معاون‌ وزیر خارجه آمریکا: روسیه به دنبال بهره‌جویی از برجام است، ما تن به‌ این بازی نمی‌دهیم

18/12/1400 05:05:00 ق.ظ

🔺معاون‌ وزیر خارجه آمریکا: روسیه به دنبال بهره‌جویی از برجام است، ما تن به‌ این بازی نمی‌دهیم ▪️ویکتوریا_نولند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که «روسیه درصدد بهره‌جویی از برجام است.»

ویکتوریا نولند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که روسیه درصدد بهره‌جویی از برجام است. چاپ ویکتوریا نولند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا می‌گوید که «روسیه درصدد بهره‌جویی از برجام است.

» به نوشته رویترز، ویکتوریا نولند، به یک نشست کمیته روابط خارجی سنا گفت که روسیه به دنبال کسب منافع بیشتر از مشارکت خود در این گفت‌وگوها است، اما در این کار موفق نخواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امورسیاسی، با اشاره به زیاده‌خواهی روسیه، تاکید کرد که آمریکا تن به این بازی نمی‌دهد. این درحالی است که قدرت‌های غربی طرف مذاکرات احیای برجام با ایران نیز کمی پیشتر و درعصر روز سه‌شنبه، به روسیه در مورد درخواستهای اضافی هشدار دادند.

فرانسه، بریتانیا و آلمان با صدور بیانیه‌ای مشترک خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تلاشهای غیرسازنده مسکو شکایت کردند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.