معاون رئیس جمهور آمریکا یکشنبه تور آسیایی خود را آغاز می‌کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

معاون رئیس جمهور آمریکا قرار است از روز یکشنبه تور رسمی سفرهایش به منطقه جنوب شرق آسیا؛ منطقه‌ای که در سالهای اخیر شاهد رشد نفوذ سیاسی و اقتصادی چین بوده، را آغاز کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه سی.ان.بی.سی، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا قرار است روز یکشنبه آینده وارد سنگاپور شود و در ادامه سفرهایش روز سه شنبه به ویتنام می‌رود و پنجشنبه منطقه را ترک خواهد کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که به تقویت جایگاه آمریکا در آسیا اولویت می‌دهد و تقویت روابط کشورش با کشورهای جنوب شرق آسیا یک بخش مهم برای هدف واشنگتن در مهار بلندپروازی‌های چین است. جنوب شرق آسیا میزبان بیش از ۶۶۰ میلیون نفر جمعیت و برخی از اقتصادهایی که بیشترین رشد و توسعه را در جهان دارند، است. اهمیت استراتژیک این منطقه نیز در نزدیکی آن به دریای چین جنوبی، یک مسیر مهم کشتیرانی بازرگانی و محل ترانزیت تریلیونها دلار از اقلام تجارت جهان در هر سال است.

این سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به منطقه در پی چند تعامل سطح بالای مهم آمریکا با رهبران جنوب شرق آسیا انجام می شود. آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اوایل ماه جاری میلادی در نشست‌های مجازی با مقام‌های اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، آ.سه.آن شرکت کرد. لوید آستین وزیر دفاع آمریکا هم در ماه ژوئیه به چند کشور منطقه شامل سنگاپور، ویتنام و فیلیپین سفر کرد.

آنگلا مانچینی، رئیس بخش بازارهای آسیا-اقیانوسیه در اندیشکده کنترل ریسکس اظهار کرد: بایدن و تیمش در مقایسه با دولت ترماپ"سنجشگر تر و متفکر تر" نسبت به تعاملشان با کشورهای جنوب شرق آسیا عمل می کنند. او توضیح داد هر چند رقابت آمریکا-چین جایگاه شماره یک را در سیاست خارجی دو حزبی آمریکا دارد دولت بایدن تصدیق می کند که کشورهای جنوب شرق آسیا نمی خواهند بین آمریکا و چین یکی را انتخاب کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستور رئیس جمهوری چین برای مقابله با درآمدهای نجومی و بازتوزیع ثروت در کشوررئیس جمهوری چین ایجاد «رفاه مشترک» در بین همه مردم چین را برای حفظ قدرت حزب حاکم کمونیست ضروری دانست و تاکید کرد که کشورش باید تا سال ۲۰۴۹ به یک کشور «کاملاً توسعه یافته، ثروتمند و قدرتمند» بدل شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نامه 50 وکیل به رئیس قوه‌قضائیه: وکلای شاکی از سوءمدیریت کرونا را آزاد کنیدبیش از 50 وکیل دادگستری با امضای نامه‌ای درخواست فوری خود برای آزادی وکلایی که درصدد شکایت از مسئولین جمهوری اسلامی در ارتباط با اهمال‌کاری در مدیریت کرونا
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

درخواست‌های ده‌گانه رئیس نظام پرستاری از رئیس‌جمهوررئیس کل سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، ضمن اعلام آمادگی این سازمان برای همکاری با دولت به منظور مهار کرونا، خواستار اعمال راهکارهایی برای حمایت از جامعه بزرگ پرستاری با هدف بازسازی روحی روانی، جسمی و فیزیکی آنان در این مبارزه شد و از رئیسی خواست تا در این مسیر، خواسته‌های این قشر محقق شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس پیشین «سیا»: بایدن در پای‌بندی به توافق ترامپ با طالبان اجباری نداشتدیوید پترائوس، فرمانده اسبق نیروهای آمریکایی در افغانستان، با «فاجعه‌بار» خواندن توافق دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، با ستیزه‌جویان طالبان در فقط بخاطر اینکه آمریکایی ها را راضی کند تا در انتخابات بعدی برایش رای بدهند آن را دنبال کرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بایدن بر سر دوراهی؛ ابقاء یا تغییر رئیس کل بانک مرکزی محبوب اما جمهوریخواه؟جروم پاول، رئیس فدرال رزرو(بانک مرکزی ایالات متحده) با وجود آن که از سوی دونالد ترامپ برای احراز این سمت نامزد شده بود، ولی در چهار سال گذشته هم نظر مثبت جمهوریخواهان را جلب کرده و هم بسیاری از دموکرات‌ها را وادار به تمجیدش کرده؛ راز موفقیت او چیست؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

غنی: فرار نکردم، بازمی گردم/ چیزی با خود نیاورده امغنی: *برای جلوگیری از خونریزی مجبور به خروج از کشور شدم *خارج کردن پول از افغانستان توسط من دروغ است *من در امارات هستم *فرصت نیافتم دمپایی از پا دربیاورم و کفش بپوشم *من را مجبور به ترک پایتخت کردند *در حال مشورت هستم تا دوباره به افغانستان بازگردم دروغ میگوید این خائن ملی! افغانستان را به چنگ طالب سپرد و از کشور به گونه تحقیر آمیز فرار کرد، اکنون میخواهد با این یاوه سرایی خیانت ملی اش را توجیه کند. دیگر برای تو در افغانستان جای پا نیست، ای کاش برگردی که مردم با تو حساب و کتاب کنند. مرگ بر جمهوریت ۳ نفره غنی و تیم فاسدش arrestghani مثل روحانی وقیح هستی خائن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »