معاونیت تعلیمات اسلامی دوباره در تشکیلات وزارت معارف افغانستان احیاء شد

24/09/1399 10:44 ق.ظ

پس از واکنش‌های شدید در رابطه به طرحی مبنی به انتقال صنوف اول تا سوم مکتب به مساجد، وزارت

پس از واکنش‌های شدید در رابطه به طرحی مبنی به انتقال صنوف اول تا سوم مکتب به مساجد، وزارت این وزارت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، براساس پیشنهاد سرپرست وزارت معارف و منظوری ریاست جمهوری ساختار تشکیلاتی معینیت تعلیمات اسلامی دوباره در تشکیل این وزارت احیاء شد.

در این اعلامیه آمده، طرح تشکیلاتی معینیت تعلیمات اسلامی طی دو گزینه اول ایجاد بورد عالی اجرائیوی تعلیمات اسلامی با عضویت پنج تن از علمای به شمول یک زن، دوم احیاء مجدد معینینت تعلیمات اسلامی، به مجلس نمایندگان افغانستان ارائه شد.

براساس این اعلامیه، مجلس نمایندگان افغانستان با طرح اول مخالفت کرد و طرح دوم که احیاء مجدد معینیت تعلیمات اسلامی در تشکیلات وزارت معارف بود توافق نمود. شایان ذکر است که وزارت معارف افغانستان اخیراً اعلام کرد که معینیت تعلیمات اسلامی به یک ریاست عمومی تبدیل شود و دانش‌آموزان صنوف اول تا سوم مکاتب درس‌هایش را در مساجد فرا گیرند که این طرح وزارت معارف با واکنش‌های جدی روبه‌رو شد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سازمان همکاری اسلامی خواهان برقراری آتش‌بس فوری در افغانستان شدنماینده ویژه سازمان همکاری اسلامی در امور افغانستان اظهار داشت که این نهاد خواهان دست یافتن به یک توافق فوری آتش‌بس میان دولت و طالبان در این کشور است. - خبرگزاری آناتولی

طنین بانگ الله اکبر در آسمان ایرانطنین بانگ الله اکبر در آسمان ایران در شب پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بانگ الله اکبر در آسمان کشور طنین‌انداز شد. به همراه صدای ترقه که اصلا هم برای افراد سالمند خوب نیست😕 و همچنین شعار نژاد پرستانه ی مرگ بر ضد ولایت فقیه 😑 زرررررت دوباره حرف_شخمی حرف_کشکی ریدم به ان قلاب

صباغیان: آقای قالیباف، مجلس پادگان نظامی نیستانتقاد نماینده بافق از قالیباف: *آقای قالیباف، مجلس پادگان نظامی نیست *آقای قالیباف شما در مجلس یک حزب تشکیل داده‌اید که کسی نمی‌تواند حرف بزند *رویه‌ای ایجاد کرده‌اید که پیشنهاد نمایندگان را از سیستم حذف می‌کنید *شما فقط مجری مجلس شورای اسلامی هستید کارگرشرکت خدماتی هستم 5 ماهه حقوق نگرفتم مستاجرم صاحب خونه حکم تخلیه گرفته اوضاع مالیم خیلی خرابه تورو به خدا وانسانیتتون اگه میتونید کمک کنید😔 5894631118497619شماره کارتم شرکت پیمانکارحقوق نمیده اعتراضم کردم میگن نیرو زیاده اخراجت میکنیم موندم بااین بی پولی وبدبختی ای خدا 😔😔

درخواست بوریس جانسون از روحانی برای بازگرداندن نازنین زاغرینخست‌وزیر انگلیس در تماس با رئیس جمهوری اسلامی ایران، خواستار آزادی زندانیان انگلیسی در ایران شد. جاسوسه دیگه

کرونا و کمبود کپسول اکسیژن در افغانستان؛ وزارت بهداشت خواهان همکاری جامعه جهانی شد - BBC News فارسیوزارت صحت/بهداشت افغانستان خواهان همکاری جامعه جهانی در راستای رفع کمبود اکسیژن و دستگاه‌های تنفس مصنوعی در مراکز بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا در این کشور شده است. این وزارتخانه روز گذشته از دیدار احمد جواد عثمانی، وزیر بهداشت کشور با دبرا لاینز، نماینده ویژه سرمنشی/دبیر کل سازمان ملل متحد برای افغانستان و نمایندگان سازمان بهداشت جهانی، یونسف و پروگرام غذایی جهان خبر داده است. خدا شما گداهای دزد و بی شرم را از ما بگیرد .

معارف(آموزش و پرورش) افغانستان دوشنبه 14 دسامبر اعلام کرد، معینیت(معاونیت) تعلیمات اسلامی دوباره در تشکیلات این وزارت احیاء شد.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، براساس پیشنهاد سرپرست وزارت معارف و منظوری ریاست جمهوری ساختار تشکیلاتی معینیت تعلیمات اسلامی دوباره در تشکیل این وزارت احیاء شد.

در این اعلامیه آمده، طرح تشکیلاتی معینیت تعلیمات اسلامی طی دو گزینه اول ایجاد بورد عالی اجرائیوی تعلیمات اسلامی با عضویت پنج تن از علمای به شمول یک زن، دوم احیاء مجدد معینینت تعلیمات اسلامی، به مجلس نمایندگان افغانستان ارائه شد.

براساس این اعلامیه، مجلس نمایندگان افغانستان با طرح اول مخالفت کرد و طرح دوم که احیاء مجدد معینیت تعلیمات اسلامی در تشکیلات وزارت معارف بود توافق نمود.

شایان ذکر است که وزارت معارف افغانستان اخیراً اعلام کرد که معینیت تعلیمات اسلامی به یک ریاست عمومی تبدیل شود و دانش‌آموزان صنوف اول تا سوم مکاتب درس‌هایش را در مساجد فرا گیرند که این طرح وزارت معارف با واکنش‌های جدی روبه‌رو شد.

پس از آن وزارت معارف افغانستان اعلام کرد، این طرح برای برخی از نقاط این کشور است که به مکاتب دسترسی ندارند.