معرفی ۱۰۰ چهره تاثیرگذار مجله تایم؛ ابراهیم رئیسی در کنار عبدالغنی برادر قرار گرفت

25/06/1400 05:25:00 ب.ظ

معرفی ۱۰۰ چهره تاثیرگذار مجله تایم؛ ابراهیم رئیسی در کنار عبدالغنی برادر قرار گرفت بیشتر بخوانید🔽

مجله تایم, تاثیرگذار

معرفی ۱۰۰ چهره تاثیرگذار مجله تایم ؛ ابراهیم رئیسی در کنار عبدالغنی برادر قرار گرفت بیشتر بخوانید🔽

مجله آمریکایی «تایم» دومین فهرست سالانه خود را شامل ۱۰۰ نفر از تاثیرگذار ترین چهره‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد؛ نام ابراهیم رئیسی و ملا عبدالغنی برادر در کنار نسرین ستوده و و محبوبه سراج به چشم می‌خورد.

مجله آمریکایی «تایم» دومین فهرست سالانه خود را شامل ۱۰۰ نفر از تاثیرگذارترین چهره‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد؛ فهرستی که از چهره‌‌های الهام‌بخش و هنری تا رهبران سیاسی را در شش بخش در برگرفته و در میان آن‌ها، نام ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری تازه ایران، نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، ملا عبدالغنی برادر، معاون رئیس دولت جدید طالبان و محبوبه سراج، فعال اجتماعی، استاد دانشگاه و نماینده سابق پارلمان افغانستان به چشم می‌خورد.

نشریه تایم در بخش چهره‌های بزرگ، پیشگامان و هنرمندان نیز سه زن با نام‌های سیمون بایلز، ژیمناست آمریکایی، بیلی آیلیش، خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی و کیت وینسلت، هنرپیشه هالیوودی را سرآمد فهرست خود قرار داده است.در بخش نمادها نام‌های شاهزاده هری و مگان مارکل، بریتنی اسپیرز، خواننده آمریکایی، الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس ولادیمیر پوتین، نائومی اوساکا، تنیسور ژاپنی و نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران به چشم می‌خورد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روایت آرش صادقی از شکنجه، بازجویی و مواجهه با پیکر بی‌جان مادر

«آرش صادقی»، فعال حقوق بشر در گفت‌وگو با «نرگس محمدی»، سخن‌گوی «کانون مدافعان حقوق بشر» به بخشی از شکنجه‌ها و بازجویی‌هایش پرداخته است. ... ادامه مطلب >>

جزو صد گوه برتر هستن مجله تایم اگر در واقعیت بخواهدعکس مجرمین ومتجاوزین به حقوق بشر را درکنارهم منتشر کندتاسالهای سال فقط بایدعکس هائی از آمریکائیهارا منتشرکند عاملان بمب هیروشیماوناکازاکی عاملان جنگ ویتنام عاملان حمله به افغانستان عراق ,سوریه و.... چند سال پیش همین روز نامه اشرف غنی رو هم به عنوان مغز متفکر دوم جهان معرفی کرده بود ..!!

مرده شور مجله تایمو ببرن

ابراهیم رئیسی و نسرین ستوده در لیست صدچهره تاثیرگذار مجله تایمنسرین ستوده؟! پس اونوقت محمد_نوریزاد چی؟

تجمع معلمان در تهران، خرم‌آباد و اهواز در اعتراض به اجرا نشدن رتبه‌بندی

پاپ در دیدار با کولی‌ها در اسلووکی پیش‌داوری افراد را محکوم کرددر مجموع حدود ۴۴۰ هزار کولی در اسلوواکی زندگی می‌کنند که اغلب آنها در بخش شرقی این کشور ۵ میلیون و پانصد هزارنفری متمرکز شده‌‌اند. آخی دستشون درد نکنه زحمت کشیدن گه خورد

چندین کشته در بمباران شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه با عراقبنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در حمله هوایی به کاروان شبه‌نظامیان وابسته به ایران در مرز سوریه و عراق چندین عنصر شبه‌نظامی کشته و مجروح شدند.منابع

خیزش گرد و خاک در شرق کشور/ بارش ‌پراکنده در ۴ استانخیزش گرد و خاک در شرق کشور بارش ‌پراکنده در ۴ استان مدیرکل ‌سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ‌پیش‌بینی آسمانی صاف برای غالب مناطق کشور، از بارش ‌پراکنده در چهار استان کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق کشور طی ‌پنج روز آینده خبر داد.

اردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایماردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایم

Aa مجله آمریکایی «تایم» دومین فهرست سالانه خود را شامل ۱۰۰ نفر از تاثیرگذارترین چهره‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد؛ فهرستی که از چهره‌‌های الهام‌بخش و هنری تا رهبران سیاسی را در شش بخش در برگرفته و در میان آن‌ها، نام ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری تازه ایران، نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، ملا عبدالغنی برادر، معاون رئیس دولت جدید طالبان و محبوبه سراج، فعال اجتماعی، استاد دانشگاه و نماینده سابق پارلمان افغانستان به چشم می‌خورد.استان‌وایر - مجله آمریکایی «تایم» هر ساله فهرست ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذارتر جهان را معرفی می‌کند که در فهرست سال ۲۰۲۱ این مجله نام «ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهوری ایران، «ملا عبدالغنی برادر»، معاون رئیس دولت موقت طالبان و «نسرین ستوده»، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، به چشم می‌خورد.استان‌وایر- شماری از معلمان در شهرهای تهران، خرم‌آباد و اهواز امروز سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌‌بندی و افزایش دستمزدها دست به تجمع زدند.کولی‌های اروپا که از آنها به عنوان «روما» یاد می‌شود مهاجرانی هستند که در قرن دهم میلادی از هند وارد قاره سبز و در این قاره پراکنده شدند.

نشریه تایم در بخش چهره‌های بزرگ، پیشگامان و هنرمندان نیز سه زن با نام‌های سیمون بایلز، ژیمناست آمریکایی، بیلی آیلیش، خواننده و ترانه‌سرای آمریکایی و کیت وینسلت، هنرپیشه هالیوودی را سرآمد فهرست خود قرار داده است. در بخش نمادها نام‌های شاهزاده هری و مگان مارکل، بریتنی اسپیرز، خواننده آمریکایی، الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس ولادیمیر پوتین، نائومی اوساکا، تنیسور ژاپنی و نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران به چشم می‌خورد.. نسرین ستوده نشریه تایم در مطلب معرفی خانم ستوده که توسط شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه نوبل صلح نوشته شده، با اشاره به سوابق طولانی او در مبارزه در راه احقاق حقوق زنان، کودکان و زندانیان سیاسی و محکومیت‌هایی که در این مسیر با آن مواجه شده، تاکید کرده که تلاش‌های خانم ستوده برای ارتقاء حقوق بشر و ارزش‌های انسانی موجب ایجاد انگیزه در دیگران برای دنبال کردن راه او شده است. هم‌چنین مجلس شورای اسلامی نیز رای داده که این لایحه با توجه به بودجه ۱۴۰۰، دوباره بررسی و تا ابتدای مهرماه، در حقوق معلمان لحاظ شود. جو بایدن و کامالا هریس به عنوان «شخصیت سال» مجله تایم انتخاب شدند در بخش رهبران تاثیرگذار جهان نیز پس از نگوزی اوکونجو ایوالا، رئیس نیجریه‌ای سازمان تجارت جهانی، جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده و شی جی‌ پینگ، رئیس جمهوری چین قرار گرفته‌اند. تقسیم‌بندی کرده است . در میان رهبران اروپایی، نام ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا به چشم می‌خورد. آخرین برنامه پاپ فرانسیس در سفر به اسلوواکی دیدار با جوانان این کشور در یک استادیوم فوتبال بود.

در این فهرست همچنین چهره‌هایی همچون کامالا حریص، معاون رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده و نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل نیز وجود دارند. انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد. آن‌ها ضمن درخواست افزایش حقوق و بهبود شرایط معیشتی، خواستار پایان سیاست پولی شدن آموزش شده‌اند. البته در این فهرست ۲۰ نفری از تاثیرگذارترین چهره‌های جهان، نام ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران نیز وجود دارد. ابراهیم رئیسی در متن معرفی او که از سوی کریم سجادپور نوشته شده، آمده است که ابراهیم رئیسی یک آخوند معمولی ۶۰ ساله بود که در انتخابات مهندسی شده ژوئن ۲۰۲۱ نه با رای قاطع مردم بلکه با نظر رهبر ۸۲ ساله ایران که او را یاری وفادار و فردی دارای پتانسیل جانشینی‌اش تشخیص داده، به سمت رئیس جمهوری منصوب شد. از جمله دیگر شخصیت‌های حاضر در این فهرست می توان به نام «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری آمریکا و «کامالا هریس»، معاون اول جوبایدن، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و «نگوسی اوکونجو-ایوئلا» رئیس سازمان تجارت جهانی، «نفتالی بنت»، نخست‌وزیر اسرائیل و «راشل والنسکی»، رئیس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، اشاره کرد. در ادامه این متن به نقش آقای رئیسی در اعدام زندانیان سیاسی و اقلیت‌های مذهبی در دهه ۱۹۸۰ اشاره و پیش‌بینی شده که او با وجود اقتصاد آسیب دیده از سوء مدیریت، تحریم‌ها و همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با کاهش محبوبیت مواجه خواهد شد و ناگزیر به تشدید سرکوب‌های سیاسی و اجتماعی دست خواهد زد. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. نشریه تایم در این مطلب همچنین با یادآوری پیچیده‌تر شدن احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با حضور آقای رئیسی در کسوت ریاست جمهوری، ارزیابی کرده که با توجه به تحولات نظام شیعی حکومت ایران به سمت شکل‌گیری دیکتاتوری سپاه پاسداران، او در صورت جانشینی آقای خامنه‌ای، آخرین رهبر نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید نشریه تایم همچنین دو چهره از افغانستان را نیز در فهرست تاثیر‌گذارترین رهبران جهان در سال ۲۰۲۱ قرار داده است: ملا عبدالغنی برادر، معاون رئیس دولت جدید طالبان و محبوبه سراج، فعال اجتماعی، استاد دانشگاه و نماینده سابق پارلمان افغانستان. عبدالغنی برادر در متن معرفی او که به قلم احمد رشید نوشته شده، آقای غنی، «یک رهبر کاریزماتیک نظامی و یک شخصیت عمیقا وارسته مورد احترام» توصیف شده است. در ادامه این معرفی‌نامه آمده است: «گفته می‌شود که او همه تصمیمات مهم را می‌گیرد، از جمله عفو عمومی برای اعضای رژیم سابق، عدم خونریزی هنگام ورود طالبان به کابل و برقراری تماس‌ها و دیدارهای حکومت طالبان با کشورهای همسایه، به ویژه چین و پاکستان.» او همچنین به عنوان نقطه اتکایی برای آینده افغانستان و نماینده جریان معتدل طالبان معرفی شده است. به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید محبوبه سراج رویا محبوب نیز در معرفی خانم سراج، او را فردی توصیف کرده که زندگی خود را وقف حمایت از حقوق زنان، سلامت کودکان، مبارزه با فساد و توانمندسازی قربانیان خشونت خانگی کرده است.

خانم سراج همچنین زنی کارآفرین معرفی شده که با وجود تسلط طالبان بر کابل، کشورش را ترک نکرده و همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. مجله تایم در بخش پایانی و نوآوران تاثیرگذار بر جهان، چهره‌هایی همچون جن سون هوانگ، مدیرعامل شرکت انویدیا و ایلان ماسک، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس را انتخاب کرده است. هم‌رسانی این مطلب: .