معافیت دو ساله آمریکا برای اداره میدان گازی ایران

02/08/1398 03:02:00 ب.ظ

معافیت دو ساله آمریکا برای اداره میدان گازی ایران وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز شرکت 'سریکا انرژی' برای اداره میدان Rhum در دریای شمال که شرکت ملی نفت ایران ۵۰ درصد در آن سهم دارد را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز شرکت 'سریکا انرژی' برای اداره میدان Rhum در دریای شمال که شرکت ملی نفت ایران ۵۰ درصد در آن سهم دارد را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد. معافیت یک ساله ابتدا در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ و پس از اعلام تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام شد و معافیت جدید تا ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد.

میچ فلگ، مدیرعامل شرکت"سریکا انرژی" اظهار کرد: میدان Rhum سومین میدان بزرگ تولیدکننده گاز در دریای شمال انگلیس در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ است.

وی در بیانیه‌ای گفت: دریافت این مجوز و تضمین مربوط به آن، نتیجه فوق العاده‌ای است که از این دارایی ارزشمند انگلیسی حمایت می‌کند. بر اساس گزارش رویترز، سریکا ۵۰ درصد سهم در میدان Rhum دارد که سال میلادی گذشته از شرکت BP خریداری کرد. سهم ایران از درآمد این میدان در یک حساب امانی گذاشته می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

بازهم شرمنده پهلوی شدید .روحت شادرضاشاه یه وقت باج ندین

تلاش برای آغاز مجدد مذاکرات آمریکا-طالبان ادامه داردپس از توقف مذاکرات صلح میان آمریکا و گروه طالبان در ماه گذشته، تلاش برای از سرگیری این روند ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

موسوی: آماده گفت‌وگوی دو یا چندجانبه با عربستان هستیمموسوی: آماده گفت‌وگوی دو یا چندجانبه با عربستان هستیم ایران و عربستان سعودی دو کشور مهم منطقه هستند و اختلافات آنها بر بقیه اثر می‌گذارد حاضریم حتی از طریق میانجی با ریاض گفت‌وگو کنیم تا مانع سوءاستفاده کشورهای ثالث شویم بدخورده به تهِ دیگ این دولت دست همه بدبختها رو از پشت بسته دولت هم اینقدر عاجز !!!!!! فقط یادتون باشه که گاو شیرده از اول ایران رو هوو میدونسته اونا همیشه خودشونو ۴ پله بالاتر از ایران میدونن نیاین بگین مجبور شدیم دو سه تا جزیره بهشون اهدا کنیم تا جنگ پیش نیاد

آماده گفت‌وگوی دو یا چندجانبه با عربستان هستیمسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: حاضریم حتی از طریق میانجی با ریاض گفت‌وگو کنیم تا مانع سوءاستفاده کشورهای ثالث شویم.

بن‌بست برکسیت؛ آراء موافق و مخالف پارلمان بریتانیا به دو طرح جانسونپارلمان بریتانیا به کلیات طرح بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور برای توافق‌نامه برکسیت رای مثبت داد اما زمان‌بندی پیشنهادی وی را رد کرد. اگر طرح دوم جانسون رای می‌آورد این کشور می‌توانست طبق اصرار و خواسته جانسون، اتحادیه اروپا را در تاریخ ۳۱ اکتبر(۹ آبان) به‌طور رسمی ترک کند.

تاکید افغانستان و ایران بر لزوم بهبود روابط دو کشورمشاور امنیت ملی افغانستان و وزیر امور خارجه ایران طی دیداری در باکو بر لزوم بهبود روابط دو کشور تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

ثبت پایین‌ترین نرخ دلار در دو ماه گذشته؛ قیمت سکه و طلا کاهش یافتبانک مرکزی ایران نرخ فروش دلار در سامانه رسمی سنا را با ۱۰۰ تومان کاهش نسبت به روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح در ۵۱ روز گذشته رساند و متعاقب آن نرخ دلار آزاد نیز به سطح قیمت ۵۶ روز پیش رسید. گویا اغازاده ها میخواهند اموال را تبدیل به پول نقد کنند و بروند در تاریکی گم شوند. به نظرتون دلار بالا ميره به اين زوديا ؟