معدنچیان محبوس در چین: از دارو متشکریم، سوسیس هم برایمان بفرستید - BBC News فارسی

30/10/1399 06:27 ب.ظ

معدنچیان محبوس در چین: از دارو متشکریم، سوسیس هم برایمان بفرستید

۱۲ تن از معدنچیانی که پس از انفجار در معدنی در چین زیر زمین گیر افتاده‌اند از مواد غذایی و دارویی که از طریق تونل ارتباطی تنگ و طولانی به آنها رسیده تشکر کرده‌اند. مقامات می‌گویند کارگران روحیه‌شان را بازیافتند با بیرون آمدن از معدن امیدوار شدند. آنها همچنین ابراز علاقه‌ کردند که برایشان سوسیس خوک یعنی غذای مورد علاقه‌شان فرستاده شود. دیروز امدادگرانی که در ابتدا جیره غذایی را از طریق کابل به پایین فرستاده بودند، یادداشتی دریافت می‌کنند که روی آن نوشته بود " تلاش برای نجات ما را متوقف نکنید". علت این انفجار هنوز روشن نیست.

Getty Images

۱۲ معدنچی که تا کنون مکانشان مشخص شده می‌گویند در ابتدا با یکی از همکارانشان که در فاصله ۵۰ متری پایین‌تر گیر افتاده بود، در ارتباط بودند اما این ارتباط قطع شده است ۱۲ معدنچی گزارش دادند که در ابتدا با یکی از همکارانشان که در فاصله ۵۰ متری زیر آنها گیر افتاده در ارتباط بودند اما این ارتباط قطع شده است.

معدنچیان از امدادگران برای فرنی و سایر مایعات غذایی و داروهایی که از طریق تونل تنگ ارسال شده تشکر کند و گفتند متشکر می‎‌شوند اگر برایشان یک نوع سوسیس خوک که غذای سنتی‌شان است، ارسال کنند. اعضای تیم امداد و نجات برای روزها پس از حادثه منتظر ماندند و تلاش کردند تا علائمی از بازماندگان پیدا کنند. headtopics.com

منبع تصویر، توضیح تصویر، همچنین در این گزارش گفته شده که آب زیرزمینی بالا آمده و معدنکاران را احاطه کرده است. آنها خبر داده بودند که به دارو نیاز دارند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

معدنچیان اکنون قادرند از طریق یک خط تلفن جدید در ارتباط باشند. آنها در عمق ۵۴۰ متری زمین گیر افتاده‌اند.

اما سرنوشت ۱۰ معدنکار دیگر همچنان نامشخص است.

دیروز امدادگرانی که در ابتدا جیره غذایی را از طریق کابل به پایین فرستاده بودند، یادداشتی دریافت می‌کنند که روی آن نوشته بود " تلاش برای نجات ما را متوقف نکنید".

از یکشنبه دهم ژانویه (۲۱ دی)، ۲۲ معدنچی بر اثر انفجار در معدن طلای هوشان در استان شاندونگ در شرق چین گرفتار شدند. این انفجار به در و مسیر ورود خروج معدن آسیب زد.

علت این انفجار هنوز روشن نیست.

منبع تصویر،

Getty Images

توضیح تصویر،

۱۲ معدنچی که تا کنون مکانشان مشخص شده می‌گویند در ابتدا با یکی از همکارانشان که در فاصله ۵۰ متری پایین‌تر گیر افتاده بود، در ارتباط بودند اما این ارتباط قطع شده است

علائم حیانی ۱۲ نفر از معدنچیان زمانی بروز یافت که امدادگران احساس می‌کردند لوله‌ها و کابلی را که به داخل معدن ‌‌فرستاند از آن سو کشیده می‌شوند.

۱۲ معدنچی گزارش دادند که در ابتدا با یکی از همکارانشان که در فاصله ۵۰ متری زیر آنها گیر افتاده در ارتباط بودند اما این ارتباط قطع شده است.

