مطهری: اظهارنظر تا بی نهایت آزاد است

13/05/2021 12:14:00 ب.ظ

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: همه حتی ضدانقلاب، طرفداران رژیم گذشته، منافقین و خبرنگاران بی بی سی باید حرف خود را بزنند. خط قرمز ما ایجاد آشوب و بلوا است ولی اظهارنظر تا بی نهایت آزاد است.

علی مطهری: *اظهارنظر تا بی نهایت آزاد است *شورای نگهبان نباید کاسه داغ‌تر از آش شود *در صورت ردصلاحیت باید در خانه بنشینیم *حجاب مشکل اساسی ما نیست *زنان با حفظ پوشش خود می‌توانند دوچرخه‌سورای کنند *از تصمیم لاریجانی برای حضور در انتخابات اطلاعی ندارم

یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: همه حتی ضدانقلاب، طرفداران رژیم گذشته، منافقین و خبرنگاران بی بی سی باید حرف خود را بزنند. خط قرمز ما ایجاد آشوب و بلوا است ولی اظهارنظر تا بی نهایت آزاد است.

وی درباره رایزنی با اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، گفت: من به صورت مستقل وارد انتخابات شده ام و سازوکار نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان شامل من نمی شود. من هم هیچ اقدامی برای تطبیق با این سازوکار نکرده ام، اما اینکه در آینده چه بشود بستگی به رای کاندیداها دارد. باید سایر کاندیداها به کسی که رای بیشتری دارد کمک کنند تا نفر رقیب رای نیاورد؛ البته تا الان قصدی برای کناره گیری ندارم.

این نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این پرسش که در صورت رد صلاحیت چه می کنید، تصریح کرد: امیدوارم این اتفاق نیفتد و شورای نگهبان تغییری در رویه خود بدهد و اظهارنظر را دلیلی برای عدم التزام به نظام و ولایت محسوب نکند. رهبری بارها فرموده اند ممکن است کسی نظر مخالف من داشته باشد ولی باید او حرفش را بزند. شورای نگهبان هم نباید کاسه  داغ تر از آش شود و طبق قانون اساسی و فرمایش رهبری عمل کند. در نهایت ما هم باید تابع قانون باشیم و کاری هم از دست ما برنمی آید و در صورت ردصلاحیت باید در خانه بنشینیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

پوتین: مردم در مناطق دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا یک انتخاب روشن انجام دادند- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

این وعده ها رو هم روحانی داد هیچکدوم عملی نشد که هیچ سفره ماروهم کوچکتر کرد علی_مطهری جناب مطهری فکر نمی‌کنید دوران وعده سر خرمن شعار اب دوغ خیاری گذشته است! مشکلات جامعه امروز من زن حجاب و دوچرخه سواری، ورود به ورزشگاه نیست؛ نوع پوشش من به فرهنگ واصالت خانواده ام برمیگردد لطف سیاست کشور را با فرهنگ خانواده به چالش نکش :(

اگر فکر میکنید که چرا هنوز واکسن نداریم،،چرا مساله بی‌آبی هر روز بدتر میشود و هیچ مدیریت سالمی بروی ان اعمال نمیشود، چرا در ایران با ابنهمه ثروت گرسنگی بیداد میکند، و از همه مهمتر چرا “ایران” مشکل اساسی حکومت و دولتهای بی‌رنگش نیست 👇🏻 فکر میکنه حجاب مشکل اساسی اونا نیست؟ پس فکر میکنه زنها اصلا “اساسی”در قوانین نیستند!

زیاد زر میزنه مرتیکه رای_بی_رای نه_به_جمهوري_اسلامي این مسخره بازیا دیگه قدیمی شده

علی مطهری در انتخابات ثبت نام کردعلی مطهری در انتخابات ثبت نام کرد علی مطهری، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. قرساشو با خودش آورده بود چه حالی می دهد علی مطهری با مایو سواره دوچرخه می آمد برای ثبت نام

مطهری در پاسخ به آناتولی: رد صلاحیت شوم تابع قانون هستمنائب رئیس سابق مجلس ایران که به عنوان داوطلب کاندیداتوری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده، گفت اگر رد صلاحیت شوم تابع قانون هستم. - خبرگزاری آناتولی

نام کسری نوری در فهرست ده روزنامه‌نگار «در معرض خطر فوری» قرار گرفت🔺نام کسری_نوری در فهرست ده روزنامه‌نگار «در معرض خطر فوری» قرار گرفت نام کسری نوری، درویش گنابادی زندانی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز، در فهرست ده روزنامه‌نگار جهان که در معرض خطر فوری هستند، قرار گرفته است

ستاره‌های بزرگ موسیقی جهان برای کمک به تامین واکسن کرونا در کشورهای فقیر ۳۰۰ میلیون دلار جمع کردند🔺ستاره‌های بزرگ موسیقی جهان برای کمک به تامین واکسن کرونا در کشورهای فقیر ۳۰۰ میلیون دلار جمع کردند به گفته گلوبال سیتیزن، با چنین بودجه‌ای آنها قادر به خرید بیش از ۲۶ میلیون دز واکسن کرونا از شرکت‌های مختلف هستند گلوبالیست ها😂 اول کرونا میسازیم و پخش میکنیم، بعد واکسنشو میسازیم و خودمون ر ناجی بشریت معرفی میکنیم 😂

انتخابات ۱۴۰۰ – ثبت نام داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری آغاز شد؛ نظامیان، چهره‌های شاخص روز نخستانتخابات_۱۴۰۰ – ثبت نام داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری آغاز شد؛ نظامیان، چهره‌های شاخص روز نخست براساس برنامه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، داوطلبان نامزدی از روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا روز شنبه ۲۵ اردیبهشت فرصت ثبت نام خواهند داشت بیشتر بخوانید: به تفکرات سعید_محمد رای میدهیم ای جانم سعید محمد ❤️🇮🇷💪 شما در این انتخابات رای خواهید داد؟

هشدار دانشمندان برای بروز انواع جدید کرونا که مقابل واکسن مقاوم باشندهشدار دانشمندان برای بروز انواع جدید کرونا که مقابل واکسن مقاوم باشند جی‌جی گرونوال، پژوهشگر ارشد مرکز امنیت سلامت دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، می‌گوید: «هیچ چیز در این دنیا ۱۰۰ درصد نیست.»

به گزارش ایسنا، علی مطهری پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه  در آستانه انتخابات در شرایط ویژه ای هستیم، اظهار کرد: میزان مشارکت مردم در انتخابات پیام بسیار مهمی برای دنیا دارد و در رفع سریعتر تحریم ها و احیای برجام قطعا موثر خواهد بود و بر بهبود معیشت مردم اثرگذار خواهد بود؛ پس مردم فکر نکنند شرکت یا عدم شرکت تفاوتی نخواهد داشت.به گزارش ایسنا، علی مطهری با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.نائب رئیس سابق مجلس ایران که به عنوان داوطلب کاندیداتوری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده، گفت اگر رد صلاحیت شوم تابع قانون هستم.کسری نوری،‌ یکی از دراویش گنابادی زندانی نام کسری نوری، درویش گنابادی زندانی محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز، در فهرست ده روزنامه‌نگار جهان که در معرض خطر فوری هستند، قرار گرفته است.

شاید ما به همه خواسته های خود نرسیم اما می توانیم به هفتاد تا هشتاد درصد خواسته های خود برسیم. وی درباره رایزنی با اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات، گفت: من به صورت مستقل وارد انتخابات شده ام و سازوکار نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان شامل من نمی شود. من هم هیچ اقدامی برای تطبیق با این سازوکار نکرده ام، اما اینکه در آینده چه بشود بستگی به رای کاندیداها دارد.2021 تهران/ خبرگزاری آناتولی علی مطهری، نائب رئیس سابق مجلس ایران و نماینده سابق مردم تهران پس از ثبت نام به عنوان داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به خبرنگار «آناتولی» مبنی بر اینکه اگر رد صلاحیت شود چه واکشنی خواهد داشت گفت: امیدوارم این اتفاق نیفتد و شورای نگهبان تغییری در رویه خود بدهد. باید سایر کاندیداها به کسی که رای بیشتری دارد کمک کنند تا نفر رقیب رای نیاورد؛ البته تا الان قصدی برای کناره گیری ندارم. این نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این پرسش که در صورت رد صلاحیت چه می کنید، تصریح کرد: امیدوارم این اتفاق نیفتد و شورای نگهبان تغییری در رویه خود بدهد و اظهارنظر را دلیلی برای عدم التزام به نظام و ولایت محسوب نکند. همچنین در بخشی از این گزارش به نقل از کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران آمده است که ۵۵ درصد روزنامه‌نگاران زندانی در سال گذشته میلادی، در رابطه با مسائل حقوق بشر می‌نوشتند و از سال ۱۹۹۲ تاکنون نیز ۳۰۶ روزنامه‌نگار گزارش‌دهنده حقوق بشر در جهان کشته شده‌اند.

