معاون رئیس جمهوری آمریکا از اعمال محدودیت بر مسافرت‌‌ها از اروپا به آمریکا دفاع کرد

14/03/2020 03:47:00 ب.ظ

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، از تصمیم پرزیدنت ترامپ مبنی بر اعمال محدودیت بر مسافرت‌ها از اروپا دفاع کرد و گفت که منشا شیوع ویروس از قاره آسیا، به قاره اروپا تغییر کرده است. به گزارش بخش انگ

آمریکا, اروپا

🔺معاون رئیس جمهوری آمریکا از اعمال محدودیت بر مسافرت‌‌ها از اروپا به آمریکا دفاع کرد ⚡️مایک پنس از تصمیم پرزیدنت ترامپ مبنی بر اعمال محدودیت بر مسافرت‌ها از اروپا دفاع کرد و گفت که منشا شیوع ویروس از قاره آسیا ، به قاره اروپا تغییر کرده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا ، از تصمیم پرزیدنت ترامپ مبنی بر اعمال محدودیت بر مسافرت‌ها از اروپا دفاع کرد و گفت که منشا شیوع ویروس از قاره آسیا ، به قاره اروپا تغییر کرده است. به گزارش بخش انگ

یک کارشناس به فاکس نیوز گفته هیچکس آمار رژیم ایران را باور نمی‌کندشبکه خبری آمریکایی فاکس نیوز گزارشی از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران منتشر کرده است.در این گزارش آمده است که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در خاورمیانه، روز پنجشنبه ۲۲ اسفند به بیش از ۱۰ هزار نفر رسید که بیشتر این موارد مربوط به ایران است.

فاکس نیوز می گوید جمهوری اسلامی ایران گفته است تاکنون بیش از ۳۶۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و حدود ۹ هزار نفر نیز به این ویروس مبتلا شده اند. طبق این گزارش، جمهوری اسلامی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و متهم شده است که آمار افراد مبتلا به این ویروس را کمتر از میزان واقعی نشان می دهد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

به نقشه شیوع کرونا در خاورمیانه دقت کنید ! دو منطقه سبز به کرونا آلوده نیست یا گزارشی نیست ؟ گزارش نیست چون‌با هجوم وحوش_اروپایی و نوچه هایش روبروست . آوارگان جنگی سوری به ترکیه و اروپا مهاجرت میکنند هیچ کنترلی توسط ترکیه یونان‌صورت نمیگیرد . پنهانکاری جنایت_بشری الاغ ها شما که اخوند ها و خامنه ای رو متهم میکردید که چرا به چین پرواز ها لغو نشد حالا که کل اروپا گرفته چرا امریکا پرواز های خود رو به مقصد چین و اروپا الان داره محدود میکنه و کلا نمیبنده؟؟؟

ایکاش مسئولین ایران دره ای دلشون به حال مردمشون میسوخت اگر الان هم دارن اقداماتی میکنن فقط بخاطر ترس از جون خودشونه

کرونا در جهان؛ اروپا به یکی از کانو‌ن‌های اصلی شیوع بیماری تبدیل شدسازمان جهانی بهداشت روز گذشته بیماری «کووید ۱۹» را در حالی برای نخستین بار یک بیماری «همه گیر» اعلام کرد که محدودیت‌های سفر از کشورهایی که کمتر درگیر شیوع ویروس کرونا هستند به‌طور مرتب اعمال و اعلام می‌شود.

انتقاد شدید اتحادیه اروپا از ممنوعیت یک ماهه سفر به آمریکا | DW | 12.03.2020مقامات ارشد اتحادیه اروپا دونالد ترامپ را به خاطر اعلام ممنوعیت یک ماهه سفر اروپا ییان به آمریکا نکوهش کردند. رئیس جمهوری آمریکا علت صدور این فرمان را جلوگیری از انتقال ویروس جدید کرونا عنوان کرده است. بچشید مزه بن شدن را ..... میتونن بگن هر کی میخواد بیاد آمریکا هزینه‌ی کیت نشخیص رو هم باید بده و از همه تست بگیرن، هزینه ای هم برا دولت امریکا نداره. رئیس جمهور امریکاست و دلش هر کی رو بخواد از ورود منع میکنه

اتحادیه اروپا به برخی پناهجویان داوطلب بازگشت از یونان ۲ هزار یورو می‌دهداین آخرین مورد از تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حل بحران پناهجویان در یونان است و دولت آتن نیز از این تصمیم پشتیبانی کرده است. از خر شیطون بیا پایین، این چهل میلیونو بستون برگرد وطنت یه پراید بگیر وایسا کار کن مث سگ، مردیتو نشونمون بده

نگرانی از شیوع کرونا، رونمایی از محصولات جدید شرکت «اپل» را به تعویق انداختنگرانی از شیوع کرونا، رونمایی از محصولات جدید شرکت «اپل» را به تعویق انداخت پیشتر قرار بود که شرکت اپل در اواخر ماه جاری میلادی از دو محصول جدید خود رونمایی کند و اطلاعاتی هم درباره آنها منتشر نکرد تا برای علاقمندان رویدادی غافلگیر کننده باشد.