حادثه در معدن‌های در چین نامعمول نیست و اغلب به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی رخ می‌دهد.

معدنچیان از امدادگران برای فرنی و سایر مایعات غذایی و داروهایی که از طریق تونل تنگ ارسال شده تشکر کند و گفتند متشکر می‎‌شوند اگر برایشان یک نوع سوسیس خوک که غذای سنتی‌شان است، ارسال کنند.

امدادگران روز سه‌شنبه گفته بودند به طور فزاینده‌ای نگران بالا آمد سطح آب زیر زمینی هستند و در تلاشند تا از طریق یک لوله، مقداری از آب را پمپاژ و تخلیه کنند.

اعضای تیم امداد و نجات برای روزها پس از حادثه منتظر ماندند و تلاش کردند تا علائمی از بازماندگان پیدا کنند.

سرانجام پس از آنکه امدادگران از طریق یک لوله ارتباطی نازک که به اعماق فرستاده بودند، با بازماندگان ارتباط برقرار کردند. آنها از طریق همین لوله یادداشتی به دستشان رسید که که نویسنده بر روی آن نوشته بود: "۱۱ نفر دیگر اینجا هستند. یک هم نفر زخمی است. وضعیت ۱۰ نفر دیگر اما نامشخص است".

منبع تصویر،

XINHUA

توضیح تصویر،

دست خطی که زنده بودن ۱۲ نفر از معدنچیان در آن تایید شده و در آن درخواست کرده‌اند تا مواد دارویی برایشان فرستاده شود.

همچنین در این گزارش گفته شده که آب زیرزمینی بالا آمده و معدنکاران را احاطه کرده است. آنها خبر داده بودند که به دارو نیاز دارند.

سپس نیروهای امدادی برای معدنچیان غذا، دارو، کاغذ و مداد می‌فرستند. بعدتر کارگران محبوس داروهای بیشتری درخواست کردند از جمله داروهای ضد درد و التهاب و همچنین وسایل پانسمان.

یک مقام محلی گفت که بر اساس تماس تلفنی که با معدنکاران برقرار شد مشخص شد که بسیار ضعیف هستند و حفره ایجاد شده برای دسترسی به آنها به محلی که گیر افتاده‌اند رسیده است.

پس از اینکه سومین حفره تنگ که به سوی معدنچیان باز شد، این موضوع تاثیری هیجان انگیزی بر روی کارگران گذاشت. آنها امید زیادی پیدا کردند که از این معدن بیرون خواهند رفت.

گزارش این حادثه با تاخیری یک روزه به دست نیروهای امداد رسید و به همین خاطر امدادگران تا شروع عملیات نجات، زمان طلایی را از دست دادند. به دنبال این تاخیر ۳۰ ساعته دبیر محلی حزب کمونیست در منطقه و شهردار اخراج شده‌اند.

دو سال گذشته نیز حوادث ناگواری در چین رخ داده بود.

در دسامبر سال گذشته ، ۲۳ معدنچی بر اثر نشت مونوکسیدکربن در معدن ذغال سنگ جان باختند.

در ماه سپتامبر همان سال ۱۶ کارگر در یک معدن دیگر بر اثر آتش سوزی جان باختند.

در دسامبر سال ۲۰۱۹، انفجار در معدن زغال سنگ جان ۱۴معدنچی دیگر را گرفته بود.

مطالب مرتبط

دستخط معدنچیان محبوس چینی پس از یک هفته: ما زنده‌ایم، تلاش برای نجات ما را متوقف نکنید

امدادگران می‌گویند ۱۲ معدنچی که از یک هفته قبل پس از انفجار یک معدن طلا در چین در زیر زمین گرفتار شده‌اند، هنوز زنده‌اند. آنها می‌گویند دست‌خطی دریافت کرده‌اند که در آن نوشته‌ شده "تلاش برای نجات ما را متوقف نکنید".

۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱

مهمترین خبرها