معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا: هیچ معافیتی برای خرید نفت ایران صادر نخواهد شد

17/06/1398 10:45 ب.ظ

🔺معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا: هیچ معافیتی برای خرید نفت ایران صادر نخواهد شد ⚡️معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت واشنگتن به تحریم کسانی که نفت ایران را بخرند یا با سپاه پاسداران معامله کنند ادامه می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به ظریف: تعجبی ندارد که مردم ایران از این «رژیم واپسگرا» بیزارند

اشاره خانم اورتگاس به موارد گسترده نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران است. با این حال، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در سفرهایی که به خارج از کشور دارد، از عملکرد رژیم ایران دفاع می کند. دولت آمریکا خواستار توافق جدیدی با ایران است که ضمن اصلاح توافق هسته ای، مانع برنامه موشکی، کمک به گروه های تروریستی و نقض حقوق بشر شود.

محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران، نیز در یک توئیت خطاب به مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا، او را به طور تلویحی به ندانستن مفهوم واقعی واژه «متمدن» متهم کرده بود. ایالات متحده می گوید که ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و از گروه‌های تندرو در یمن و سوریه حمایت می‌کند. همچنین در جمهوری اسلامی همجنسگرایی جرم است و احکام سنگینی همچون اعدام دارد. headtopics.com

در ایران همچنین حجاب به عنوان پوشش اسلامی اجباری است و در ماه‌های اخیر احکام سنگینی برای مخالفان حجاب اجباری صادر شده است.این در حالی است که حکمو متهمان پرونده‌های سنگین اقتصادی همچون هادی رضوی، داماد وزیر کار ایران، معمولا بسیار کمتر از حکم این دختر مخالف حجاب است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وزیر دفاع آمریکا: نقض برجام توسط تهران شگفت‌آور نیست«من از این که ایران اعلام کرد برجام را نقض می‌کند، شگفت زده نشدم. آنها قبلا هم چنین کاری کرده بودند. آنها سالهاست که معاهدۀ منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض می‌کنند، بنابراین جای تعجب ندارد.»

'در دیدار با وزیر بازرگانی آمریکا به 100 میلیارد دلار گفنگو کردیم''در دیدار با وزیر بازرگانی آمریکا به 100 میلیارد دلار گفنگو کردیم'

وزیر دفاع آمریکا: حاضر نیستیم به هر معامله‌ای با طالبان تن بدهیممارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته در حالیکه کشورش تلاش دارد به یک توافق سیاسی با گروه طالبان دست یابد ولی این تلاش‌ها به این معنی نیست که آمریکا به 'هرنوع معامله' با طالبان تن بدهد. در همین حال سهیل شاهین، سخنگوی گروه طالبان در دوحه گفته است که شب گذشته ملاعبدالغنی برادر، رئیس دفتر گروه طالبان در قطر با زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و وزیر خارجه قطر دیدار کرده‌اند.

وزیر دفاع آمریکا: واشنگتن به ایران اجازه تهدید امنیت دریانوردی را نمی‌دهدفلورانس بارلی وزیر دفاع فرانسه روز شنبه 7 سپتامبر 2019 در نشست خبری مشترک با همتای آمریکایی‌اس مارک

وزیر دفاع آمریکا: از تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای جدید تعجب نکردم🔺وزیر دفاع آمریکا: از تصمیم ایران برای استفاده از سانتریفیوژهای جدید تعجب نکردم ⚡️وزیر دفاع ایالات متحده گفت از تصمیم ایران در استفاده از سانتریفیوژهای جدید برای افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌سازی شده خود و نقض دوباره توافق هسته‌ای تعجب نکرده است.

وزیر دفاع آمریکا: برای دستیابی به «توافق خوب» با طالبان تلاش می کنیموزیر دفاع آمریکا می گوید که واشنگتن در تلاش برای دستیابی به یک توافق سیاسی با طالبان است اما این تلاش‌ها به معنی آن نیست که آمریکا به هر نوع توافقی تن خواهد داد.