معاون والی کابل در یک حمله تروریستی کشته شد | DW | 15.12.2020

25/09/1399 10:32 ق.ظ

معاون فرماندار کابل و دستیارش در یک بمب‌گذاری کشته شدند. هم‌زمان، حمله افراد مسلح به یک پاسگاه پلیس در کابل باعث کشته شدن یک افسر پلیس و جراحت یک مأمور دیگر شد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

معاون فرماندار کابل و دستیارش در یک بمب‌گذاری کشته شدند. هم‌زمان، حمله افراد مسلح به یک پاسگاه پلیس در کابل باعث کشته شدن یک افسر پلیس و جراحت یک مأمور دیگر شد. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است. معاون والی (فرماندار) کابل روز سه‌شنبه ۲۵ آذر (۱۵ دسامبر) در جریان بمب‌گذاری در خودرویش کشته شد. به گفته وزارت کشور افغانستان، خودروی محبوب‌الله محیبی در منطقه ۹ پلیس کابل هدف این حمله قرار گرفته است.

به گفته سخنگوی وزارت کشور افغنانستان، دستیار محیبی نیز در این انفجار کشته شده و دو محافظ او زخمی شده‌اند. در هفته‌های اخیر شهر کابل به طور مرتب در همان نخستین ساعات روز شاهد حملات مرگبار، سوقصد و بمب‌گذاری بوده است. هم‌زمان با این حمله پلیس کابل اعلام کرده که افراد مسلح ناشناس به مقر پلیس در منطقه ۱۲ کابل حمله کرده و یک افسر پلیس را کشته‌ و یک پلیس دیگر را زخمی کرده‌اند.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است اما گروه طالبان یک بار به خبرگزاری آلمان گفته بود که کشتن هدفمند یکی از موثرترین استراتژی‌های آنها برای مقابله با دولت افغانستان است.

دولت افغانستان و طالبان از دو ماه پیش مذاکراتی را به منظور پایان دادن به جنگ و درگیری آغاز کرده‌اند با این حال درگیری‌‌های خونین در این کشور همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

چهار پزشک و یک رهگذر در انفجار یک بمب جاسازی شده در کابل کشته شدندهر چهار پزشک در زندان پل چرخی کابل کار می‌کردن؛ زندانی که صدها عضو طالبان در آن محبوس هستند. این مذاکرات صلح هیچ وقت به صلح در افغانستان نیمی انجامد. این مذاکرات فقط و فقط برای فریب دادن مردم شریف افغانستان است

دو انفجار و یک حمله مسلحانه در سه ولایت افغانستان؛ چهار کشته در یک روزمنابع خبری در افغانستان از کشته شدن حداقل چهار نفر در حملات جداگانه روز دوشنبه در سراسر این کشور خبر دادند. باعث تاسفه به امید برقراری صلح در افغانستان

جولان کرونا در هند؛ ۳ هزار مرگ در یک روز، ۲ میلیون ابتلا در یک هفتهتنها در یک ماه گذشته ۶ میلیون نفر در این کشور گرفتار کووید شده‌اند. 🤦‍♂️😥😥💔 مرزهای وحشت رو جابجا کرد یهو بیدادگاه

پنج کودک و یک بزرگسال بر اثر تیراندازی در اوکلاهما کشته شدند؛ بازداشت یک مظنونپنج کودک و یک بزرگسال بر اثر تیراندازی در اوکلاهما کشته شدند؛ بازداشت یک مظنون به نوشته ان‌بی‌سی همه قربانیان با یکدیگر رابطه فامیلی داشته اند. پلیس ساعت ۱:۳۰ بامداد تماسی دریافت کرد که چندین نفردریک خانه در جنوب شرق ماسکووگی هدف تیراندازی قرارگرفته اند

حمله به یک افسر پلیس زن و همسرش در ولایت هلمند افغانستان یک کشته برجای گذاشتاین افسر زن که «ملاله» نام دارد در جریان حمله به‌شدت زخمی شده و همسرش عبدالقیوم که یک افسر پلیس در مقر پلیس هلمند بود، کشته شده است.

کابل در حال و هوایی ولنتاین؛ آیا امسال آخرین «روز عشق» در کابل است؟

پلیس و مأموران امنیتی افغانستان، در محل انفجار خودروی معاون والی کابل

معاون والی (فرماندار) کابل روز سه‌شنبه ۲۵ آذر (۱۵ دسامبر) در جریان بمب‌گذاری در خودرویش کشته شد. به گفته وزارت کشور افغانستان، خودروی محبوب‌الله محیبی در منطقه ۹ پلیس کابل هدف این حمله قرار گرفته است. ‌

به گفته سخنگوی وزارت کشور افغنانستان، دستیار محیبی نیز در این انفجار کشته شده و دو محافظ او زخمی شده‌اند.

در هفته‌های اخیر شهر کابل به طور مرتب در همان نخستین ساعات روز شاهد حملات مرگبار، سوقصد و بمب‌گذاری بوده است. هم‌زمان با این حمله پلیس کابل اعلام کرده که افراد مسلح ناشناس به مقر پلیس در منطقه ۱۲ کابل حمله کرده و یک افسر پلیس را کشته‌ و یک پلیس دیگر را زخمی کرده‌اند.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است اما گروه طالبان یک بار به خبرگزاری آلمان گفته بود که کشتن هدفمند یکی از موثرترین استراتژی‌های آنها برای مقابله با دولت افغانستان است.

دولت افغانستان و طالبان از دو ماه پیش مذاکراتی را به منظور پایان دادن به جنگ و درگیری آغاز کرده‌اند با این حال درگیری‌‌های خونین در این کشور همچنان ادامه دارد.

از زمان آغاز این مذاکرات هردو طرف از پیشرفت‌های اولیه سخن گفته‌اند که هم در داخل افغانستان و هم در خارج با استقبال روبرو شد. دو طرف برای ازسرگیری مذاکرات پس از سه هفته توقف در روز ۵ ژانویه توافق کرده‌اند.