معاون والی کابل و دستیارش در انفجاری کشته شدند

25/09/1399 10:11 ق.ظ

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انفجاری بامداد سه‌شنبه 15 دسامبر در شهر کابل

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت: «حوالی ساعت 9:40 صبح امروز واسطه نوع لندکروزر مربوط به محب‌الله محمدی معاون مقام ولایت کابل در ساحه مکروریان 4 هدف ماین مقناطیسی قرار گرفت».

آرین اضافه کرد، در این رویداد معاون والی کابل با سکرترش(دستیار) کشته شدند و دو محافظ او زخم برداشتند. او علاوه کرد: «این عمل تروریستان جنایت جنگی و ضد بشری است». سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان اظهار کرد: «در هفته‌های اخیر هسته‌های تروریستی ماین‌گذار بازداشت شدند و بخش‌های کشفی امنیتی برای مهار این وضعیت و سرکوب تروریستان تلاش‌های شانرا تقویت بخشیده‌اند. اطمینان می‌دهیم که باقی شبکه‌های تروریستی زیر تعقیب قرار دارند».

شایان ذکر است به تاریخ 13 دسامبر 2020 نیز در نتیجه یک حمله انفجاری در شهر کابل محافظ امنیتی و راننده توفیق وحدت عضو مجلس نمایندگان افغانستان کشته شدند و دو نفر دیگر زخم برداشتند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

نتیجه گفتگو با تروریست

معاون والی کابل در یک حمله تروریستی کشته شد | DW | 15.12.2020معاون فرماندار کابل و دستیارش در یک بمب‌گذاری کشته شدند. هم‌زمان، حمله افراد مسلح به یک پاسگاه پلیس در کابل باعث کشته شدن یک افسر پلیس و جراحت یک مأمور دیگر شد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

محب‌الله محبی، معاون والی کابل در انفجاری در پایتخت افغانستان کشته شدمقام‌های امنیتی افغانستان همچینین اعلام کردند صبح سه‌شنبه و در جریان یک حمله دیگر به یک پست بازرسی در کابل یک مامور پلیس کشته و دو مامور دیگر زخمی شدند.

معاون والی کابل بر اثر انفجار مین کشته شدوزارت کشور افغانستان از کشته شدن معاون والی کابل بر اثر انفجار مین کارگذاشته شده خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

معاون رئیس جمهور افغانستان: کابل به دوربین‌های امنیتی مجهز می‌شودمعاون اول رئیس جمهور افغانستان گفت که در پایتخت این کشور دوربین‌های امنیتی نصب خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

معاون وزیر خارجه روسیه: آمریکایی‌ها می‌خواهند با اعصابمان بازی کنندسرگئی ربایکوف، معاون وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه با هشدار به ارتش آمریکا از این کشور خواست تا ناوگان دریایی خود را به دریای سیاه و مناطق نزدیک به شبه جزیره کریمه اعزام نکند. اعصاب که خوبه!شما با جای دیگه بازی میکنین!! ریدم تو اعصاب دیوثتون مخصوصا پوتین دیوث جدی نگیر رفیق میگذره