معاون عمرانی وزیر کشور: حاشیه‌نشینی بیداد می‌کند

26/09/1399 06:03 ب.ظ

مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور، اعلام کرد حاشیه‌نشینی غیررسمی افزایش یافته و «بیداد می‌کند»

مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور، اعلام کرد حاشیه‌نشینی غیررسمی افزایش یافته و «بیداد می‌کند». او تاکید کرد که «گسلی میان مدیران شهری و شهروندان ایجاد شده است و به‌رغم تمامی اقدامات انجام شده ما همچنان شاهد حاشیه‌نشینی غیررسمی در شهرها هستیم و این آسیب در کشور بیداد می‌کند».

در سال‌های اخیر مقامات جمهوری اسلامی بارها درباره افزایش حاشیه‌نشینی هشدار داده‌اند اما آمارها همواره حکایت از افزایش این پدیده دارد.

در دو سال اخیر و پس از خراب‌تر شدن وضعیت اقتصادی و همچنین افزایش قیمت اجاره خانه گزارش‌هایی درباره شکل‌های جدید حاشیه‌نشینی از جمله پشت بام‌خوابی یا «زندگی به سبک کانتینری» منتشر شده است. در همین حال بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران حوزه مسکن از گسترش «سکونت در حاشیه آرامستان‌ها»، «پشت‌بام‌خوابی» و «مغازه‌خوابی»، به‌ویژه بین کارگران خبر می‌دهند.

‌عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، پیش از این تعداد افراد گرفتار معضل «بد مسکنی» را ۱۹ میلیون نفر (هشت میلیون نفر در بافت فرسوده شهری و ۱۱میلیون نفر در حاشیه شهرها) اعلام کرده بود؛ این آمار مربوط به زمان تدوین طرح جامع مسکن در سال ۹۳ است. headtopics.com

ادامه مطلب:
IranIntl »