تنها راه درمان وحشت از ابتلا به بیماری توجه به خداستامام جمعه مشهد اعلام کرد: کسانی که تمکن و یا امکان امداد و مساعدت دارند و مبتلای به عارضه کرونا نشده اند نذر کنند که انشاء الله به این بلا مبتلا نشوند و در مقابل، به قشری که روز مزد هستند و در این شرایط کسب‌ وکارشان لنگ شده کمک کنند.

به فرمان خامنه‌ای پرونده کرونا در ایران از دولت روحانی به نظامیان منتقل شدآیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در اقدامی غیرمنتظر پرونده کرونا را از دست دولت روحانی هههه مقابله با ویروس کرونا کار داکتران متخصص و با تجربه است که جان مردم را نجات دهند مگر کرونا با خود اسلحه دارد که نظامیان با وی مقابله کنند چه فرمانی است کودتای نرم خاک برسر روحانی بی لیاقت

گزارش فاکس نیوز از شیوع کرونا در ایران؛ کسی آمار رژیم ایران را باور نمی‌کند یک کارشناس به فاکس نیوز گفته هیچکس آمار رژیم ایران را باور نمی‌کند شبکه خبری آمریکایی فاکس نیوز گزارشی از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران منتشر کرده است.Aa پس از آنکه سازمان جهانی بهداشت ایتالیا را در خط مقدم همه گیری ویروس کرونا در جهان قرار داد جهش چشمگیر بیماری کوید-۱۹ در دیگر کشورهای اروپایی سبب شده است تا برخی از کارشناسان و رسانه‌های بین المللی از اروپا به عنوان کانون جدید انتشار کرونا نام ببرند.اورزولا فون‌درلاین، رئیس کمیسیون و شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا؛ عکس از آرشیو دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در نخستین سخنرانی خود در مورد شیوع ویروس جدید کرونا اعلام کرد که از بامداد جمعه ۲۴ اسفند (۱۴ مارس) سفر شهروندان ۲۶ کشور اروپایی به آمریکا برای مدت ۳۰ روز ممنوع خواهد بود.تخمین زده می‌شود ۴۲ هزار پناهجو در اردوگاه‌های جزایر یونان حضور داشته باشند که از این تعداد ۱۴ هزار نفر کودک هستند.

در این گزارش آمده است که شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در خاورمیانه، روز پنجشنبه ۲۲ اسفند به بیش از ۱۰ هزار نفر رسید که بیشتر این موارد مربوط به ایران است. فاکس نیوز می گوید جمهوری اسلامی ایران گفته است تاکنون بیش از ۳۶۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و حدود ۹ هزار نفر نیز به این ویروس مبتلا شده اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در همین راستا و برای کاستن از احتمال شیوع ویروس‌کرونا، تمام سفرها از اروپا به آمریکا را به مدت یک ماه ممنوع اعلام کرد. طبق این گزارش، جمهوری اسلامی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و متهم شده است که آمار افراد مبتلا به این ویروس را کمتر از میزان واقعی نشان می دهد. ممنوعیت ۳۰ روزه ورود به آمریکا شامل ۲۶ کشور اروپایی منطقه پیمان شنگن می‌شود. متیو اشمیت، کارشناس علوم سیاسی و امنیت ملی از دانشگاه «نیو هِیوِن»، به فاکس نیوز گفته است: «هیچکس آماری که [توسط رژیم] تهران منتشر می‌شود را باور نمی‌کند. ثبت اولین مورد فوت به دلیل ابتلا به کرونا در نروژ مقامات نروژ روز پنجشنبه اعلام کردند که یکی از افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور جان خود را از دست داده است.» او گفته است که حتی ممکن است «ایران حالا کانون شیوع باشد.» با بحران جدید در مرز یونان مقامات اتحادیه اروپا بیم آن را دارند که وضعیت مشابه سال ۲۰۱۵ شود.

دولت همچنان به ارائه گزارش های غلط از تعداد موارد ابتلا و مرگ و میر ادامه می دهد. تاکنون ۷۳۴ نفر در نروژ به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. بریتانیا از کشورهایی است که ممنوعیت یک ماهه سفر به آمریکا شامل آنها نمی‌شود. و این امر، هم به بی‌کفایتی و هم به لاپوشانی مربوط است.» فاکس نیوز در بخش دیگری از این گزارش گفته است حکومت ایران حالا ایالات متحده و تحریم های سخت دولت ترامپ را مقصر عدم قابلیت خود برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا را معرفی می کند. در نامه‌ای که به امضای اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا رسیده تصریح شده است که کارکنان غیر ضروری این نهاد از روز دوشنبه آینده به صورت دورکاری به همکاری خود ادامه می‌دهند. این در حالی است که ایالات متحده آمریکا پیشتر ​ اعلام کرد که معافیت‌هایی از تحریم ایران را صادر کرده است و به بانک مرکزی ایران اجازه می‌دهد برای ارسال برخی خدمات بشردوستانه، تراکنش‌های مالی انجام دهد. نخستین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در روزهای پایانی ماه دسامبر در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین، شناسایی شد و این منطقه کانون شیوع کرونا و انتقال آن به سراسر جهان شناخته می‌شود. استیون منوشن، وزیر خزانه‌داری آمریکا، روز چهارشنبه ۲۱ اسفند گفت که تحریم‌های ایالات متحده مانعی در زمینه مشارکت انسان‌دوستانه کشورها برای مقابله با کرونا در ایران نیست. رئیس کمیسیون اروپا وعده داده است که تدابیر ویژه ای برای پیشگیری و حفاظت از اعضای این نهاد در قبال شیوع ویروس کرونا در پیش گرفته شود.

پیش از این نیز مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، اعلام کرده بود که به ایران برای مقابله با کرونا پیشنهاد کمک داده‌ شده است. با این حال رسانه های ایران چندی پیش گزارش دادند که جمهوری اسلامی کمک آمریکا را نمی پذیرد. دفتر ریاست جمهوری برزیل روز پنجشنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه تایید کرد که تست کرونای فابیو واجناگارتن، رئیس بخش ارتباطات و اطلاع رسانی این دفتر مثبت اعلام شده و وی با دلیل ابتلا به بیماری کوید -۱۹ در منزل قرنطینه شده است.  او اندکی بعد در یک پیام توئیتری تاکید کرد که بازرگانی به هیچ وجه با این تصمیم به مخاطره نمی‌افتد و هدف از محدودیت‌ها جلوگیری از ورود افراد است نه کالا. شیوع گسترده کرونا در ایران حالا به یک بحران تبدیل شده که یک سو نگرانی از پنهانکاری در اعلام آمار واقعی و از سوی دیگر سوء مدیریت شرایط را برای مردم سخت کرده است. همچنین کافی نبودن تجهیزات پزشکی و حتی زیرساخت های استاندارد نیز باعث شده تا روند درمانی در ایران با مشکل روبرو شود. آقای واجناگارتن در سفر شنبه گذشته رئیس جمهوری برزیل به ایالت فلوریدا وی را همراهی می‌کرد و در ضیافت ناهاری که به مناسبت این سفر تدارک دیده شده بود، حضور داشت. جمهوری اسلامی که حالا بسیاری از مقامات دولتی و سطح بالای مدیریتی آن نیز به کرونا مبتلا شده اند، به جای قرنطینه کردن شهرها و تعطیلی اماکن مذهبی همچون سایر کشورهای درگیر با شیوع این ویروس، تنها به گفتن این که باید کرونا را جدی گرفت بسنده کرده و از مردم می خواهند که از خانه‌های خود بیرون نیایند. بعد از چین بیشترین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا با ۱۲ هزار و ۴۶۲ نفر تا ظهر پنج‌شنبه در ایتالیا ثبت شده است.

مورگان اورتگاس: مردم ایران در مواجهه با کرونا بار دیگر با سوءمدیریت و دروغگویی رژیم روبرو شده‌اند ایالات متحده بارها سوءمدیریت، فساد مالی نهادینه، و غارت دارایی‌های ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات ایران و وضعیت نابسامان رفاهی مردم آن کشور دانسته است. در پی انتشار این خبر کاخ سفید اعلام کرده است که دونالد ترامپ نیازی به انجام تست کرونا ندارد و در حال حاضر هیچ توجیهی برای این کار مطرح نیست. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند. . افزایش چشمگیر شمار قربانیان کرونا در ایتالیا و جهش چشمگیر بیماری در اروپا آخرین گزارش‌ها از ۱۸۹ مورد مرگ جدید ناشی از کرونا در ایتالیا حکایت دارد. سازمان بهداشت جهانی تعداد قربانیان به نسبت مبتلایان به ویروس جدید کرونا را کمتر از سه درصد برآورد می‌کند.