معاون وزیر خارجه آمریکا خواستار تحقیق درباره اعدام‌های سال ۶۷ در ایران شد

21/09/1399 03:10 ق.ظ

🔺معاون وزیر خارجه آمریکا خواستار تحقیق درباره اعدام‌های سال ۶۷ در ایران شد رابرت دسترو از جامعه بین‌المللی خواست جمهوری_اسلامی را وادار به پذیرش انجام تحقیقات مستقل در مورد اعدام های سال ۱۳۶۷ در ایران کند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. رابرت دسترو در توییتی نوشت: «ایالات متحده درخواست سازمان ملل متحد برای تحقیقات مستقل در مورد ناپدید شدن‌های دسته‌جمعی و اعدام‌های سرسری در سال ۱۹۸۸ در ایران را تکرار می‌کند.

هر چند با ادعای دست داشتن مقام‌های ارشد فعلی، این که رژیم خود تحقیقات انجام دهد را بسیار نامحتمل می‌کند.»

وی اضافه کرد: «رژیم در ارائه اطلاعات به خانواده‌ها در مورد سرنوشت عزیزانشان ناکام بوده است. در عوض، آنها خانواده‌ها را تهدید و به اماکنی که قربانیان دفن شده‌اند بی‌حرمتی کرده‌اند. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم رژیم (جمهوری اسلامی) را در برابر خواسته سازمان ملل پاسخگو کند.»

به تازگی گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در نامه‌ای به حکومت ایران هشدار داده‌اند که تخلفات حقوق بشری پیشین و ادامه‌دار این کشور در مورد پرونده کشتار زندانیان در تابستان ۱۳۶۷ می‌تواند جنایت علیه بشریت محسوب شود و اگر این تخلفات ادامه یابد، تقاضای تحقیقات بین‌المللی خواهند کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ما در انتظار تیم عدالت گستر و نابود کننده تبهکاران و جنایاتکارن آمریکایی و غربی در دویست سال گذشته هستیم از بومیان قاره آمریکا گرفته تا بیگناهان در یمن ... فقط 67؟ اول تحقیق درمورد کشتار وتجاوز در عراق و افغانستان را اغاز کنید وقت کردید از شمار جنایتهای امریکا فارغ بشین اون موقع بزدلی شما امریکاییها برای جهان ثابت شده

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

معاون رئیس جمهوری آمریکا: رفتار ایران در منطقه «خطرناک» استکامالا هاریس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در اولین تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر قیافه اش خیلی شبیه پرستو های مزدور جمهوری اسلامی است؟؟! خنده دار ما چهل دو ساله همین فریاد را میزنیم! کشتار ده هزار تن از مردم یمن کار ایران بود نه سعودی

معاون سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نوروز را به کسانی که جشن می‌گیرند، تبریک گفت🔺معاون سخنگوی وزیر خارجه آمریکا نوروز را به کسانی که جشن می‌گیرند، تبریک گفت ▪️خانم پورتر عصر جمعه ۲۹ اسفند در توئیتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نوشت: نوروز مبارک! من هم به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌پیوندم که امروز نوروز را جشن می‌‌گیرند.

معاون وزیر کشور: در ایران کودک‌همسری نداریم، ازدواج پیش‌رس استدر حالی که وزارت ورزش و جوانان ایران رسما درباره افزایش موارد کودک‌همسری هشدار می‌دهد، تقی رستم‌وندی، رییس سازمان تامین اجتماعی و معاون وزیر کشور، وجود کودک‌همسری را رد کرد و آن را «ازدواج پیش‌رسی» خواند که قانونی و شرعی است خاک بر سر قانون و شرعتون و وزیر ورزش و جوانانتون کثافتها برای ارضای امیال شیطانی خودشون در بین انبوه مشکلات کشور فقط گیر دادند به سن ازدواج و غربال گری و .. کلن این موجودات با زن مشکل دارند. ببینید چه روان پریشانی برای این ایرانیان حکم رانی می کنند.. رئیس سازمان تامین اجتماعی حکومت اسلامی هم مثل مراجع دینی معتقده دختر کافیه از نظر جسمی آمادگی داشته باشه(مثلا قاضی باسکول میکنه اگه ۵۰کیلو بود اجازه ازدواج میده)نگاه چوپون به گوسفند چطوریه،حاکم اسلامی هم به زن رو کالای جنسی یا تولید مثل تصور میکنه و توی قوانین اینو تحمیل میکنه.

معاون امور دموکراسی، حقوق بشر و کار وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۰ آذر از درخواست سازمان ملل متحد از تهران برای انجام تحقیقات مستقل در مورد اعدام‌های سال ۱۳۶۷ در ایران حمایت کرد و از جامعه بین‌المللی خواست جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش این درخواست کند.

رابرت دسترو در توییتی نوشت: «ایالات متحده درخواست سازمان ملل متحد برای تحقیقات مستقل در مورد ناپدید شدن‌های دسته‌جمعی و اعدام‌های سرسری در سال ۱۹۸۸ در ایران را تکرار می‌کند. هر چند با ادعای دست داشتن مقام‌های ارشد فعلی، این که رژیم خود تحقیقات انجام دهد را بسیار نامحتمل می‌کند.»

وی اضافه کرد: «رژیم در ارائه اطلاعات به خانواده‌ها در مورد سرنوشت عزیزانشان ناکام بوده است. در عوض، آنها خانواده‌ها را تهدید و به اماکنی که قربانیان دفن شده‌اند بی‌حرمتی کرده‌اند. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم رژیم (جمهوری اسلامی) را در برابر خواسته سازمان ملل پاسخگو کند.»

به تازگی گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در نامه‌ای به حکومت ایران هشدار داده‌اند که تخلفات حقوق بشری پیشین و ادامه‌دار این کشور در مورد پرونده کشتار زندانیان در تابستان ۱۳۶۷ می‌تواند جنایت علیه بشریت محسوب شود و اگر این تخلفات ادامه یابد، تقاضای تحقیقات بین‌المللی خواهند کرد.

عفو بین‌الملل:‌ هشدار کارشناسان سازمان ملل به رژیم ایران در مورد کشتار ۶۷ «بی‌سابقه و مهم» است

گروهی از کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در نامه‌ای به حکومت ایران هشدار داده‌اند که تخلفات حقوق بشری پیشین و ادامه‌دار این کشور در مورد پرونده کشتار زندانیان در تابستان ۱۳۶۷ می‌تواند جنایت علیه بشریت محسوب شود و اگر این تخلفات ادامه یابد، تقاضای تحقیقات بین‌المللی خواهند کرد.