رهبری بارها فرموده اند ممکن است کسی نظر مخالف من داشته باشد ولی باید او حرفش را بزند. بنابراین قانون اساسی باید اجرا شود و شورای نگهبان کاسه داغ‌تر از آش نشود. شورای نگهبان هم نباید کاسه  داغ تر از آش شود و طبق قانون اساسی و فرمایش رهبری عمل کند. در نهایت ما هم باید تابع قانون باشیم و کاری هم از دست ما برنمی آید و در صورت ردصلاحیت باید در خانه بنشینیم. وی در ادامه درباره امکان تحقق مطالبات زنان، چنین ابراز عقیده کرد: در حوزه زنان مشکل اساسی نداریم. پیام رسایی برای غربی‌ها و کشورهای همسایه، چین و روسیه دارد و در رفع سریع‌تر تحریم‌ها و احیای برجام قطعا موثر خواهد بود. ورود بانوان به ورزشگاه ورزشی غیر شنا و کشتی مشکلی ندارد و قابل حل است. کسری نوری که در واقعه گلستان هفتم بازداشت و به زندان منتقل شده بود مرداد ماه سال ۹۷ به ۱۲ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال تبعید به ثلاث باباجانی، ‏دو سال ممنوع الخروجی، و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب سیاسی، اجتماعی، و فعالیت رسانه‌ای محکوم شد.

با تمهیداتی امکان ورود به ورزشگاه وجود دارد. هیچ مرجع تقلیدی نمی تواند بگوید دوچرخه سواری بانوان ممنوع است. کسی که رای بیشتری دارد دیگران باید کمک کنند او پیروز شود. زنان با حفظ پوشش خود می توانند دوچرخه سورای کنند. نباید مسایل زنان را بی جهت بزرگ کنیم. حجاب مشکل اساسی ما نیست. خبرهای بیشتر.

اکثریت مردم بر اساس اعتقاد خود حجاب را رعایت می کنند. عده ای هم حجاب را به صورت نسبی رعایت می کنند که حکومت هم کاری با آنها ندارد. نباید به این مسایل دامن بزنیم. وی درباره تصمیم علی لاریجانی برای حضور در انتخابات گفت: بیست روز است با وی صحبتی نکرده ام و از تصمیم وی اطلاعی ندارم. من هم بدون اطلاعات وی وارد انتخابات شده ام و ورود یا عدم حضور لاریجانی تاثیری در تصمیم من ندارد.

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا کابینه خود را انتخاب کرده است، اظهار کرد: معتقدم کابینه باید شامل افراد باتجربه، متخصص و باتقوا باشد. باید بگردیم اصلح را انتخاب کنیم و همه در قدرت مشارکت داشته باشند. کار زشتی است که یک گروه افراد گروه دیگر را بیرون می کنند. بعضی از افراد که کاندیدا شده اند را برای معاون اول مناسب می دانم. من معتقد به دولت ائتلافی هستم و تعصب گروهی ندارم.

هر کسی قول دهد وزیر اهل سنت یا زن انتخاب می کند، کار اشتباهی کرده است. باید دنبال افراد اصلح گشت چه از میان بانوان و چه اهل سنت. اگر یک مرد و زن در شرایط برابری بودند، زن را باید انتخاب کنیم. اگر شرایط شیعه و سنی برابر بود، اهل سنت را انتخاب کنیم. وی در پایان درباره رویکرد خود نسبت به فضای مجازی چنین ابراز عقیده کرد: فضای مجازی فرصت بسیار خوبی برای ما است که البته آسیب هم دارد که باید از فرصت آن استفاده کرده و با اسیب آنها مقابله کنیم.

به شدت با فیلترینگ فضای مجازی برای مقابله با اظهارنظرها مخالفم. همه حتی ضدانقلاب و طرفداران رژیم گذشته و منافقین و خبرنگاران بی بی سی باید حرف خود را بزنند. خط قرمز ما ایجاد آشوب و بلوا است ولی اظهارنظر تا بی نهایت آزاد است. انتهای پیام .