتلا به بیماری دمانس و دخترش است که از او پرستاری می‌کند. این فیلم در بخش بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین فیلم نامزد شده است. "صدای متال" فیلم"صدای متال" که درباره جهان موسیقی است در ۶ بخش نامزد شده است. برخی کارشناسان بر این باورند که این فیلم شانس دریافت جایزه‌ای را دارد.

ریز احمد برای بهترین بازیگر نامزد شده و نفش یک نوازنده معتاد جاز را بازی می‌کند. در بخش‌های بهترین بازیگر مکمل مرد و فیلم‌نامه اصلی نیز این فیلم نامزد شده است. کمدین در نقشی جدی فیلم"دادگاه شیکاگو ۷" درباره محاکمه صلح‌طلبانی است که در سال ۱۹۶۸ به جنگ در ویتنام اعتراض داشتند. ساشا بارون کوهن، کمدین معروف، در یک نقش جدی نامزد بهترین بازیگر مکمل مرد است. فیلمی درباره سیاهان آمریکا "یهودا و مسیح سیاه" تنها فیلم این دوره نامزدهای اسکار است که به موضوع سیاهان در آمریکا می‌پردازد.

فیلم در بخش بهترین فیلم نامزد شده است. دانیل کالویا و کیت استنفلد نیز نامزد در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد هستند. این فیلم در بخش بهترین فیلم‌نامه اصلی، بهترین ترانه و بهترین فیلمبرداری نیز رقیبی جدی به شمار می‌آید. مهاجران کره‌ای لی چانگ کارگردان فیلم"میناری" است. او در این فیلم داستان یک خانواده کره‌ای‌تبار را ایالت آرکانزاس آمریکا روایت می‌کند.

این فیلم برای بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین فیلم‌نامه نامزد شده است. استیون یون نیز برای بهترین بازیگر مرد نامزد شده است. فیلمی از دانمارک فیلم"میناری" به عنوان فیلمی به زبان غیرانگلیسی برنده جایزه گلدن گلوب شده اما محصول آمریکاست و به همین دلیل در رفابت‌های اسکار به‌درستی در بخش فیلم‌های غیرانگلیسی حضور ندارد. فیلم"یک دور دیگر از دانمارک" ساخته توماس وینتربرگز به همراه چهار فیلم دیگر از اروپا رقابت دارد. فیلم درباره آموزگاری است که زیادی الکل می‌نوشد.

وینتربرگز برای بهترین کارگردانی نامزد شده است. مطالب بیشتر از مدیا سنتر .