معاون وزیر خارجه آمریکا: ایران حتی تحت تحریم تسلیحاتی هم فعالیت برهم‌زننده جدی دارد

19/06/1399 10:47:00 ب.ظ

🔺معاون وزیر خارجه آمریکا: ایران حتی تحت تحریم تسلیحاتی هم فعالیت برهم‌زننده جدی دارد ⚡️دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه آمریکا می‌گوید رژیم ایران، که تحت تحریم تسلیحاتی هم فعالیت‌های برهم‌زننده دارد، بعد از برداشته شدن تحریم‌ها به مراتب بدتر خواهد شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دیوید شنکر، معاون وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در امور خاورمیانه، می‌گوید رژیم ایران، که حتی تحت تحریم تسلیحاتی هم فعالیت‌های برهم‌زننده جدی دارد، بعد از برداشته شدن تحریم‌ها به مراتب بدتر خواهد شد.

آقای شنکر روز چهارشنبه ۱۹ شهریور در گفت‌وگویی که به شکل مجازی و با ویدئو کنفرانس با موسسه بروکینگز انجام شد، در مورد تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران گفت: «ما از این که حمایت لازم برای تمدید تحریم تسلیحاتی فراهم نشد، متاسف شدیم. کاری که ایران همین الان دارد انجام می‌دهد، ‌یعنی تسلیحات را به نیروهای نیابتی‌اش در منطقه - چه شبه‌نظامیان شیعه مورد حمایت ایران در عراق باشند، و چه حوثی‌ها یا فاطمیون یا حزب‌الله در سوریه یا لبنان - می‌رساند، به واقع غیرقابل درک است. [اقدامات ایران] به طور جدی برهم‌زننده است، آن هم در حالی که آنها همین الان تحریم تسلیحاتی هستند. فقط فکرش را بکنید که وقتی تحریم تسلیحاتی برداشته شود، چه خواهد شد.»

معاون وزیر خارجه آمریکا افزود: «بعد از آن البته ما از لحاظ اقتصادی به سراغ کشورهایی که [با رژیم ایران ] تجارت تسلیحاتی کنند و به ایران اسلحه بفروشند، خواهیم رفت؛ ولی همچنین به بازگرداندن تحریم‌های [سازمان ملل علیه ایران] ادامه می‌دهیم.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

آیا تحریم‌های آمریکا ایران را به زانو درآورده است؟یک روزنامه پرتیراژ در سرزمین‌های اشغالی اعتراف کرد، هرچند تل‌آویو پیش‌بینی می‌کرد خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ایران را به زانو درخواهد آورد، اما ایران بعد از گذشت 2 سال همچنان روی پای خود ایستاده و این ترامپ است که در آستانه شکست قرار دارد.

توییت علی خامنه‌ای: آمریکا مقصر کشتار ۱۷ شهریور ۵۷ است

پرزیدنت ترامپ: دوران سوءاستفاده تجاری جهان از آمریکا به پایان رسیده است؛ هفت قرارداد تجاری منصفانه بزرگ در دستور کار است🔺پرزیدنت ترامپ: دوران سوءاستفاده تجاری جهان از آمریکا به پایان رسیده است ⚡️رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد دولت او مشغول کار بر روی ۷ قرارداد تجاری منصفانه است تا دیگر هیچ کشوری نتواند از ایالات متحده سوءاستفاده کند.

کاهش چشمگیر نرخ بیکاری، نشانه دیگری از تداوم روند مثبت بهبود اقتصاد آمریکا؛ در یک ماه ۱.۴ میلیون شغل ایجاد شده است🔺کاهش چشمگیر نرخ بیکاری، نشانه دیگری از تداوم روند مثبت بهبود اقتصاد آمریکا؛ در یک ماه ۱.۴ میلیون شغل ایجاد شده است ⚡️براساس آمار وزارت کار آمریکا کارفرمایان طی ماه گذشته میلادی (ماه اوت) در حدود ۱.۴ میلیون نفر را استخدام کردند.

وزیر بهداشت ایران خواستار فراخوان جهانی برای پایان تحریم‌های آمریکا شد

بیش از 18 هزار نفر به‌دلیل کرونا از مرز کانادا با آمریکا بازگردانده شدند