معاون وزارت بهداشت: فاجعه اصلی در تهران رخ داده است | DW | 29.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت می‌گوید بیش از یک پنجم مرگ و میر روزانه در ایران به بیماران کرونایی مربوط است. او حرکت دسته‌ها در ماه محرم را غیرممکن خواند و گفت در این زمینه منتظر نظر رهبر جمهوری اسلامی می‌مانیم.

معاون کل وزارت بهداشت ایران، در برنامه شامگاهی صدا و سیما، پیوستن استان‌های آبی و سفید به استان‌های قرمز را"فاجعه" خواند و تهران را"فاجعه اصلی" نامید. حریرچی گفت پایتخت در ردیف سوم آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های کرونا قرار دارد.

سه‌شنبه، هفتم مرداد، آمار رسمی مرگ و میر روزانه بر اثر کرونا در ایران، به بالاترین حد خود رسید و با درگذشت ۲۳۵ نفر در یک شبانه روز، مجموع جان باختگان این بیماری با ۱۶هزار و ۲۷۳ نفر بالغ شد. سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که ۱۵ استان در وضعیت قرمز و ۱۱ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.معاون کل وزیر بهداشت، با اشاره به این رقم، به بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما گفت: «کل فوت روزانه در سراسر ایران هزار نفر است و ۲۳۵ یعنی نزدیک ۲۵درصد و بیش از یک پنجم فوتی‌ها.

حریرچی در عین حال، افزایش شدید یا انفجاری مرگ در پی کرونا در ایران را منتفی دانست و در باره لغو طرح ترافیک گفت: «اکثر محدودیت‌ها چون تاثیر مستقیم بر معیشت مردم دارند، دولت ما نیز مانند دولت‌های دیگر با احتیاط برخورد می‌کند. اما اگر آمار مرگ و بستری بیشتر شود، دولت مجبور خواهد بود تعطیلات بیشتری را اعمال کند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: اهل خالی‌بندی نیستم، در زمینه واکسن از دنیا عقب نیستم!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است🔺پرزیدنت ترامپ: آمریکا در حال ثبت یک رکورد در تولید واکسن است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا پس از بازدید از تاسیسات بایوتکنولوژی در کارولینا شمالی با اشاره به ورود موسسه مدرنا به فاز سوم تولید واکسن کرونا گفت که این فاز، مرحله آخر قبل از تایید نهایی است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت: برنامه دمکرات ها در انتخابات یک گام مثبت در شناخت ایران استسخنگوی دولت برنامه حزب دموکرات امریکا در انتخابات را یک گام کوچک ولی مثبت در شناخت واقعیت های ایران برشمرد اما آن را همچنان جاه‌طلبانه ارزیابی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قیمت ۴۷۵ کالا در ایران با سرعت در حال صعود است | DW | 28.07.2020معاون اقتصادی و محاسبات مرکز آمار ایران از افزایش قیمت ۴۷۵ قلم کالا با نرخ تورمی که 'با سرعت متوسط ۲۶درصد' بالا می‌رود خبر داد. به گفته او این سرعت رشد تورم، ایران را در لیست چهار کشور پرتورم جهان قرار می‌دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست رئیس کمیسیون بهداشت از روحانی برای تعویق کلیه کنکورها در کشوررئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست کنکورهای سراسری کشور در زمان دیگری برگزار شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری مراسم های پرجمعیت در محرم/ هر خانه یک حسینیه باشدمعاون بهداشت وزیر بهداشت از جلسات تصمیم گیری برای چگونگی برگزاری اعیاد قربان و غدیر و ایام محرم و صفر خبر داد و با بیان اینکه هنوز هیچ چیز در این باره قطعی نشده، در عین حال گفت: قطعا مراسم امسال به شکل قبل نخواهد بود و کاملا محدود خواهد بود تا مراسمی با کیفیت مناسب و توام با سلامتی برگزار شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »