معاون وزیر نفت ایران: صنعت نفت و گاز ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه لازم دارد

09/11/1400 05:02:00 ب.ظ

🔺معاون وزیر نفت ایران: صنعت نفت و گاز ۱۶۰ میلیارد دلار سرمایه لازم دارد ▪️محسن خجسته‌مهر به لزوم سرمایه‌گذاری در شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از اولویت‌ها اشاره کرد و از نبود موفقیت در جذب سرمایه برای این صنعت انتقاد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بنا به ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس، عدم سرمایه‌گذاری کافی در بخش اکتشاف و تولید نفت ایران به عنوان یکی از اهرم‌های توسعه این صنعت، منجر به این شده که ضریب بازیافت میادین نفتی ایران از نزدیک ۲۹ درصد در سال ۹۲، به زیر ۲۸ درصد در سال ۹۸ کاهش یابد. بسیاری از میادین فعال نفتی ایران در نیمه دوم عمر خود قرار دارند و به دلیل استفاده از تجهیزات قدیمی...

بسیاری از میادین فعال نفتی ایران در نیمه دوم عمر خود قرار دارند و به دلیل استفاده از تجهیزات قدیمی و عدم استفاده از فناوری‌های مدرن، از میزان تولید آنها به شدت کاسته شده است. این در حالی است که در برخی از میادین تازه توسعه یافته ایران، این ضریب بازیافت بسیار پایین و در برخی از پروژه‌ها حتی کمتر از ۱۰ درصد است.

صنعت گاز ایران نیز از نارسایی‌های مشابهی رنج می‌برد و برای رسیدن به ظرفیت تولید روزانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب متناسب با نیاز کشور تا سال ۱۴۰۴ ، نیازمند ۷۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ساخت موشک و انرژی هسته ای حق مسلم ماست زحمت فروش گاز و نفت را روس خواهد کشید.دوستان خوب را باید به هر قیمتی راضی نگه داشت حتی یک دلار هم نباید در رژیم یاغی فاسد جمهوری اَسلامی سرمایه گزاری بشود شرکت ها و کمپانی های جهان باید بدانند سرمایه گزاری در ایران برابر است با آینده ای نامعلوم و نابودی سرمایه هایشان.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی نزدیک به ۱۷ هزار مبتلای جدید، افزایش ابتلا در کودکانهمزمان با افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا در ایران، یک عضو ستاد مقابله با کرونا درباره کمبود تخت‌های آی‌سی‌یو برای کودکان و بزرگسالان در بیمارستان‌ها هشدار داد.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

معلمان سراسر ایران در اعتراض به برآورده نشدن خواسته‌های خود تحصن کردنددر آغاز اعتراضی چند روزه، معلمان سراسر ایران روز شنبه، ۹ بهمن، در ده‌ها شهر ایران در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود تحصن کرده و از رفتن به کلاس‌ها سر باز زدند.

معلمان ایران برای پنجمین بار در دو ماه گذشته دست به‌ تحصن سراسری زدندمعلمان ایرانی در شهرها و استان‌های مختلف با هدف همسان‌سازی حقوق همه مشاغل، اجرای تحصیل رایگان و آزادی معلمان زندانی دست از کار کشیده و در محل کار خود من هم در این جامعه نسبت به خودم بدوی و وحشی تدریس کرده ام

نیویورک پست: ضعف بایدن در برابر رژیم ایران به جنگ می‌انجامدروزنامه «نیویورک پست» می‌نویسد کناره‌گیری ریچارد نفیو، معاون نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و دو دیپلمات دیگر از مذاکرات وین برای احیای توافق

کرونا در ایران؛ شیوع اُمیکرون، بازگشت واکسیناسیون به نقطه صفر