مطالبات مزدی و سنوات کارگران شهرداری، بازنشستگان اتوبوسرانی و پرستاران

07/05/1399 03:46 ب.ظ

عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری بندر امام وشهر کلاته رودبار منجر به اعتراض پرسنل و واکنش شورای این دوشهر شد. کسری پرداخت سنوات بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز به تجمع آنها مقابل دفتر مرکزی این شرکت انجامید. بیشتر بخوانید👇 اخبار_ایران

آنها با انتقاد از تاخیر مکرر مطالبات خود می گویند: «تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۸۰۰ کارگر هستیم که در بخش فضای سبز و خدماتی شهرداری بندر امام مشغول به کار هستیم.

اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم. چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای برای دریافت خدمات درمانی، ما را با گرفتاری‌هایی روبرو کرده است.»

کارگران شهرداری بندر امام با بیان اینکه وضعیت شغلی مشخص نداریم و قراردادهای ما با چندین پیمانکار به صورت سفید امضا و یکسویه است بنابراین از شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم نظارت خود را بر عملکرد پیمانکاران بیشتر کنند، در ادامه افزودند: در پیگیری مطالباتمان اخیرا یکی از همکاران ما که به عنوان نماینده کارگران خدماتی فعالیت صنفی داشت به دلیل پیگیری مطالبات همکاران خود از کار بیکار شد.

بر اساس اعلام کارگران شاغل در شهرداری بندر امام؛ بی‌ثباتی شغلی که هم‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجهیم، قدرت اعتراض را از کارگران گرفته است. به گفته آنها؛ بخش دیگری از نگرانی آنها گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر بندر امام است که امنیت جانی کارگران را به خطر انداخته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

نوبخت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهر ماه اجرایی می‌شود / واریز پاداش بازنشستگان قبل از اتمام ماه آینده- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهر اجرایی می‌شود و همه پاداش بازنشستگان قبل از اتمام ماه آینده واریز می‌شود.

اخراج و تعدیل نیروی کارگران و مهمانداران شاغل در شرکت‌های ریلی و جاده‌ای

رد افزایش ۴۰۰ درصدی نرخ عوارض ساخت و ساز در پایتخت/ عوارض رایگان برای بافت فرسودهمعاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران: افزایش ۴۰۰ درصدی عوارض ساخت و ساز در سال ۹۹ نداشتیم، عوارض امسال نسبت به سال ۹۸، در کل شهر تهران رشد ۳۰ درصدی داشته است بافت فرسوده عمدتا در جنوب تهران است که عوارض آن رایگان است

چهل و چهارمین روز اعتصاب کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

روند صعودی ایجاد آلاینده ازون در تهران/ به آلودگی هوا هم در کنار کرونا توجه شودمدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ازون در طی ۵ سال گذشته در فصل گرم سال روند صعودی داشته است.

مراسم معارفه رئیس جدید دیوان محاسبات برگزار شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimمراسم معارفه رئیس جدید دیوان محاسبات برگزار شد هفته گذشته با رأی نمایندگان بذرپاش و کامیار به عنوان رئیس و دادستان جدید دیوان محاسبات انتخاب شدند

استان وایر- عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران خدماتی شهرداری در بندر امام و شهر کلاته رودبار منجر به اعتراض پرسنل و واکنش شورای این دو شهر شد. کسری پرداخت سنوات بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز به تجمع آنها مقابل دفتر مرکزی این شرکت انجامید. پرستاران هم به معترضان مطالبات مزدی و حقوقی اضافه شدند. جزییات بیشتر را در ادامه بخوانید:در استان خوزستان حدود ۸ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند. مطالبات این کارگران مربوط به سه ماه معوقات مزدی سال جاری و الباقی مربوط به سنوات سالهای گذشته است.

آنها با انتقاد از تاخیر مکرر مطالبات خود می گویند: «تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۸۰۰ کارگر هستیم که در بخش فضای سبز و خدماتی شهرداری بندر امام مشغول به کار هستیم. اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم. چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای برای دریافت خدمات درمانی، ما را با گرفتاری‌هایی روبرو کرده است.»

کارگران شهرداری بندر امام با بیان اینکه وضعیت شغلی مشخص نداریم و قراردادهای ما با چندین پیمانکار به صورت سفید امضا و یکسویه است بنابراین از شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم نظارت خود را بر عملکرد پیمانکاران بیشتر کنند، در ادامه افزودند: در پیگیری مطالباتمان اخیرا یکی از همکاران ما که به عنوان نماینده کارگران خدماتی فعالیت صنفی داشت به دلیل پیگیری مطالبات همکاران خود از کار بیکار شد.

بر اساس اعلام کارگران شاغل در شهرداری بندر امام؛ بی‌ثباتی شغلی که هم‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجهیم، قدرت اعتراض را از کارگران گرفته است. به گفته آنها؛ بخش دیگری از نگرانی آنها گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر بندر امام است که امنیت جانی کارگران را به خطر انداخته است.

کارگران شهرداری بندر امام در پایان تصریح کردند: «در این روزهای کرونایی شرایط سختی برای کارگران این شهرداری رقم خورده است و با حدود هشت ماه معوقات مزدی، کارگرانی که به هر ترتیبی مبتلا به این بیماری و سایر بیماری‌ها می‌شوند با چالش تامین منابع مالی برای درمان روبرو هستند لذا انتظار می‌رود شهردار و اعضای شورای شهر با تدبیر خود کارگران این مجموعه را از این چالش خارج سازند.»پرستاران کشور

از اسفند ماه سال ۱۳۹۷ معوقات مزدی و کارانه طلبکارند. از مجموع ۷۰۰ میلیارد تومانی که برای پرداخت بخشی از مطالبات پرستاران اختصاص داده شده بود، فقط ۲۰۰ میلیارد پرداخت شده است. با وجود شیوع کرونا در کشور کارمندان کادر درمان ۳۹۲ ساعت در ماه مشغول خدمت رسانی هستند و این در حالی است که میزان استاندارد ساعت کاری ۱۷۵ ساعت در ماه است.

وزیر بهداشت در زمستان ۹۸ وعده پرداخت مطالبات پرستاران را داده بود.کارگران و پرسنل شهرداری کلاته رودبار

سه ماه است که پرداخت نشده است. رئیس شورای شهر کلاته رودبار با اعلام این خبر گفته است: «اگر برای پرداخت حقوق کارگران و کارمندان تلاش نشود، این موضوع به یک بحران تبدیل خواهد شد.» به

وی تنها منبع کسب درآمد شهرداری شهر کلاته رودبار، مجموعه تفریحی گردشگری چشمه علی بوده که به شهرداری این شهر واگذار شده بود. اما متاسفانه بر اثر شیوع بیماری کرونا این مجموعه از اواخر بهمن ماه سال گذشته تعطیل شد.

جمعی از بازنشستگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

روز دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ در اعتراض به عدم پرداخت سنوات خدمت، در مقابل ساختمان مرکزی شرکت واحد واقع در خیابان هنگام تهران تجمع کردند. به هر یک از این کارگران که اکثر آنها در اسفندماه ۹۸ بازنشسته شده‌اند، تنها۵۰ تا۶۰ درصد حق سنوات‌شان پرداخت شده است.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: