معترض به نابرابری نژادی و هدف حمله محافظه‌کاران؛ گوئن بری در توکیو به فینال رسید

01/08/2021 04:20:00 ب.ظ

معترض به نابرابری نژادی و هدف حمله محافظه‌کاران؛ گوئن بری در توکیو به فینال رسید جزئیات بیشتر🔽

ایالات متحده آمریکا, ورزش

معترض به نابرابری نژادی و هدف حمله محافظه‌کاران؛ گوئن بری در توکیو به فینال رسید جزئیات بیشتر🔽

گوئن بری، ورزش کار آمریکایی وعده داده است که در صورت کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو از این فرصت برای اعتراض استفاده خواهد کرد. او می‌گوید: «نماینده افراد سرکوب شده خواهم بود. [...] این پیام من طی سه سال گذشته بوده است.»

گوئن بری، نماینده آمریکا در رشته پرتاب چکش در مسابقات المپیک توکیو که طی هفته های گذشته از سوی محافظه کاران در کشورش مورد انتقاد زیادی قرار گرفته بود روز یکشنبه موفق شد به مرحله فینال راه یابد.این ورزشکار زن دو ماه پیش هنگام پخش سرود ملی آمریکا به نشانه اعتراض به پرچم کشورش پشت کرده بود. گوئن بری در سال ۲۰۱۹ نیز پس از کسب مدال طلا در بازی های پان امریکن برای اعتراض به نابرابری نژادی و خشونت های پلیس آمریکا دست مشت کرده خود را بالا برده بود.

شماری از اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا خواستار اخراج او از تیم آمریکا شده بودند و گروهی از فعالان محافظه کار نیز «وطن پرستی» او را زیر سوال برده بودند.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدنماینده افراد سرکوب شده خواهم بود. [...] این پیام من طی سه سال گذشته بوده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

نفتالی بنت: به شیوه خودمان به «اشتباه بزرگ» ایران در حمله به نفتکش، پاسخ می‌دهیموزرای خارجه ایالات متحده و آمریکا توافق کردند به همکاری‌های بین‌المللی در خصوص حادثه حمله به نفتکش مرسر استریت که در سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفت ادامه دهند. فقط حرف میزنه بی بی تا حالا یه نفتکشو فرستاده بود ته اب بیااااااااااااا👍👍👍👍 بعد ماهم باز به شیوه خودمان جواب میدهیم.بچرخ تا بچرخیم

وزنه‌بردار تراجنسیتی در توکیو؛ کمیته المپیک تحسینش کرد، برخی به او توهین کردندکمیته بین‌المللی المپیک «شجاعت و سرسختی»، لورل هوبارد، وزنه‌بردار نیوزیلندی را که برای رقابت دوشنبه آینده در بازی‌های المپیک توکیو به‌عنوان نخستین ورزش کار تراجنسیتی آماده می‌شود ستایش کرد.

کشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمانکشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان بنا بر بیانیه‌ای که این شرکت منتشر کرده است، یک بریتانیایی و یک رومانیایی دو خدمه کشته شده در این حمله بوده‌اند

اسرائیل مهاجمان به نفتکش خود در دریای عرب را به‌ پاسخ محکم تهدید کردیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل تهدید کرد که واکنش سختی در انتظار مهاجمان به کشتی اسرائیلی در دریای عرب است.همزمان ایالات متحده نگرانی عمیق خود را از این دریای عمان چقدر تهدید میکنید همدیگر رو. بجنگید ببینیم چکاره اید حمله توسط سپاه تروریستی قدس انجام گرفت که زیر مجموعه سپاه پاسداران جنایتکار آخوندهای جنایتکار است

فروش لباس سنتی کیمونو برای حیوانات خانگی در توکیویک فروشگاه محصولات ویژۀ حیوانات خانگی در منطقه تاریخی آساکوسا در توکیو، اقدام به فروش لباس سنتی کیمونو برای سگ‌ها و گربه‌ها کرده است. TheRealWeebhead

العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخ مقاومت به حمله تل‌آویو به سوریه بودشبکه خبری العالم ایران اعلام کرد که حمله امروز به کشتی اسرائیلی در نزدیکی سواحل عمان در پاسخ به حمله تل آویو به سوریه صورت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

Aa گوئن بری، نماینده آمریکا در رشته پرتاب چکش در مسابقات المپیک توکیو که طی هفته های گذشته از سوی محافظه کاران در کشورش مورد انتقاد زیادی قرار گرفته بود روز یکشنبه موفق شد به مرحله فینال راه یابد.Aa نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائيل روی یکشنبه اعلام کرد که ایران با حمله به کشتی مرسر استریت اشتباه بزرگی را مرتکب شد و پاسخ آن را دریافت خواهد کرد.دکتر ریچارد باجت، مدیر بخش پزشکی و علوم کمیته بین المللی المپیک گفت که «همه قبول دارند که زنان ترنس زن هستند.محل وقوع حمله در نزدیکی جزیره مصیره در دریای عمان در حمله به یک نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان دو تن از خدمه این کشتی کشته شدند.

این ورزشکار زن دو ماه پیش هنگام پخش سرود ملی آمریکا به نشانه اعتراض به پرچم کشورش پشت کرده بود. گوئن بری در سال ۲۰۱۹ نیز پس از کسب مدال طلا در بازی های پان امریکن برای اعتراض به نابرابری نژادی و خشونت های پلیس آمریکا دست مشت کرده خود را بالا برده بود. ما از جامعه بین‌المللی انتظار داریم به ایران بفهماند که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده است. شماری از اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا خواستار اخراج او از تیم آمریکا شده بودند و گروهی از فعالان محافظه کار نیز «وطن پرستی» او را زیر سوال برده بودند. لورل هوبارد با اندام جنسی مردانه به دنیا آمده است اما پس از ۳۵ سال به‌عنوان مرد تصمیم گرفت که با عمل جراحی جنسیت خود را تطبیق دهد و زن باشد. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید نماینده افراد سرکوب شده خواهم بود.» بنت در ادامه افزود: «رفتار قلدری ایران نه تنها برای اسرائيل که برای تمام دنیا خطرناک است و به منافع جهانی، آزادی دریایی و همچنین به تجارت بین‌الملل نیز آسیب می‌زند. [. یک گروه نظامی تحت نظارت نیروی دریایی بریتانیا به نام «عملیات تجاری دریایی بریتانیا» شامگاه پنجشنبه از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر حمله به یک کشتی در سواحل عمان خبر داده بود.

. کشتی که با پرچم لیبریا و متعلق به ژاپن که توسط شرکت اسرائيلی زودیاک اداره می‌شود مورد حمله قرار گرفت. وی گفت: «خلاصه بگویم کمیته بین‌المللی المپیک در سال ۲۰۱۵ درباره این موضوع اتفاق نظر علمی داشت..] این پیام من طی سه سال گذشته بوده است. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، شامگاه شنبه اعلام کرد، آقای بلینکن در گفتگو با یائیر لاپید در این رابطه صحبت کرده و این مسئله را مورد بررسی قرار داده‌اند. گوئن بری ورزشکار آمریکایی گوئن بری، ۳۲ ساله در واکنش به انتقادها گفته بود: «حس می کنم که حق پوشیدن پیراهن ملی را به خاطر سختکوشی و فداکارای هایم به دست آورده ام. بنابراین لورل هوبارد یک زن است و طبق قوانین فدراسیونش رقابت می‌کند و ما باید به شجاعت و سرسختی او در رقابت فعلی و حضور او در این بازی‌ها ادای احترام کنیم.» کمیته المپیک و پارالمپیک ایالات متحده پس از اقدام اعتراض آمیز گوئن بری در بازی های پان امریکن ۲۰۱۹ به او هشدار داده بود که در صورت تکرار چنین اقداماتی با تنبیه انضباطی روبرو خواهد شد. دفتر وزیر امور خارجه اسرائيل هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این گفتگو در خصوص حمله به کشتی در سواحل عمان و همچنین مبارزه مشترک با تروریسم ایران و تدوین یک پاسخ بین‌المللی اساسی و موثر با یکدیگر گفتگو کرده‌اند.

با این حال این کمیته سال گذشته پس از کشته شدن جورج فلوید به دست مامور پلیس شهر مینیاپولیس و تظاهرات پس از آن از گوئن بری عذرخواهی کرده بود. اولین بار در تاریخ المپیک؛ تیم‌های شنای نیمه زنانه و نیمه مردانه رقابت می‌کنند این ورزشکار آمریکایی وعده داده است که در صورت کسب مدال در مسابقات المپیک توکیو از این فرصت برای اعتراض استفاده خواهد کرد. ایال اوفر، میلیاردر اسرائیلی مالک شرکت زودیاک است.» آمریکایی‌ها اولین سناتور ترنس و اولین سیاهپوستان همجنسگرا را روانۀ کنگره کردند هوبارد به دلیل سطح تستوسترون خود واجد شرایط حضور در این مسابقات شده است و باید طبق قوانین این سطح زیر ۱۰ نانومول در لیتر باشد. گوئن بری می گوید: «نماینده افراد سرکوب شده خواهم بود. [. این در حالیست که تهران این اتهامات را بی‌اساس خوانده است..۱۲ تا مثبت ۱.

.» او همچنین در ادامه با اشاره به اینکه اسرائيل پیشتر هم چنین اتهاماتی به ایران وارد کرده است ادامه داد: «اسرائيل باید بداند با این فرافکنی‌ها دردی از دردهایش دوا نمی‌شود و هرکس که باد بکارد طوفان درو خواهد کرد.] این پیام من طی سه سال گذشته بوده است.» او در جریان آماده سازی خود برای مسابقات المپیک با چالش های زیادی روبرو شد.» پیشتر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد که این حمله از طرف هواپیماهای بدون سرنشین ایران صورت پذیرفته است. اختلاف نظرهای زیادی در سراسر جهان ورزش و فراتر از آن در مورد موضوع واجد شرایط بودن وجود دارد. این ورزشکار در ابتدای سال جاری یکی از نزدیکان خانوادگی خود را از دست داد و چند ماه پیش نیز تجربه مرگ مدیر برنامه هایش را از سر گذراند. رشته پرتاب چکش یکی از قدیمی ترین رقابت های المپیک محسوب می شود. در پی این حمله دو شهروند بریتانیایی و رومانیایی جان خود را از دست داده‌اند.

سابقه این ورزش به قرن پانزدهم میلادی بر می گردد و ورزشکاران این رشته از دوره دوم مسابقات المپیک در سال ۱۹۰۰ تاکنون به رقابت با یکدیگر پرداخته اند. با این حال همه قبول دارند که زنان تراجنسیتی زن هستند. هم‌رسانی این مطلب: . در همین راستا روز جمعه یائیر لاپید، در توییتی از گفتگوی خود با دومنیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا خبر داد.