مطهری: اختیار افزایش قیمت حامل‌های انرژی را مجلس به دولت داد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 98 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 43%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مطهری: تصویب برجام در ۲۰ دقیقه دروغ بزرگی بود هر قدر هم فشار و توهین باشد ما حرف‌مان را می‌زنیم برخی موانع باعث شده از قدرت مجلس کاسته شود به نحوه نظارت استصوابی منتقدیم هر گونه معافیت مالیاتی نیاز به دو سوم رای نمایندگان دارد

به گزارش ایسنا علی مطهری در جمع دانشجویان دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر در پاسخ به سوالی درباره علنی کردن فهرست اموال خود گفت: من یک خانه ۵۷۶ متری دارم که یک کوچه پایین تر از حسینیه ارشاد است، همچنین یک پژو پارس دارم و یک واحد آپارتمان هم برای پسرم گذاشتم و سهامی هم در انتشارات صدرا دارم که ناشر آثار استاد مطهری است. البته این اموال را قبل از نمایندگی داشتم و بخشی از آنها را هم پیش از انقلاب داشتم.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: حالا باید چه کار کنیم؟ آیا به این موضوع دامن بزنیم که اصل نظام به خطر بیفتد یا در حدی که لازم است انتقاد کنیم و وادار کنیم کسانی که مسئولیتی داشتند عذرخواهی کنند. می‌توانند بگویند اشتباه کردیم و دل مردم را به دست بیاورند.وی درباره ماهیت اعتراضات نیز گفت: آیا اعتراضات از سوی سلطنت طلب‌ها و منافقین صورت گرفت؟ گزارشتی به ما دادند که می‌گوید اینطور نیست که نقش منافقین و سلطنت طلبان پر رنگ باشد. این‌ها عوام فقیر بودند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از اظهاراتش، گفت: به هر حال با افزایش یکباره قیمت بنزین عده‌ای شوکه شدند و به خیابان آمدند. این مطلب روشنی است. اینکه گفتم عوام فقیر منظورم توده مردم بود به این معنی که ای‌نها قشر تحصیلکرده نبودند. مثلا در اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 تیپ دیگری در اعتراضات حضور داشتند. البته ممکن است یک عده اغتشاشگر هم بین معترضین بوده باشند.

وی با بیان این‌که «برجام نیازی به مصوبه مجلس نداشت»، افزود: برجام به عنوان برنامه جامعه اقدام مشترک در پارلمان کشورهای دیگر هم مطرح نشد و در ایران هم نیازی به مصوبه مجلس نداشت اما سه ماه مورد بررسی قرار گرفت و این‌که می‌گویند در 20 دقیقه تصویب شد دروغ بزرگی است. ده‌ها جلسه علنی و غیر علنی در این باره گذاشته شد و تمام زوایا بحث شد اما در نهایت برای تصویب آن نمایندگان باید می‌گفتند آری یا نه؟ و به این کار 20 دقیقه اختصاص داده شد که البته می‌توانست ظرف 10 دقیقه هم انجام شود.

وی با بیان این‌که «برخی موانع باعث شده از قدرت مجلس کاسته شود» افزود: طبق قانون اساسی تنها نهاد قانونگذاری مجلس است اما شوراهایی تاسیس شد که به جای مجلس قانونگذاری می‌کنند. اخیرا هم در این باره نامه‌ای به رهبری نوشتم و خواستم این مشکل را حل کنند.

وی درباره رای اعتماد مجلس به شریعتمداری به عنوان وزیر رفاه علی رغم استیضاح او به عنوان وزیر صنعت گفت: ایشان به عنوان وزیر صنعت استیضاح شد. شاید مجلس ایشان را برای یک جا صالح می‌داند و برای جای دیگر نه. در موضوع خودرو هم نظرات زیاد بود. عده‌ای می‌گفتند ایشان کوتاهی کرده و عده‌ای می‌گفتند خود ایشان وارد موضوع شده و اقدام به شفاف سازی کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بروخوابتو بکن داداش مجلس خواب آلوروچه به اوضاع رقت بارمردم

جن ده خانم زیر اغا علی گدا تروریست جاسوس روسی اعتراف کرد همه دستور شلیک داده یعنی مسمومیت. مسلسل و تانک و نفر بر ایران جنگ بین ایرانیان و بیگانگان داعشی که پیروزی همیشه با خوبان هست

اولین مقصر خودتی مطهری

خفه شین بابا، همتون مثل هم هستین، یه مشت جلاد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف خطاب به اروپا: به جای وعده‌های توخالی داروی بیماران پروانه‌ای را بفروشیدوزیر خارجه ایران با انتقاد از کشورهای اروپایی خواستار فروش داروهای ویژه بیماران پروانه‌ای از سوی شرکت‌های اروپایی به ایران شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان خطاب به ناتو: جنگ ترکیه با « تروریست‌‌ها» را به رسمیت بشناسیداردوغان:‌ «با کمال میل، می توانیم دور هم جمع شویم و درباره این موضوعات حرف بزنیم اما اگر دوستان ما در ناتو سازمان‌هایی که ما سازمان‌‌های تروریستی می دانیم را به این عنوان به رسمیت نشناسند، ما با هر اقدام که در نشست ناتو تصمیم گرفته شود مخالفت می کنیم.» اردوغان نگو خردوغان بگو این نوع آخوند کراواتی ..ر ..ر است که باید با یک درکونی ناتو بندازش بیرون. رجب! حقوق کردها را به رسمیت بشناس! از فاز آتا‌ترکی که گرفتی بیا بیرون!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عراقچی: هیچ‌کس نباید ایران را به خاطر کاهش تعهدات خود در برجام زیر سوال ببردعراقچی: هیچ‌کس نباید ایران را به خاطر کاهش تعهدات خود در برجام زیر سوال ببرد کاهش تعهدات ایران در قالب برجام به معنای خروج ایران از این توافقنامه نیست بلکه نجات این توافق است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا کمک 105 میلیون دلاری به لبنان را از سر گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک معلم مریوانی: نیروهای سپاه و بسیج، اعتراض آرام مردم را به خشونت کشاندندjavadroshana
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پلیس در هنگام ترافیک خودروها را به خط ویژه هدایت می‌کندمعاون شهردار تهران: در بارش برف اخیر وقتی مسیر اصلی خودروهای سواری بسته شد، پلیس آن‌ها را به سمت مسیر بی‌.آر.تی هدایت کرد به این ترتیب خط ویژه به صورت خط عادی تبدیل شد و مسیر بی‌.آر.تی نیز بسته شد. لذا مردم در این خصوص گله‌های بسیاری داشتند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »