معترضان به قتل مرد سیاهپوست در شهرهای مختلف آمریکا با پلیس درگیر شدند

30/05/2020 08:05:00 ق.ظ

معترضان به قتل مرد سیاهپوست در شهرهای مختلف آمریکا با پلیس درگیر شدند

معترضان به قتل مرد سیاهپوست در شهرهای مختلف آمریکا با پلیس درگیر شدند

تظاهرات خشونت‌آمیزی در شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به قتل یک مرد سیاهپوست غیرمسلح به دست پلیس برگزار شده است. در واشنگتن، صدها نفر در برابر کاخ سفید تجمع کردند و به همین خاطر، برای مدتی راه‌های ورودی به کاخ سفید، مقر ریاست‌جمهوری آمریکا مسدود شد.

چندین ساختمان در شهر مینیاپولیس به آتش کشیده شده‌اند.در دالاس، به سوی ماموران پلیس سنگ پرتاب شد و در مقابل این نیروها به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردند.حق نشر عکسGetty Imagesجورج فلوید که ۴۶ سال داشت روز دوشنبه جان باخت. در فیلمی که از صحنه مرگ او وجود دارد، او در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به درک شووین، پلیس سفید پوستی که زانویش را روی گردن او گذاشته و فشار می‌دهد، می‌گوید:"نمی‌توانم نفس بکشم."

این مامور سابق پلیس اکنون به اتهام قتل بازداشت شده اما سه مامور همراه او هنوز آزاد هستند اگرچه همه آنها از کار اخراج شده‌اند.دونالد ترامپ گفته است با خانواده آقای فلوید صحبت کرده است. او پیشتر گفته بود"عدالت، اجرا خواهد شد."خانواده آقای فلوید از بازداشت مامور پلیس استقبال کرده اما گفته‌اند اتهام‌های اساسی‌تری باید متوجه این فرد شود و سایر ماموران همراه او نیز باید بازداشت شوند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Thousands of Iraqi Afghans and Syrian children killed by US government nobody complained A black man was killed people of us are protesting. Where is humidity and democracy... Death to the American people. هزاران افغان عراقی و اطفال سوری را حکومت آمریکا به قتل رساند هیچ آمریکایی انتقاد نکرد. یک سیاه پوست کشته شد اعتراض کردند. مرگ به مردم امریکا

اصلا اعتراض به قتل مرد سياهپوست نيست. روزانه ٥٠ قتل در سرتاسر امريكا اتفاق ميفته كه حداقل ٨٠ درصد سياه هستند.بحث فروپاشي سياسي ،اجتماعي و اقتصادي امريكاست كه شروع شده.بحث اختلاف طبقاتي وحشتناك بين مردم يك شهره. به لطف ايزد، هرچه اين يانكي هاي وحشي بر سرما كوبيدند به جانشان افتاده پلیسشون که وحشیه، معترضین هم وحشی تر از پلیسشون، چه خبره!!!!

اصل امریکا مال سرخ پوست ها بود که با نژادپرستی اونا رو از بین بردن .. یعنی نژادپرستی از خصوصیات ذاتی غرب وحشیه،، مدعیان حقوق بشر الان همه لال مونی گرفتن کسخل عوضی گوه خوری اینا به توی مزدور عنتر نیومده اگه به اندازه یه سر سوزن غیرت داشتین تظاهرات آبان رو پوشش میدادین بی‌ ناموسها غرب به روایت تصویر حالا همه مردم یکصدا مرگ بر آمریکا

چرا هیچوقت فکر نمی کنیم که شاید میتونست برعکس باشه جای سفید پوستها و سیاهپوستها و یا شاید زمانی برعکس بشه.. گاهی ما آدما کارهایی میکنیم که حیوانات نمیکنن.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 102 هزار و 197 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 102 هزار و 197 نفر رسید

Misleading caption, propaganda tools of Terrorist USA Regime,,, Free USA from it's Terrorist Regime... ای کاش اعتراضات آبان را هم همینطوری پوشش میدادی خیلی حرامزاده ای بی بی سی

اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020با توجه به تشدید وخامت اوضاع در مینیاپولیس دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز واکنش نشان داده و در پیامی توییتری ضمن ابراز حس همدردری با دوستان و بستگان قربانی اطمینان داده است که 'عدالت کافی اجرا خواهد شد.' توئیتر توئیت ترامپ مبنی به حمله به معترضان را حذف کرد. پلیس مینیاپولیس لباس شخصی ها را بکار گرفته تا با تخریب اموال عمومی بهانه برای سرکوب معترضها فراهم کنند.👇 شما چرا اشتباه و ملو ترجمه میکنید حرف ترامپ را 🤔🤔🤔

پنج ایالت کلیدی که در انتخابات پنج‌ماه دیگر آمریکا تکلیف اکثریت در سنا را روشن می‌کندپنج ایالت کلیدی که در انتخابات پنج‌ماه دیگر آمریکا تکلیف اکثریت در سنا را روشن می‌کند مجلس سنا در حال حاضر در کنترل جمهوریخواهان است. یک سوم از سناتورها باید از کرسی‌های خود در انتخابات ۲۰۲۰ دفاع کنند.

وضعیت کووید ۱۹ در خوزستان / روند صعودی ابتلا به کرونا در ۴ استانمعاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه وضعیت ابتلا به کرونا در استان خوزستان از میزان متوسط کشوری بالاتر رفته است، گفت: هرچند که در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه و مازندران هنوز از نظر میزان ابتلا به متوسط کشوری نرسیده‌ایم، اما روند ابتلا در این استان‌ها صعودی است.

مرگ ۱۱۲ طلبه در پی ابتلا به ویروس کرونا در ایران

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 13 هزار و 659 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به کرونا به 13 هزار و 659 نفر رسید

معترضان به قتل یک سیاهپوست غیرمسلح، پاسگاه پلیس در مینیاپولیس را به آتش کشیدند چندین ساختمان در شهر مینیاپولیس به آتش کشیده شده‌اند.28.شهر مینیاپولیس روز پنجشنبه ۸ خرداد (۲۸ مه) برای دومین روز پیاپی شاهد ادامه اعتراضات به قتل جرج فلوید، یک مرد سیاهپوست غیرمسلح به دست پلیس این شهر بود.بخش انگلیسی صدای آمریکا - اگرچه تنها حدود پنج ماه تا انتخابات ۲۰۲۰ باقی مانده و کاهش محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده آغاز شده است، اما هنوز برای پیش‌بینی این که چه حزبی کنترل سنای آمریکا را در دست خواهد گرفت زود است.

در دالاس، به سوی ماموران پلیس سنگ پرتاب شد و در مقابل این نیروها به سوی معترضان گاز اشک‌آور شلیک کردند. حق نشر عکس Getty Images جورج فلوید که ۴۶ سال داشت روز دوشنبه جان باخت.2020 ‌خبرگزاری آناتولی شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 1511 مبتلای دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 102 هزار و 197 نفر رسید. در فیلمی که از صحنه مرگ او وجود دارد، او در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به درک شووین، پلیس سفید پوستی که زانویش را روی گردن او گذاشته و فشار می‌دهد، می‌گوید:"نمی‌توانم نفس بکشم. شهر سنت پل که در نزدیکی مینیاپولیس واقع است نیز شاهد اعتراضاتی خشونت‌آمیز بود." این مامور سابق پلیس اکنون به اتهام قتل بازداشت شده اما سه مامور همراه او هنوز آزاد هستند اگرچه همه آنها از کار اخراج شده‌اند. دونالد ترامپ گفته است با خانواده آقای فلوید صحبت کرده است. اگر پرزیدنت دونالد ترامپ دوباره انتخاب شود، یک سنای با اکثریت دموکرات می‌تواند برنامه‌های کاری او را به شدت تحت‌الشعاع قرار دهد.

او پیشتر گفته بود"عدالت، اجرا خواهد شد. به گفته فرماندار مینه‌سوتا این کار در پی تقاضای شهرداران مینیاپولیس و شهر شهر سنت پل صورت گرفته است." خانواده آقای فلوید از بازداشت مامور پلیس استقبال کرده اما گفته‌اند اتهام‌های اساسی‌تری باید متوجه این فرد شود و سایر ماموران همراه او نیز باید بازداشت شوند. آنها همچنین خواهان آن شده‌اند تا پلیس نحوه رفتار خود و عملکردش را تغییر دهد. هر سال بیش از هزار نفر به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند و بیشتر کسانی که کشته می‌شوند، سیاه‌پوست هستند. او در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به پلیس سفیدپوستی که بر گرده او فشار آورده، می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم». . رئیس جمهوری آمریکا که از عملکرد سشنز در تحقیقات رابرت مولر درباره نفوذ روسیه در انتخابات آمریکا رضایت نداشت از این مربی سابق فوتبال حمایت کرده است.