معاون وزیرخارجه آمریکا در سفر به لیتوانی با رهبر مخالفان بلاروس دیدار کرد؛ تاکید بر نقش جامعه مدنی در تقویت دموکراسی و حقوق بشر

04/06/1399 03:47 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

معاون وزیر خارجه آمریکا در سفر به لیتوانی با مقامات آن کشور و همچنین با رهبر مخالفان بلاروس دیدار و درباره وضعیت بلاروس پس از انتخابات گفت و گو کرد.

بنا به اعلام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، استیون بیگن روز دوشنبه در سفر به ویلنیوس، پایتخت بلاروس، با وزیر خارجه، وزیر دفاع، و دیگر مقامات آن کشور درباره وضعیت بلاروس، مقابله با تهدیدهای روسیه و جمهوری خلق چین، و ترویج دموکراسی و حقوق بشر گفت و گو کرد.

آقای بیگن در این گفت و گوها بار دیگر بر دوستی دیرینه آمریکا و لیتوانی و تعهد مشترک دو کشور بر حفظ منافع امنیتی، اقتصادی، و جهانی صحه گذاشت. معاون وزیر خارجه آمریکا همچنین با سیتوانا تیخانوسکایا، نامزد انتخاباتی مخالفان در بلاروس که به لیتوانی پناهنده شده است، دیدار و درباره وضعیت بلاروس پس از انتخابات و این که جامعه مدنی چگونه موجب تقویت دموکراسی و حقوق بشر می شود، به بحث و گفت و گو پرداخت. headtopics.com

آقای بیگن در این دیدار بر تعهد آمریکا نسبت به حاکمیت ملی و تمامیت ارضی بلاروس و حق مردم آن کشور در تعیین رهبران و انتخاب آینده خود، تاکید کرد. روز یکشنبه ده‌ها هزار نفر در مینسک، پایتخت بلاروس، با برپایی تظاهرات، به دنبال نتایج مناقشه‌آمیز انتخابات، سرکوب‌های پس از انتخابات، و حضور سنگین نظامیان در شهر، خواهان استعفای آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری آن کشور، شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

وزیر خارجه آمریکا: ارتقاء آزادی مذهبی در عراق از اولویت‌های دولت پرزیدنت ترامپ است🔺وزیر خارجه آمریکا: ارتقاء آزادی مذهبی در عراق از اولویت‌های دولت پرزیدنت ترامپ است ⚡️وزارت خارجه ایالات متحده در تاکید بر حمایت واشنگتن از ارتقاء آزادی‌های مذهبی در عراق، بخش‌هایی از سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا در این خصوص را منتشر کرد.

در قرن ۲۱ برده‌داری در موریتانی هم‌چنان رایج است | DW | 23.08.2020برده‌داری قرن‌ها در ساحل عاج به شکل گسترده رایج بود. نزدیک به چهار دهه پیش برده‌داری در این منطقه ممنوع شد. اما هنوز بسیاری در بردگی بسر می‌برند. این پدیده در شماری از کشورهای آفریقایی در حال بازگشت است.

ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست/ مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی استسخنگوی وزارت خارجه: *درباره تمایل ونزوئلا برای خرید موشک از ایران، درخواستی دریافت نکردیم *مبادلات با ونزوئلا در چارچوب منافع ملی است *ترامپ می‌داند راه حل توافق در کجاست *اسنپ بک یک واژه جعلی است که آمریکایی‌ها سعی کردند آن را به زبان‌ها بیندازند

درصد مرگ و میر در میان مبتلایان به کرونا در ایران چه قدر است؟از نظر وزارت بهداشت ایران هم اکنون استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در «وضعیت قرمز» قرار دارند.

تظاهرات در ویسکانسن آمریکا در پی شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح - BBC News فارسیپس از آن که شلیک پلیس به یک مرد سیاه‌پوست در شهر کنوشا ایالت ویسکانسن به اعتراضات شبانه در برابر مقر فرماندهی پلیس و آتش زدن چند خودرو انجامید، مقام‌ها در این ناحیه مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرده اند اما معترضان فریاد می‌زنند که 'عقب نخواهند نشست'. مردی که پلیس از پشت به او چند بار شلیک کرده در بیمارستان بستری و حالش وخیم است.