معترضین لبنانی در پاسخ رئیس جمهوری کشور: گفت‌وگو نمی‌کنیم

02/08/1398 06:44 ب.ظ

معترضین لبنانی در پاسخ رئیس جمهوری کشور: گفت‌وگو نمی‌کنیم العربية

در پی اظهارات میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان مبنی بر این که «میدان‌ها مکان تغییر رژیم نیست» و دعوت او گروه موسوم به «لـ حقی» (برای حقم) در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه «مردم حرف خود را زدند»، اظهار داشت «حاکمیتی که رئیس‌جمهوری آن را نمایندگی می‌کند بار دیگر از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و به ناتوانی خود در قبال...

گروه موسوم به «لـ حقی» (برای حقم) در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه «مردم حرف خود را زدند»، اظهار داشت «حاکمیتی که رئیس‌جمهوری آن را نمایندگی می‌کند بار دیگر از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و به ناتوانی خود در قبال خواسته‌های مردم اذعان می‌کند».

این گروه همچنین اعلام کرد که «تمامی تلاش‌های قوای حاکمیت برای فریب مردم ناکام مانده و کار به جایی نخواهد برد». گروه «لـ حقی» ضمن توضیح این كه هیچ اعتمادی به حاکمیت و نیروهای سیاسی‌، نمایندگان و وزیران آن وجود ندارد، تأكید كرد كه «نهضت ادامه دارد و خواسته‌های تظاهرات‌كنندگان همچنان ثابت است».

این گروه معترض لبنانی، مطالبات جنبش کنونی مبنی بر برکناری دولت را بار دیگر تکرار کرد و خواستار تشکیل دولت نجات ملی برای گذار از سیستم «سهمیه‌بندی» با مأموریت روشن و ثابت شد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

شرارت آل سعود تا پایان عمر ننگین و خباثت بار این خاندان ناپاک ادامه دارد. hsr

‌توضیح فرماندار شوشتر در خصوص سقوط یک پهباد در روستای 'مگرنات'توضیح فرماندار شوشتر در خصوص سقوط یک پهباد در روستای 'مگرنات' این پهباد مربوط به نیروهای داخلی بوده و تحت مراقبت نیروهای مالک است پهباد جهت انجام تست‌های آزمایشی نیروهای داخلی به پرواز درآمده بود پهپاد گفتم این پهپاد مهاجر است و۳۲سال پیش رفته بوده عکسبرداری وحالا برگشته!-/ ریدید

تاکید دوباره مورالس بر پیروزی در انتخابات: کودتا در حال انجام استاوو مورالس، رئیس جمهوری بولیوی روز چهارشنبه بار دیگر مدعی شد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است و مخالفان را به تلاش هماهنگ برای کودتا متهم کرد.

شهامت در صلح بالاتر از صبر در جنگ استرئیس جمهور در سخنان مهمی که تا کنون رسانه ملی از پخش آنها خودداری کرده تأکید کرد: شهامت در صلح، سخت‌تر از شهامت در میدان نبرد است و امام حسن (ع) از چنین شهامتی برخوردار بودند، چنانچه تندترین جملات را برخی از یاران نزدیک امام حسن (ع) به ایشان روا داشتند، اما امام (ع) راه خود را ادامه داده و صلح نامه را امضاء کردند، چرا که آن را به مصلحت و بقاء اسلام می‌دانستند. امام حسن زمانی صلح رو پذیرفتن که یاری برای دفاع از حق ولایت خودشون نداشتن،روحانی رو چه به امام حسن :)) کسی که اطرافیان و منصوبینشون دونه دونه دارن به جرم فسادهای اقتصادی میرن گوشه زندان. اینجور هوچی گری ها فایده ای نداره... به جاش بیاد جواب مردم رو بده که برجام و دلبستگی به دوستان غربی چی شد؟ شما وقتی رئیس جمهور شدین باید قوانین این نظام رو میخوندی نه الان با زیر سوال بردن بخواین توپ رو بندازین طرف مقابل... میدونی چرا؟ چون دولت و مجلس در این کشور فرمایشیه! _همون چیزی که خمینی به دروغ به مجلس شورای ملی می بست_ الان تحقق پیدا کرده و تنها راه نجات را_عجبا_ در اطاعت از رهبری می دانند، یعنی همون کسی که کشور را نابود کرده! ضمنا حنای شما هم رنگی ندارد. مرگ_بر_جمهوری_عسلامی_ورهبرکثیفش

طالبان در راه پکن؛ دولت برای شرکت در نشست چین تصمیم نگرفته استمقام‌های افغانستان روز چهارشنبه گفتند که چین در حال سازماندهی گفت‌وگو میان جناح‌های مختلف رقیب در افغانستان به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای پایان دادن به سال‌ها جنگ در این کشور است.

لبنان: اعتراضات گسترده در پایتخت و 25 زخمی در درگیری‌‌های جنوب کشوردر هفتمین روز متوالی از اعتراضات مردمی لبنان که در این کشور در جریان است، دامنه اعترضات و درگیری‌ها

بازنشستگی در مشاغل سخت در چه سنی ممکن است؟

به گف‌وگو با نمایندگان معترضینی که برای پنج‌شنبه برای هشتمین روز متوالی به خیابان‌ها سرازیر شدند، گروهی از شرکت‌کنندگان در اعتراضات گفتند که «هرگز مذاکره نخواهند کرد» زیرا دولت از زیر مسئولیت‌های خود شانه خالی می‌کند.

گروه موسوم به «لـ حقی» (برای حقم) در بیانیه‌ای، با اشاره به اینکه «مردم حرف خود را زدند»، اظهار داشت «حاکمیتی که رئیس‌جمهوری آن را نمایندگی می‌کند بار دیگر از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و به ناتوانی خود در قبال خواسته‌های مردم اذعان می‌کند».

این گروه همچنین اعلام کرد که «تمامی تلاش‌های قوای حاکمیت برای فریب مردم ناکام مانده و کار به جایی نخواهد برد».

گروه «لـ حقی» ضمن توضیح این كه هیچ اعتمادی به حاکمیت و نیروهای سیاسی‌، نمایندگان و وزیران آن وجود ندارد، تأكید كرد كه «نهضت ادامه دارد و خواسته‌های تظاهرات‌كنندگان همچنان ثابت است».

این گروه معترض لبنانی، مطالبات جنبش کنونی مبنی بر برکناری دولت را بار دیگر تکرار کرد و خواستار تشکیل دولت نجات ملی برای گذار از سیستم «سهمیه‌بندی» با مأموریت روشن و ثابت شد.

گروه «لـ حقی» مأموریت دولت نجات ملی اینچنین یادآور شد: «مدیریت بحران، اقدامات مالیاتی به نفع مردم، برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی بر اساس قانونی منصفانه که ضامن نمایندگی حقیقی باشد و نیز تقویت قوه قضاییه و جرم به شمار آوردن دخالت نیروهای سیاسی در آن».