معامله بزرگ ایران‌مال یا شست‌وشوی ۸۵ هزار میلیارد تومان پول کثیف

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آگهی_مزایده ایران_مال به قیمت پایه ۸۵ هزار میلیارد تومان منتشر شده است. این رقم معادل ۳ درصد کل پولی است که به اشکال مختلف در کشور وجود دارد. این معامله‌ای مشکوک است که بوی تند پولشویی از آن به مشام می‌رسد. گزارش بهرام خدابنده👇 اخبار_ایران پول_کثیف

آگهی مزایده «ایران‌مال» به قیمت پایه ۸۵ هزار میلیارد تومان منتشر شده است. بر اساس آمار بانک مرکزی ایران، این رقم معادل سه درصد کل پولی است که به اشکال مختلف در کشور وجود دارد. حداقل میزان سهام واگذاری هم ۱۰ درصد تعیین شده است. یعنی باید ۸۵۰۰ میلیارد تومان داشت تا برای خرید ده درصد سهام وارد رقابت شد. این معامله‌ای مشکوک است که بوی تند پول‌شویی از آن به مشام می‌رسد.حتی نوشتن ۸۵ هزار میلیارد تومان کار آسانی نیست؛ آن هم به ریال.

این اعداد و ارقام حتی در مقیاس اقتصاد نابسامان ایران هم سرگیجه‌آور است، اما چه کسی می‌تواند از عهده تامین این پول بر‌اید؟۸۵ هزار میلیارد تومان پولی نیست که تامین آن کار یک یا دو ابرسرمایه‌گذار باشد. طبق بند پنجم مزایده، حداقل میزان سهام واگذاری ۱۰ درصد است. یعنی در بهترین حالت باید کسی ۸۵۰۰ میلیارد تومان پول در اختیار داشته باشد تا بتواند از عهده خرید یک دهم سهام شرکت ایران‌مال بربیاید.

موضوع احتمالا فراتر از یک خرید و فروش بزرگ است. پاک کردن رد ۸۵ هزار میلیارد تومان پول کثیف حتی در ایران هم کار آسانی نیست. کافی است «برادران قاچاقچی» تصمیم گرفته باشند ۸۵ هزار میلیارد تومان از پول‌های کثیف‌شان را پاک کنند. برای این کار محتمل است از طریق نمایندگان رسمی یا غیررسمی خود این پول را در یک معامله بزرگ وارد شبکه بانکی کنند. ۸۵ هزار میلیارد تومان به محض اینکه وارد سیستم بانکی شود، به سرعت از انجماد درمی‌آید و به هزاران وام و سپرده و سرمایه‌گذاری‌های خرد نزد هزارن فرد بی‌خبر و باخبر تبدیل می‌شود. این پول بعد از ورود به بانک پاک پاک است و می‌تواند بدون دردسر به هر کجا که خواست برود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محسن رضایی از تشکیل «ایران بزرگ» با الحاق 15 کشور به جمهوری اسلامی می‌گویدطی سخنانی که می‌تواند به راستای «سیاست‌های توسعه‌طلبانه جمهوری اسلامی» تفسیر شود، محسن رضایی دبیر اگر ابلیس توانست دوباره وارد بهشت شود این پس فطرت وادم کش صفوی به آرزویش خواهد رسید ...! اذا مات كسرى لا كسرى بعده ( رسول اكرم فرمود اگر کسری بمیرد دیگر کسرای وجود نخواهد داشت ... ! بیاد اینو بخــــــــــــــــــــوره کسمغز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

طرفداران ترامپ برای برگزاری تظاهرات بزرگ در واشنگتن آماده می‌شوندطرفدران رئيس جمهور آمریکا برای دومین بار خود را برای برگزاری تظاهرات حمایتی از وی در واشنگتن آماده می‌کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنگ و بی‌ثباتی، چالش‌هایی بزرگ فراروی واکسیناسیون در کشورهای فقیر🔺جنگ و بی‌ثباتی، چالش‌هایی بزرگ فراروی واکسیناسیون در کشورهای فقیر ⚡️خبرگزاری اسوشیتدپرس در گزارشی به بررسی چالش‌های موجود بر سر راه واکسیناسیون همگانی در بسیاری از کشورهای فقیر پرداخته است. First
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انهدام شبکه بزرگ قاچاق مواد مخدر در همکاری کم‌سابقهٔ مسکو و واشنگتندر این عملیات مشترک اعضای باندی که از آمریکای جنوبی به روسیه و اروپا کوکائین قاچاق می‌کردند دستگیر و ۳۳۰ کیلوگرم کوکائین کشف و ضبط شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مسجد بزرگ پاریس از شورای ملی امامان مساجد فرانسه خارج می‌شودآقای حافظ در خصوص چرایی اتخاذ این تصمیم، از نفوذ جریانی اسلام گرا در شورای ملی مسلمانان فرانسه سخن گفت و اعلام کرد که این تصمیم غیرقابل برگشت است. شما نوشتید که رئیس مسجد بزرگ پاریس از شورای ملی امامان مساجد فرانسه، به دلیل «جریان اسلامگرایی» خارج شده! جوک نوشتید؟! یعنی چی؟! خودتون فهمیدید چی نوشتید؟!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »